Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #281

Iron Man #281

Iron Man #281

"The Masters of Silence"

Postacie
 • * Iron Man
 • * James Rhodes
 • * doktor Sondheim

  * biznesmeni

  * Rei Takahashi, jego pracownik

  * Inazuma, Kaze, Kaminari - Masters of Silence

  * Abe Zimmer, pani Arbogast

Streszczenie

Stark ma koszmar, w którym atakuje go robot. Symbolika snu jest jasna - został zdradzony i umrze przez technologię. Gdy Tony budzi się, ze zdziwieniem widzi, że leży w szpitalu. Techno-organiczny pasożyt pokrywa niemal całe jego ciało, oszczędził jedynie szyję i głowę. Jim tłumaczy przyjacielowi, że ledwie udało mu się go przywieźć do szpitala, teraz zajmuje się nim doktor Sondheim. Tony nie ma zamiaru jednak spokojnie leżeć w łóżku i czekać na śmierć, chce załatwić kilka spraw.

Grupa mężczyzn, będących przedstawicielami m.in. Hydry, Roxxonu i Moroboshi International, ogląda zdjęcia zainfekowanego techno-wirusem Starka. Wszyscy cieszą się z tego, że Tony umiera, planują na jego śmierci zarobić pieniądze, przejmując i dzieląc między siebie Stark Enterprises.

Czterdzieści siedem godzin później. Szpital Stark Enterprises. Tony rozmawia ze swoim prawnikiem poprzez wideokonferencję. Ten jest zdziwiony, iż Stark pisząc testament zataja jego treść nawet przed nim. Niemniej, nic nie może zrobić. Po skończonej rozmowie Anthony włącza wiadomości. Mowa jest w nich o zniszczeniu reaktora atomowego w Japonii, są ofiary śmiertelne.

Japonia. Biuro Rei Takahashiego, dyrektora Akane Fusion Developments. Mężczyzna mówi do swojego pracownika, że przez zniszczenie ich elektrowni zginęło wielu ludzi, których znał osobiście, także firma, Akane, upadnie. Jego pracownik mówi, że znaleźli przyczynę wybuchu - zawiniły podzespoły wybudowane przez Stark Industries. Rei poprzysięga Starkowi zemstę. Już wcześniej poprosił Yakuzę o przysłanie Masters of Silence - trójki specjalnych samurajów: Inazumę, Kazę i Kaminariego (Błyskawica, Wiatr i Grom), teraz, gdy ma nazwisko odpowiedzialnego, prosi wojowników, by w jego imieniu wymierzyli sprawiedliwość. Masters of Silence wyrażają zgodę.

Szpital Stark Industries. Stark kończy rozmowę z Zimmerem, któremu przedstawił pewien pomysł. Abe potrzebuje czasu, żeby sprawdzić, czy ten jest możliwy w realizacji. Tony prosi swoją sekretarkę, aby powiadomiła laboratorium, iż mają dostarczyć do jego pokoju holograficzne urządzenie do zapisu.

Do szpitalnego pokoju przychodzi Rhodey, przyniósł to, o co Stark go prosił - kontroler do zdalnego sterowania zbroją Iron Man. Dzięki temu Tony może załatwić kilka spraw, bo nie jest już unieruchomiony w łóżku. Stark zakłada kontroler i aktywuje zbroję. Kieruje ją do laboratorium i zabiera się za konstruowanie.

Stark Enterprises. Do budynku wchodzą, po obezwładnieniu strażnika, Masters of Silence.

Stark przerywa pracę, sensory zbroi odbierają sygnał z systemu ochrony budynku. Nieproszeni goście kierują się do części szpitalnej. Tony prosi Jima, aby ewakuował tę część budynku, przeczuwa, że nadciągają kłopoty.

Iron Man znajduje przeciwników i prosi ich o opuszczenie budynku, widzi ich mimo, że ci używają urządzenia maskującego. Masters of Silence nie mają jednak zamiaru się poddać. Atakują. Tony próbuje ich powstrzymać strzałami energii, jednak samurajowie są na nie odporni. Ich broń za to doskonale działa na zbroję Starka, tnąc ją. Po chwili Stark traci łącze z pancerzem. Jeden z samurajów odcina głowę Iron Manowi i spostrzega, że jest ona pusta.

Stark włącza autodestrukcję zbroi i mówi do Jima, że muszą uciekać.

Masters of Silence uciekają przed wybuchem Iron Mana. Wpadają do pokoju Starka i jeden z nich rzuca w niego mieczem. Trafia, ale okazuje się, że był to hologram. Tony mówi, że nie nadszedł jeszcze czas jego śmierci, a już na pewno nie z ich rąk. Samurajowie salwują się ucieczką przed bombą, którą po skończeniu przemówienia aktywował Tony.

Tony i Jim są w bezpiecznym miejscu. Rhodesowi udało się zabrać urządzenie, nad którym pracował jego przyjaciel. Stark zakłada je i wstaje - gadżet pozwala mu na chwilowe pokonanie słabości wynikającej z osłabienia jego systemu nerwowego przez pasożyta.

Stark udaje się do laboratorium. Jim szuka informacji o napastnikach. Udaje mu się ustalić, że byli to Masters of Silence, zabójcy, którzy podejmują się zabicia każdego, kto zasłużył na taką karę.

Stark skupiony jest na swoim zajęciu, po chwili kończy tworzyć nową, czarną i potężnie uzbrojoną zbroję - War Machine.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #281

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.