Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #31

She-Hulk vol. 2 #31

She-Hulk vol. 2 #31

"He Loves You" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Nie dość, że tie-in Secret Invasion, to jeszcze crossover z X-Factor! Co partnerka She-Hulk - Jazinda, która tak się składa, jest Skrullem - wie o inwazji? I co ważniejsze, czy jest jej częścią? I dlaczego niepokonany w Writers Wrestling scenarzysta - Peter David - zmusza bohaterów swoich dwóch najlepszych ostatnimi czasy komiksów do walki między sobą? Wszystkie odpowiedzi będą tu, tak jak i nowy rysownik serii.

Cytat

Shulkie: "You know what, Madrox? You're a boring guy whose power is to turn into a lot of boring guys."

Streszczenie

Shulkie natychmiast rozpoznaje Monet, ale stwierdza, że w tej sytuacji nie ma czasu na subtelności i rzuca się do ataku. M dla odmiany woli z nią nie zadzierać i unosi się poza jej zasięg, by spytać, czego chcą od Darwina. Jen nie wie nawet, kto to jest, więc dostaje odpowiednie wyjaśnienia, wraz z uwagą, że Monet nie da się wciągnąć w jedną z tych bijatyk wynikających z nieporozumienia. Wystarczy jednak mała prowokacja z użyciem wody z hydrantu, by zmieniła zdanie. Shulkie sama się sobie dziwi, że prowokuje bijatyki, ale nie może zaprzeczyć, że to przynajmniej jakaś rozrywka. Tymczasem Darwin próbuje obezwładnić Jazindę, ale ta wymyka mu się dzięki swojej gibkości i rusza w dalszą pogoń za Longshotem.

Kilka godzin wcześniej. Jazinda nagle wskoczyła za kierownicę i ruszyła w kierunku Detroit, nie mówiąc nic oprócz: "zaufaj mi". Po długich naciskach powiedziała w końcu, że chodzi o inwazję Skrullów, ale gdy Jen zażądała, by zawróciła, bo trzeba ostrzec Avengers stwierdziła, że na to jest już za późno. Na pytanie, czy wiedziała o tym odpowiedziała twierdząco, więc Jen chwyciła za kierownicę i zaczęła domagać się zwrotu w kierunku Nowego Jorku. Jazinda nie chciała ustąpić, więc Walters zmieniła się w She-Hulk, a gdy szarpnęła kierownicę, samochód wypadł z drogi. Shulkie poczuła się zdradzona, więc zaatakowała Jazindę, ale ta konsekwentnie twierdziła, że jest jej przyjaciółką i chce pomóc. W końcu przyznała, że wiedziała o dawno planowanej inwazji, ale była pewna, że na planach się skończyło, aż do teraz. Zapewniła o swoich dobrych intencjach, ale She-Hulk stwierdziła, że to może być próba odciągnięcia jej od Nowego Jorku. W tym momencie, zza zakrętu wyjechała ciężarówka, która zatrzymała się na Shulkie, co jednak nie przerwało konwersacji. Jazinda stwierdziła, że jeśli Jen dostanie się w łapy najeźdźców, z pewnością zginie, a ona sama w najlepszym wypadku będzie musiała uciekać i ukrywać się, a obu tych rzeczy nie chce. Po chwili zastanowienia, Shulkie spytała, dlaczego jadą do Detroit, a Jazinda wyjaśniła, że muszą znaleźć tego, którego nazywają Talizmanem. Wyczuła jego obecność, a ponieważ jest zwiastunem inwazji, istnieją szanse, że uda się ją powstrzymać, jeśli go schwytają. Po obietnicy dalszych wyjaśnień, Jen postawiła samochód na koła i wyruszyły w dalszą drogę.

Po sprytnym przerzucie, Monet zostaje wbita w pobliski samochód, jednak gdy Shulkie zamierza świętować zwycięstwo, pojawia się Guido, który atakując z zaskoczenia, wbija ją w asfalt. Jen uznaje to za cios poniżej pasa i odwdzięcza się tym samym - dosłownie.

Jazinda wyjaśniła, że Talizman jest najświętszym ze Skrullów - czymś w rodzaju pierwszego po bogach. Jest ich reprezentantem i pośrednikiem, a jego obecność jest wymagana do uświęcenia każdego podbitego świata. Wszyscy Skrullowie wyczuwają jego obecność, chociaż w przypadku Jazindy zadziałało to z opóźnieniem, bo od dawna nie jest w kontakcie ze swoją rasą. Talizman zazwyczaj stoi na uboczu inwazji, ponieważ gdyby coś mu się stało, morale armii natychmiast by się załamało. Plan polega więc na tym, by go znaleźć i schwytać, albo nawet zabić - wtedy inwazja nie dojdzie do skutku.

Teraz. Jazinda dopada w końcu Longshota na środku ruchliwej ulicy i celuje do niego z miotacza. Ten rozpoznaje w niej zdrajczynię i oświadcza, że bogowie wydali ją na ofiarę, jednak Jazinda zauważa, że sytuacja wskazuje na coś wręcz przeciwnego. Nagle, przed nią pojawia się Darwin, więc mówi mu, że Longshot jest Skrullem i ujawnia się na dowód, że mówi prawdę. Ponieważ Darwin nie chce uwierzyć, strzela do niego, ale promień odbija się i trafia ją. Longshot znów zrywa się do ucieczki.

Shulkie zauważa, że łączność się urwała, ale zanim ruszy na pomoc, pojawia się przed nią Madrox, domagając się wyjaśnień. Ona oświadcza, że nie ma na to czasu i rzuca tylko, że chodzi o losy świata i chce się oddalić, ale na drodze stają jej dwa duplikaty. Na uwagę, że może się powielać ile chce, ale i tak nie dorówna jej siłą, Jamie odpowiada powieleniem się w setki i zbiorowym atakiem, który przytłacza She-Hulk. Po chwili do akcji wraca Monet, która również zamierza rzucić się w wir walki, ale Madrox zatrzymuje ją i każe ruszyć za Darwinem. Niechętnie wypełnia polecenie i odlatuje, a tymczasem Jen znajduje swoją szansę.

Wkrótce, Monet dogania Darwina i Longshota. Ten pierwszy wyjaśnia, co się stało i mówi jej o podejrzeniach Jazindy, które uważa za niedorzeczne. Ona postanawia sprawdzić to, skanując telepatycznie Longshota, ale nie znajduje niczego podejrzanego. Darwin uznaje to za oczywistość, stwierdzając od niechcenia, że gdyby Longshot był Skrullem, jago adaptacyjne zdolności jakoś by to wykryły i zdemaskowały go. Po tych słowach, dotyka ramienia Longshota, a ten wraca do swojej prawdziwej postaci i nokautuje M wyładowaniem energii. Teraz Darwin dochodzi do wniosku, że przydałaby się pomoc.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #31 She-Hulk vol. 2 #31 She-Hulk vol. 2 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.