Avalon » Serie komiksowe » The Punisher » The Punisher #1

The Punisher #1

The Punisher #1

"Circle of Blood"

Postacie
Streszczenie

Wyspa Rykera. Więzienie. Castle pod eskortą strażników, skuty, jest odprowadzany do celi. To jego czterdziesty trzeci dzień uwięzienia.

Naczelnik więzienia ogląda materiały o Franku Castle, byłym żołnierzu armii USA, którego rodzina zginęła zabita przez mafię. Po tym dramatycznym wydarzeniu Castle stał się pogromcą przestępców - Punisherem. Asystent naczelnika mówi, że Frank trafił do więzienia, bo był pod wpływem narkotyków, choć nie z wyboru. Po czasie spędzonym na oddziale psychiatrycznym i odtruciu w końcu wyzdrowiał i może trafić do celi. Naczelnik nie przewiduje w związku z tym żadnych kłopotów.

Towarzysz z celi zaczepia Castle'a. Mówi mu, że za pieniądze może go ochronić. Gdy "pogromca" nie reaguje Mule próbuje go przypalić papierosem, Frank trafia go łokciem w twarz i poprawia kopniakiem. Po chwili trzyma mężczyznę w uścisku. Tłumaczy mu nowe zasady - on rządzi i chce od mężczyzny posłuszeństwa i informacji.

Więźniowie z celi obok słyszą, iż Punisher wypytuje Mule'a o Frisky Martina.

Następny dzień. Więzienna stołówka. Kiedy ostatnio Frank był w tym więzieniu ktoś podał mu narkotyki. Teraz, gdy Castle odbiera posiłek z rąk kucharza, Frisky Martina, insynuuje, że jedzenie jest zatrute. Mężczyzna zdradza wyrazem twarzy, że Frank ma rację. Punisher odchodzi i umyślnie wpada na innego więźnia i upuszcza swoją tacę z jedzeniem. Ten widząc z kim się zderzył oddaje byłemu marines swoją porcję. Frank odchodzi nie robiąc mężczyźnie krzywdy. Rozmyśla, że narkotyki które dostał ostatnio zadziałały po pewnym czasie wywołując u niego lęk i napady niekontrolowanej przemocy. Wie, że nastraszył Martina i że ten szybko schroni się w poszukiwaniu pomocy u zleceniodawcy otrucia.

Martin szybko zmierza do bloku "D", Frank śledzi go. Wie już kto zlecił jego otrucie - Jigsaw, zabójca, któremu Castle oszpecił twarz. W korytarzu Punisher natyka się kilkoro więźniów. Karze zejść im sobie z drogi. Ci odmawiają i wywiązuje się walka. Frank jednym ciosem pięścią powala atakującego go szpikulcem mężczyznę i rzuca jego ciałem w dwójkę jego kolegów. Podnosi leżący na ziemi kij i trafia kolejnego więźnia, następnemu rozbija głowę o ścianę. Pozostała na placu boju trójka mężczyzn traci ochotę do walki i przepuszcza Punishera.

Castle wchodzi do bloku "D". Po drodze mija budkę strażnika, który opłacany nie reaguje. Frank zapamiętuje go sobie. W końcu dociera do celi Jigsawa. Ten żyje w niemal domowych warunkach, w celi ma fotel, telewizor i ochroniarzy. Jest też tam Frisky. Castle mówi do Jigsawa, że otruł go, ale więcej razy mu to się nie uda, dodaje, że Russo jest skończony. Ten wścieka się, że Frank grozi mu na jego terenie i karze reszcie więźniów z bloku obezwładnić Punishera. Mężczyzn jest tak dużo, że udaje się im to. Dwójka z nich łapie Castle'a za ręce i wprowadza go do celi, Jigsaw wstaje z fotela, łapie za butelkę, rozbija ją i podchodzi do Punishera. Ma zamiar oszpecić mu twarz. Frank jednak oswobadza ręce, pozbywa się dwójki więźniów i łapie za dłoń Jigsawa. Ściska ją tak mocno, że butelka w dłoni Russo pęka kalecząc ciało. Gangster wrzeszczy z bólu i wzywa strażników, żeby zabili Punishera, w końcu za to im płaci.

Zanim strażnicy zdążają strzelić rozlega się głos każący im przestać. Rozkaz wydał Don Cervelo, najważniejszy więzień. Mafiozo przypomina Jigsawowi, że póki nowy naczelnik próbuje wdrożyć swoje programy mają siedzieć cicho i nie wszczynać awantur. Punisher wie, że więźniowie planują ucieczkę. Mówi, że się do niej przyłączy. Cervelo uspokaja Jigsawa, który kolejny raz wykrzykuje, żeby zabić Punishera i proponuje Frankowi rozejm na czas ich pobytu w więzieniu. Castle zgadza się i odchodzi, Carlo zwraca się do swojego goryla, Gregario, i obiecuje mu, że będzie mógł zabić Punishera.

Przez kolejne dni nikt nie podchodzi w pobliże Franka, ani nie próbuje z nim porozmawiać.

Czterdziesty ósmy dzień uwięzienia. Don wysyła Gregario, żeby ten zabił Punishera. Zabójca podchodzi do celi Franka i widząc go na pryczy oddaje kilka strzałów. Wszystkie trafiają w cel.

Wszystkie cele zostają otwarte i więźniowie zaczynają uciekać. Gregario pewny, że zabił Punishera odchodzi. Castle upewnia się, że wszyscy odeszli i wstaje. Dzięki własnoręcznie zrobionemu tłumikowi broń Gregario była cicha, ale jednocześnie tłumik spowolnił kule, na tyle, że nie przebiły materaca, którym owinął się Frank.

Punisher wychodzi z celi. Domyśla się, że Cervelo wypuścił wszystkich więźniów, nie żeby ich oswobodzić, ale żeby posłużyli jako zasłona dymna ucieczki jego i jego ludzi. Frank rozmyśla, zastanawia się, czy skorzystać z okazji i uciec, czy rozprawić się z bandziorami na miejscu. Postanawia zostać i walczyć teraz, zanim uciekinierzy znów zaczną zabijać na wolności krzywdząc niewinnych. Zauważa również, że nie zadziałał żaden alarm co oznacza, że don musiał przekupić strażnika w wieży kontrolnej.

Poruszającego się Punishera dostrzega Gregario. Ma zamiar dokończyć dzieło zabijając go.

Przekupiony przez Cervelo strażnik z wieży zauważa Punishera i zaczyna panikować.

Castle próbuje dostać się do wieży, jednak drzwi są zamknięte. Domyśla się, że strażnik go zauważył. Wspina się po ścianie budynku. Gregario i jego ludzie są tuż za Frankiem. Jeden z nich wykrzykuje, żeby go złapać, Hałas alarmuje drugą wieże i jej operator włącza reflektory. Więźniowie zaprzestają pogoni za Punisherem, chowają się przed snopem światłą. Przekupiony strażnik włącza megafon i każe Gregario wejść do wieży, otworzył dla niego drzwi. Nagle dzwoni telefon, dzwonią z drugiej wieży, mężczyzna udaje, że nic się nie stało. Nagle jeden z obezwładnionych przez niego kolegów wstaje i zataczając zaczyna podchodzić do niego. W tym samym momencie przez okno wpada Punisher. Strażnik panikuje i krzyczy, żeby go zostawić, Castle jednak nie odpuszcza i atakuje mężczyznę wytrącając mu broń. Nagle za jego plecami pojawia się Gregario, bierze drugiego strażnika jako zakładnika, Castle szybko zabiera broń swojemu strażnikowi i strzela do bandziora. Gregario zostaje ranny w ramię. Frank kieruje broń na przekupionego strażnika i karze mu włączyć alarm.

Czekający na dziedzińcu Cerevelo domyśla się, że stracili wieżę i Gregario. Na szczęście mafiozo ma plan zapasowy, zaczyna biec w kierunku budynków, Jigsaw podąża za nim.

Reszta więźniów ma problemy, strażnicy z wieży otwierają do nich ogień.

Castle widzi na ekranie Cervelo i Jigsawa, domyśla się, gdzie się kierują.

Jigsaw i don biegną w kierunku biur naczelnika. Chcą go wziąć jako zakładnika. Po drodze zabijają strażnika. Castle jest tuż za nimi. Frank mówi im, że nie mają dokąd uciec, są w kręgu krwi, który zaciska się wokół nich.Więźniowie dopadają do biura naczelnika i biorą jego i jego asystenta jako zakładników. Każą Punisherowi oddać broń. Ten posłusznie rzuca ją na podłogę i staje w drzwiach. Za pasem, na plecach ma drugi rewolwer. Widząc go Jigsaw puszcza swojego zakładnika i podnosi broń, którą rzucił Frank. Naciska na spust, ale rewolwer zamiast strzelić wybucha mu w ręku. Castle załadował do niej za duże naboje. Teraz celuje z drugiej broni w Cervelo. Ten grozi, że zabije naczelnika, ale Franka to nie obchodzi. Mówi donowi, że jeśli zabije zakładnika sam umrze. Cervelo nie może uwierzyć, że Punisher nie próbuje ratować mężczyzny i rzuca swoją broń. Don mówi, że po tym zdarzeniu Castle narobił sobie tylu wrogów, że nie przetrwa w więzieniu tygodnia. Frank uderza mafiozo kolbą pistoletu, naczelnik próbuje go uspokoić, zwraca się do niego po nazwisku, jednak "pogromca" tłumaczy mu, że Frank Castle nie żyje, on jest Punisherem i nie ma zamiaru wracać do więzienia.

Nagle do biura wpada oddział uzbrojonych strażników. Naczelnik każe im zabrać Cervelo i Jigsawa, jednocześnie karze im zostawić Punishera pod jego osobistym nadzorem. Mężczyzna tłumaczy Frankowi, że on i jego towarzysze, nazywający się The Trust, obserwują go od pewnego czasu. Widzą, ze policja nie radzi sobie z przestępczością, dlatego chcą, by wymierzaniem prawa zajęli się obywatele, tacy jak oni, czy Castle. Naczelnik obiecuje mu, że pomogą mu uciec z więzienia i wyposażą w bronie. Jedyne co chcą, to żeby Punisher dalej eliminował przestępców. Odpowiadając na pytanie Franka mężczyzna mówi, ze The Trust składa się przedsiębiorców, finansistów, aktorów, dziennikarzy i byłych wojskowych.

Asystent tymczasem przynosi i kładzie na stole strój Punishera. Castle rozmyśla nad usłyszaną propozycją. Chce znów móc działać, ale nie wie, czy może zaufać The Trust. Po chwili jednak zakłada uniform i zgadza się.

Restauracja. Stary mafiozo, Charlie Siciliano,namawia swojego bratanka, aby pomścił śmierć swojego ojca i zabił Punishera. Tony łapie za broń i jest gotów do walki.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.