Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #4

Iron Man: The Inevitable #4

Iron Man: The Inevitable #4

Book Four: "Ordinary People"

Postacie
Cytat

Tony: "Nnnn... That'll be expensive to fix..."

Streszczenie

Dzięki urządzeniom Starka Maggie Dillon nawiązuje kontakt ze świadomością Arthura Parksa. Living Laser nie wie do końca, kim jest, zachowuje się jak małe dziecko. Maggie jednak nie rezygnuje, próbując mu uświadomić, w jakiej sytuacji się znalazł.

Ghost nie poddaje się i zaczyna walczyć z Iron Manem, porażając go silnym wyładowaniem elektrycznym. Udaje mu się unieruchomić przeciwnika i zaczyna uciekać, próbując przy okazji skontaktować się ze Spymasterem. Ten jednak oznajmia mu, że zawiódł się na nim i rozwiązuje ich umowę. Po chwili Ghost zostaje odnaleziony przez Iron Mana i walka wywiązuje się na nowo.

Maggie kontynuuje rozmowę z Parksem, w pewnym momencie wyraźnie go irytując. Zdenerwowanie mężczyzny rośnie, gdy orientuje się, że jego rozmówczyni jest psychiatrą. Kobieta kontynuuje jednak terapeutyczną rozmowę, próbując zyskać jego zaufanie. Chce mu wytłumaczyć, jak jego gniew przekłada się na to, że jest uwięziony w tej formie. Stwierdza, że stało się to jego obsesją.

Iron Man okłada Ghosta, przy okazji próbując wbić mu do głowy, że w zbroi nie znajduje się Tony Stark. Nagle otrzymuje z laboratorium informację o przeładowaniu systemu przetrzymującego Living Lasera. Po rozmowie ze sterującymi urządzeniem, do którego podłączona jest Maggie, decyduje się na zostawienie Ghosta i próbuje jak najszybciej dostać się do maszynerii.

Living Laser kontynuuje rozmowę z Maggie, której wydaje się, że jest blisko sprowadzenia go na dobrą drogę. W tym czasie, Iron Man wraz z naukowcami z laboratorium próbują zapobiec katastrofie i ocalić kobietę. Kiedy oni walczą o jej życie, ona zaczyna czuć się gorzej. Parks mówi jej, że jest przestępcą i nic tego nie zmieni. Jest jej jednak wdzięczny, gdyż może wykorzystać ją do wydostania się ze swojego "więzienia".

Gdy Iron Man i naukowcy myślą, że udało im się opanować sytuację, odczyty zaczynają wskazywać, że funkcje życiowe Dillon zanikają. Niespodziewanie, za sprawą Living Lasera dochodzi do silnego wyładowania, które kończy się potężnym wybuchem. W samym jego środku znajduje się Maggie, która zostaje przeszyta promieniem lasera. Bezsilny Iron Man obserwuje to wszystko z przerażeniem.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.