Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #3

Iron Man: The Inevitable #3

Iron Man: The Inevitable #3

Book Three: "Those Who Can't, Teach"

Postacie
Cytat

Tony: "Hold it. Just how decadent do you think I am, Mrs. Abbott?"
Greta Abbott: "Maybe that's what I'm here to find out..."
Tony: "Believe me... You couldn't handle me."

Streszczenie

Spymaster nie może uwierzyć w naiwność Ghosta, który opowiada mu właśnie, jak "zabił" Iron Mana. Poirytowany tłumaczy wspólnikowi, że Tony Stark po prostu musiał wysłać do walki z nim pustą zbroję. Ghost oznajmia, że ma dosyć tej współpracy, zmienia jednak zdanie, gdy widzi w rękach Spymastera urządzenie mogące zrobić mu poważną krzywdę. Słyszy następnie, że Stark nie może być martwy, skoro tego samego poranka potwierdził swój udział w bankiecie wydanym z okazji otwarcia nowego instytutu badawczego.

Na przyjęciu Sinclair Abbott zaczepia Tony'ego, czyniąc aluzje co do jego podwójnej tożsamości. Stark nie zamierza kontynuować tej rozmowy i wychodzi na balkon. Tam odnajduje go żona Abbotta. Kobieta próbuje poderwać Starka, ten jednak spławia ją z mieszaniną rozbawienia i irytacji. Odchodzi, zostawiając wściekłą Gretę samą na balkonie.

Iron Man przekazuje zalecenia szefom ochrony budynku, w którym znajduje się Living Laser. Maggie Dillon w tym czasie przybywa na miejsce swojej pracy, gdzie zastaje Tony'ego. Kobieta jest zaskoczona rozmachem zmian, jakie zostały dokonane w urządzeniach przechowujących świadomość Arthura Parksa. Stark prosi, by dalsze badania prowadziła w specjalnej zbroi, która ma zapewnić jej bezpieczeństwo. Doktor Dillon początkowo ma opory, lecz ostatecznie zgadza się na ubranie kostiumu. Daje się też namówić na wyjście z Tonym na kolację.

W restauracji Tony uprzedza Maggie, że tego wieczora nie chce rozmawiać o pracy. Kobieta mówi mu o mailu na temat postępów, jaki mu wysłała przed wyjściem. Nie może skupić się na rozmowie, gdyż wciąż przed oczami stają jej wspomnienia z kolejnej próby kontaktu z Parksem. To, co zobaczyła, wraca do niej teraz, przez co czuje się gorzej. Widząc jej złe samopoczucie, Tony każe swojemu szoferowi odwieźć ją do domu. Siedząc już w limuzynie, Maggie nakazuje kierowcy, by zawiózł ją do laboratorium.

Do budynku firmy Starka włamuje się Ghost, Przechodzi przez ścianę, nie wiedząc, że jest obserwowany przez ochronę i ubranego w zbroję Tony'ego. Dochodzi w końcu do komputera, z którego chce skraść dane, nagle jednak zaskakuje go pojawienie się Iron Mana. Bohater oznajmia, że tym razem zbroja nie jest pusta, zaprzeczając jednocześnie, jakoby w środku znajdował się Stark. Unikając ataku, Ghost przenika przez podłogę do pomieszczenia znajdującego się piętro niżej. Tam czeka na niego niemiła niespodzianka w postaci aparatury, która neutralizuje działanie kostiumu Ghosta. Bezsilny przestępca spogląda na zbliżającego się w jego kierunku Iron Mana.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.