Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #43

New Avengers #43

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man kontra Captain America w dżungli Savage Land! Ale kto jest kim, a co jest czym? Przynajmniej jedna z tych osób nie jest tą, za którą się podaje. Dodatkowo poznamy, jak plany Skrullów co do Secret Invasion zostały wprowadzone w życie. Gościnny występ Ka-Zara i Shanny.

Cytat

Spider-Man: "We're heading towards the gunfire? Yay! This is the best day ever."

Streszczenie

Savage Land. Spider-Man wraz z Ka-Zarem i jego ludźmi nie kryje zdziwienia, widząc Kapitana Amerykę w dobrym zdrowiu. Zastanawiające jest także to, z jaką determinacją Rogers stara się wszystkich przekonać, że nie jest Skrullem. Nikt mu jednak nie wierzy, co wywołuje wściekłość u Steve'a i prowokuje jego atak. Trafiony strzałką nasączoną tajemniczą substancją Kapitan Ameryka pada na ziemię. Po chwili zaczyna też zmieniać swoje kształty. Teraz mieszkańcy Savage Land swoje podejrzenia przenoszą na Spider-Mana. By upewnić się, że Peter nie jest Skrullem, jego także częstują tajemniczą substancją. Brak reakcji na nią stanowi dowód potwierdzający tożsamość Człowieka-Pająka.

Kilka miesięcy wcześniej, Satriani, świat Skrullów. Królowa Veranke przyjmuje ochotników gotowych przyjąć ludzką postać i udać się z misją na Ziemię. Misja ta obarczona jest najwyższym stopniem ryzyka, mimo to kandydatów nie brakuje. Jeden z nich, imieniem Pitt'o Nili, ma zająć miejsce Kapitana Ameryki. W wyniku przemiany występują jednak pewne komplikacje w sferze psychiki. Skrull jest przerażony faktem przybrania obcej dla niego, ludzkiej powłoki.

Później, na Tarnax X inżynierowie Skrullów zabierają się za modyfikowanie pamięci nowego Steve'a. Zmiany zaczynają od okresu wojny domowej Skrullów. Złapani wtedy Fantastic Four i Avengers zdołali uciec, jednak w pamięci Steve'a fakt ten będzie wyglądał nieco inaczej. Obecni Skrullowie zastanawiają się nad potrzebą aż tak głębokiej ingerencji w psychikę. Veranke tłumaczy, że to jedyny sposób na pokonanie Ziemian, których trzeba zdominować tak na płaszczyźnie fizycznej, jak i mentalnej. Sama udaje się na Ziemię, skąd wyda rozkaz, kiedy jej inżynierowie mają wybudzić superbohaterów-Skrullów.

Z powrotem w Savage Land. Leżąc na ziemi Kapitan Ameryka-Skrull przypomina sobie, jak się tu znalazł. Aresztowany i przetrzymywany w imperium kosmitów znalazł się następnie w transporcie wraz z pozostałymi Skrullami-superbohaterami z Avengers, X-Men i innymi. Udało im się jednak uwolnić, a następnie skierować pojazd na Ziemię. Shanna bezskutecznie próbuje teraz przesłuchać Steve'a-Skrulla. Zniecierpliwiona zabija go. Nagle słychać strzały. Ka-Zar ze swymi ludźmi rusza w kierunku, z którego dochodzą.

Autor: bosnas

Galeria numeru

New Avengers #43 New Avengers #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.