Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #285

Iron Man #285

Iron Man #285

"Ashes To Ashes"

Postacie
Cytat

Jim Rhodes (po przedarciu się przez płonące piętro budynku SE): "Ah, nuts. Ruined a perfectly good shirt."

Streszczenie

Los Angeles. Na dachu budynku Stark Enterprises odbywa się symboliczny pogrzeb Tony'ego Starka. Otoczony przez żałobników Jim Rhodes bez zbędnych patetycznych przemówień wysypuje z urny prochy swojego przyjaciela, spełniając jego ostatnią wolę. Do budynku podlatuje helikopter z dziennikarzami. Wkurza to Rhodesa, który w końcu nie wytrzymuje i przeklinając rzuca pustą urną w jego kierunku.

Później, kilka pięter niżej. Podczas stypy Rhodey jest nadal zdenerwowany. Cały ten cyrk medialny, nieobecność Avengers, a teraz pojawienie się Kathy Dare [kobieta, która próbowała zamordować Starka w Iron Man #245 i w rezultacie zapoczątkowała wydarzenia, które doprowadziły do jego "śmierci" – Don David] to dla jego nerwów za dużo. Felix Alvarez stara się go uspokoić. Adwokat Kathy poprosił ich osobiście, by umożliwić jej uczestnictwo w pogrzebie, gdyż to może pomóc w jej terapii. Jim nie daje się przekonać i kiedy Kathy podchodzi do niego, by przeprosić, on zachowuje się szorstko i nie chce z nią rozmawiać. Tymczasem, w lekkim oddaleniu od reszty żałobników, Abe Zimmer i dr Erica Sondheim prowadzą szeptem rozmowę. Kobieta ma wyrzuty sumienia, iż sfałszowali cały ten pogrzeb. Abe tłumaczy, że nie było innego wyjścia. Poza tym, jeśli nie uda im się wprowadzić w życie fazy drugiej ich projektu, Stark naprawdę umrze.

Dach budynku. Z helikoptera wyskakują Spymaster, Blacklash, Blizzard oraz Beetle. W chaosie uroczystości pogrzebowej ich pomysł z przebraniem się za ekipę dziennikarzy okazał się skuteczny. Są gotowi na starcie z Iron Manem, od miesięcy studiowali jego techniki walki. Rozpoczynają swój atak, gdy Spymaster wysadza śmigłowiec, którym przylecieli. Wrak maszyny spada prosto na piętro, na którym odbywa się stypa. Rhodes na szczęście w porę ewakuuje żałobników do sąsiedniego pomieszczania. Po chwili jednak od wyjścia z budynku odcinają ich opadające bariery bezpieczeństwa.

Tymczasem Spymaster po zabezpieczeniu budynku podłącza swoją aparaturę do komputera. Sekrety przemysłowe Stark Enterprises niedługo będą jego.

Jim musi przejść przez piętro, na którym rozbił się helikopter, by dostać się do zbroi Iron Mana w swoim biurze. Postanawia zaryzykować i zaczyna przedzierać się przez płomienie.

Tony Stark w kriogenicznej hibernacji pogrąża się we wspomnieniach z dzieciństwa. Przed oczami staje mu typowy rodzinny obiad. Po wielu latach przypomina sobie, że to nie on był pierwszym Starkiem, który nadużywał alkoholu. Pierwszy był jego ojciec. Howard był alkoholikiem, a na dodatek przelewał wszystkie swoje frustracje na rodzinę.

Rhodey w końcu z trudem przedostaje się do biura. Zakłada zbroję i przez monitory przygląda się intruzom. Na razie jego priorytetem jest uwolnienie uwięzionych w budynku ludzi. Iron Man rozwala frontową ścianę budynku, umożliwiając strażakom dostęp do pożaru.

Gdy wszyscy zostają bezpiecznie ewakuowani z budynku, Iron Man kieruje się w końcu do pomieszczenia, w którym Spymaster próbuje włamać się do bazy danych firmy. Złoczyńcy są świetnie przygotowani do walki ze starym Iron Manem, ale nie mają szans z bardziej bezpośrednim sposobem walki Rhodesa. Jim potężnym ciosem ogłusza Beetle'a i rzuca nim w Blacklasha oraz Blizzarda. Na placu boju pozostaje tylko Iron Man i Spymaster. Niespodziewanie przestępca wyjmuje urządzenie, które emituje impuls elektromagnetyczny i wyłącza systemy zbroi Jima. Rhodey pada przygnieciony ciężarem pancerza. Potrzebuje co najmniej sześciu minut, by jego systemy stały się znowu aktywne. Spymaster wyciąga spluwę, zamierzając dobić przeciwnika. Niespodziewanie Rhodes używając całej swojej siły fizycznej podnosi się. Wytrąca złoczyńcy broń z ręki i nokautuje go potężnym podbródkowym.

Obok budynku SE ląduje quinjet West Coast Avengers. Z pojazdu wysiadają Hank Pym, Wasp, Hawkeye oraz Living Lightning. Szybko orientują się w sytuacji i wbiegają do budynku. Stają oko w oko z Iron Manem, którego uważają za odpowiedzialnego za atak.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #285

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.