Avalon » Serie komiksowe » newuniversal: 1959 » newuniversal: 1959

newuniversal: 1959

Postacie
Zapowiedź

Pierwszy one-shot ze świata newuniversal zabierze nas w przeszłość. Trójka Amerykanów została obdarzona nadludzkimi zdolnościami, co może doprowadzić do strasznej katastrofy. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od Philipa Voighta.

Cytat

Luke Randolph, opowiadając o Starku: "They've never seen him go to lectures, visit the library, or study in any discernible way. The only time he touches a pen is to pass exams. Unless there's a previously unknown way to obtain knowledge via underage drinking, we have no natural explanation of his attitude."

Streszczenie

4.04.1959. Philip Voight i Joe Swann rozmawiają z Tonym Starkiem - jego samolot rozbił się w Wietnamie, ale uciekł z niewoli, budując bojową zbroję. Tony wyjawia, że od czasu Fireworks potrafi tworzyć wynalazki praktycznie ze wszystkiego. Zostaje zastrzelony.

29.04.1953. Philip jest świadkiem Fireworks - niebo jest pokryte wszystkimi barwami tęczy.

14.09.1955. Philip, teraz członek NSA, dowiaduje się od Luke’a Randolpha, że badając Fireworks natrafili na coś dziwnego. Lester Robbins pojawia się i znika w różnych miejscach. Tony Stark nagle stał się geniuszem. Tam, gdzie jest Veronica Kelly, znajdowane są dziwnie poszatkowane ciała przestępców. Bada to Spitfire, do którego Voight zostaje zaproszony.

12.08.1956. Philip i Joe Swann obserwują dom Kelly, gdy dowiadują się, że w mieście jest Robbins. Veronica jedzie na spotkanie z nim do baru, a śledzący ją agenci widzą, jak bar eksploduje.

04.06.1957. Philip zdaje raport - w ciągu dziesięciu miesięcy ta dwójka spotkała się kilka razy, zostawiając po sobie zniszczenia. Joe ma nowe wieści - Lester jest w domu Veronicki. Następnego dnia obserwują, jak kobieta wraca na z Florydy i spotyka go - zachowują się jak zakochana para.

31.03.1959. Philip mówi szefowi, że Veronica i Lester mają dziecko. Joe przynosi wieści o tym, jak Stark uciekł z niewoli. Voight uważa całą trójkę za nowy, groźny gatunek. Luke pyta, co proponuje. Czwartego kwietnia Tony Stark dostaje kulkę w łeb. Cztery dni później piękna kobieta zaczyna flirtować z Lesterem - po szybkim numerku dowiaduje się, jak się z nim skontaktować. Agenci obserwują, jak wraca on do Kelly, ale ta wie o jego zdradzie i atakuje go świecącymi ostrzami. Lester się teleportuje. Dwa dni potem kobieta je obiad w restauracji, gdy odkrywa, że jedzenie było zatrute. Zabija trzech agentów, zanim umiera. Tydzień potem Lester zostaje zwabiony do jej domu, który eksploduje. Dziecko dostaje się w ręce NSA. Randolph chce wyszkolić je na superżołnierza, ale Voight wymusza na nim rozkaz zabójstwa. Wykonuje go osobiście, po czym szantażuje szefa, aby zrezygnował ze stanowiska na jego rzecz.

03.06.1959. Philip pisze statut Spitfire. Jeden superczłowiek - obserwują. Dwóch - wysyłają negocjatorów. Trzech lub więcej - likwidują wszystkich.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.