Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #282

Iron Man #282

Postacie
Cytat

Jim: "You sure you want to do this, boss? Business ain't worth your life."
Tony: "This isn't business. This is personal."

Streszczenie

Masters of Silence zakradają się do budynku należącego do Starka. Bezszelestnie poruszając się kolejnymi korytarzami, eliminują wszystkich napotkanych strażników. W końcu Inazuma zabija samego Tony'ego. Tak mu się przynajmniej wydaje. Jego ofiara okazuje się bowiem być robotem. Wojownicy natomiast orientują się, że wpadli w pułapkę. Dali się zwabić do pomieszczenia, w którym Iron Man uruchomił projekcję holograficzną, upodabniając otoczenie do przeżartej wojną dżungli. Sam gospodarz wita Mistrzów Ciszy w zbroi War Machine. Kilkukrotnie ich ostrzega, jednak jego słowa nie odnoszą żadnego skutku. Wojownicy przystępują do ataku. Tym razem jednak Stark jest przygotowany. Dzięki czujnikom wychwytującym ultradźwięki widzi swoich przeciwników nawet wtedy, gdy ci robią się niewidzialni. Iron Man zyskuje przewagę. Przytłacza Masters of Silence siłą ognia i przepędza ich w głąb holograficznej dżungli. Kaze przytomnie zauważa, że tym razem mają do czynienia z żywym adwersarzem, a nie pustą zbroją. Gdy bitwa nieco się uspokaja, Człowiek z Żelaza nawiązuje kontakt z Jimem. Prosi go, aby spróbował dowiedzieć się, kto wynajął Mistrzów Ciszy. Żeby lepiej mu szło zdobywanie informacji, Stark awansuje Rhodesa na stanowisko operacyjnego wiceprezydenta. James od razu łączy się z S.H.I.E.L.D. i prosi o rozmowę z Furym. Tony w tym czasie rusza na poszukiwanie swoich przeciwników, którzy zniknęli gdzieś w gąszczu. W tym celu zmienia wygląd otoczenia z dżungli na zrujnowane miasto. Dzięki temu bez problemu odkrywa miejsce pobytu Masters of Silence. Od razu otwiera w ich kierunku ogień.

Fury odmawia udzielenia pomocy mówiąc, że informacje, o które prosi Jim, są zastrzeżone. Dopiero, gdy Rhodes grozi przechwyceniem ostatniej wysyłki sprzętu zamówionego przez S.H.I.E.L.D. z Stark Enterprises, Nick zgadza się poszukać pomocnych Jamesowi informacji. Na pożegnanie oferuje również Rhodey'emu posadę. Pilot odpowiada, że zastanowi się nad tym.

Iron Man zostaje pochwycony przez Kaze i Inazumę. Kaminari w tym czasie próbuje przebić swym mieczem jego zbroję. Tony postanawia odwrócić uwagę przeciwników od siebie. Aktywuje kolejny program holograficzny. Tym razem tematem przewodnim jest walka olbrzymich robotów na innej planecie. Obraz jest na tyle oszałamiający dla Mistrzów Ciszy, że Stark uwalnia się z ich uchwytów bez większych problemów. Gdy już jest oswobodzony, uruchamia następny tryb. W sali zapadają całkowite ciemności. Jedynie Iron Man jest teraz w stanie dostrzec adwersarzy. W tych warunkach Masters of Silence nie mają większych szans i zaczynają powoli ulegać. Nagle na ścianie pojawia się projekcja uruchomiona przez Jima. Rhodes informuje wszystkich zainteresowanych o tym, że Tony został wrobiony. Na potwierdzenie swych słów pokazuje zastrzeżone informacje zdobyte od S.H.I.E.L.D.. Kaminari oświadcza, że ten, który ich oszukał, zostanie ukarany. Iron Man odpowiada, że wojownicy otrzymają swoją szansę na zemstę.

Justin Hammer łączy się ze swoimi wspólnikami. Podejrzewa, że zostanie wkrótce zaatakowany przez Iron Mana, o czym od razu informuje rozmówców. Ci nie wykazują większego zainteresowania losem mężczyzny. Dopiero, gdy uświadamiają sobie, że po pokonaniu starca Stark uzyska dostęp do jego bazy danych, zgadzają się przysłać kilku ludzi, którzy zapewnią mu bezpieczeństwo.

Tony odkrywa, że za wszystkim stoi Justin Hammer. Użył on firmy Stane International, która kiedyś należała do Starka, aby dostarczyć w jego imieniu wadliwe części do przedsiębiorstwa Akane. Jim przypomina koledze, że ten ma teraz ważniejsze sprawy na głowie. Anthony odpowiada, że jeśli ma umrzeć, to niech tak będzie. Chce jednak przedtem oczyścić swój honor, bo tylko to mu teraz zostało. Przez interkom odzywa się Bob, który przypomina o pewnych zniecierpliwionych gościach oczekujących na wizytę. Tony zgadza się ich przyjąć. Do pokoju wchodzą Masters of Silence. Przepraszają Starka za swoje kompromitujące zachowanie i oferują mu swą pomoc w odzyskaniu dobrego imienia.

Wkrótce potem Masters of Silence w towarzystwie Rhodey'ego i Iron Mana szykują się do najazdu na sztuczną wyspę Justina Hammera. Tony przypomina towarzyszom, że nie walczą o pieniądze, za ojczyznę, czy w imię Boga. Walczą o honor.

Autor: Don God

Galeria numeru

Iron Man #282

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.