Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #287

Iron Man #287

Iron Man #287

"Meltdown!"

Postacie
Cytat

Howard Stark (do młodego Tony'ego): "Listen to me when I tell you -- gold is soft, and silver brittle. Someday you'll see the value of iron."

Streszczenie

Los Angeles, budynek Stark Enterprises. Jim Rhodes odbywa spotkanie z dyrektorami firmy. Oznajmia, że nie ma zamiaru wprowadzać żadnych drastycznych zmian. Wszyscy wykonują swoją pracę właściwie i tak ma pozostać. Rhodes nie będzie wchodził im w drogę. Dyrektorzy opuszczają salę konferencyjną w dobrych nastrojach. Gdy Rhodey zostaje sam, sekretarka informuje go przez interkom, iż dzwoni do niego Rae LaCoste. Kobieta pyta, czy ich spotkanie jest nadal aktualne.

Wieczór, Atomic Cafe. Rae i Jim popijają kawę. Kobieta pyta, jak poszło spotkanie z dyrektorami. Rhodey odpowiada, że podwładni może i mają go za półgłówka, ale był na nich tym razem przygotowany i poradził sobie całkiem nieźle. Gdy kontynuują rozmowę, Rae dotyka dłoni Jima. On błyskawicznie cofa rękę nieco speszony. Wie w końcu, iż Rae była kobietą Starka. LaCoste wyjaśnia, że ona i Tony byli tylko przyjaciółmi. Natomiast co do Rhodey'ego ma zupełnie inne plany.

Elektrownia jądrowa należąca do Stane International. Strażnicy przed wejściem zauważają coś podejrzanego. Po chwili wybuch energii zostawia z nich tylko szkielety. Kolejną grupę strażników wewnątrz spotyka podobny los. Jednemu z nich zostaje darowane życie. Ma on powiadomić media, że Atom Smasher przejął tę placówkę.

Mieszkanie Rhodesa. Jim stoi milczący obok łóżka, na którym leży Rae. Kobieta pyta go, czy wszystko w porządku. Rhodey tłumaczy, iż z powodu różnicy kolorów skóry niektórzy ludzie mogą krzywo patrzeć na ich związek. Zastanawia się, czy Rae wie, w co się pakuje. Kobieta wyznaje, że nie ma to dla niej znaczenia i całuje kochanka. Nagle dzwoni telefon. Jim odbiera. Okazuje się, iż firma znowu ma kłopoty.

Stark Enterprises. Marcy Pearson pakuje z biurka swoje rzeczy. Przyjdzie czas, że Rhodes zapłaci za to, iż ją zwolnił [Iron Man #284 – Don David]. Wychodząc z biura kobieta mija mężczyznę, który wydaje się łudząco podobny do Tony'ego Starka. Marcy uznaje to za przewidzenie i schodzi na parking. Koło samochodu niespodziewanie podchodzi do niej Morgan Stark. Ma propozycję, której na pewno nie odrzuci.

Biuro Rhodesa. Jim i dyrektorzy oglądają wiadomości, w których Atom Smasher wygłasza swoje oświadczenie. Ma zamiar zniszczyć elektrownię jądrową Stane International. To będzie pierwszy akt na drodze do zakończenia epoki badań nuklearnych na świecie. Rhodey pyta, co zostało przedsięwzięte w tej sprawie [Stane International zostało wykupione przez Stark Enterprises w Iron Man #283 – Don David]. Jeden z dyrektorów oznajmia, że starają się ewakuować ludność w promieniu dziesięciu mil. Teren jest już obstawiony. To wszystko, co mogą zrobić. Gdy dyrektorzy wychodzą, Rhodes otwiera skrytkę, w której przechowuje zbroję. Chwilę później Iron Man odlatuje w kierunku elektrowni.

Laboratorium kriogeniczne. Abe Zimmer i dr Sondheim nie mogą uwierzyć, iż mózg zamrożonego Tony'ego jest nadal aktywny. Abe podejrzewa, że ich pacjent w tym momencie jest pogrążony w swoich najbardziej odległych wspomnieniach.

Umysł Starka wraca do wspomnień z dzieciństwa. W wieku siedmiu lat mały Tony został wysłany do szkoły z internatem. Jego ojciec uznał go za słabego marzyciela, któremu potrzebna jest surowa dyscyplina. Protesty matki na nic się nie zdały. Już na starcie pobytu w internacie Tony stał się obiektem żartów. Uczniowie i nauczyciele wyśmiali jego zabawkowy model zbroi Iron Mana. Z biegiem lat młody Stark przystosował się do życia z dala od domu. Nie porzucił jednak swoich marzeń. Każdą wolną chwilę spędzał, czytając legendy arturiańskie Mallory'ego. Fascynował go świat rycerstwa, honoru i opancerzonych herosów.

Iron Man dociera do elektrowni jądrowej Stane International. Wchodzi do środka i podąża śladem radiacji, który zostawia za sobą Atom Smasher. Przeciwnikowi udaje się jednak zajść go niepostrzeżenie i zaatakować promieniem energii. Atom Smasher spodziewał się pojawienia Iron Mana, chłopca na posyłki wielkich korporacji. Ma zamiar pokazać światu, że korporacje mogą być powstrzymane, zanim będzie za późno. Ani promienie repulsora, ani działo plazmowe nie robią specjalnej krzywdy Atom Smasherowi. On w rewanżu strzela w strop i Rhodes zostaje przysypany stalowymi dźwigarami i gruzem. Wściekły Atom Smasher strzela we wroga z bliskiej odległości wiązką energii.

Relację wydarzeń z elektrowni ogląda kilku rządowych oficjeli. Ta placówka jest bardzo ważna dla Pentagonu. Nie mogą jej stracić ani dopuścić do negatywnych komentarzy w mediach. Trzeba uporać się z sytuacją jak najszybciej. Jeden z urzędników wykonuje telefon i podaje kod bezpieczeństwa. Pora, by do akcji wkroczył Firepower.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #287

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.