Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #5

Hulk vol. 2 #5

Hulk vol. 2 #5

"Rolling thunder"

Postacie
Zapowiedź

Całe zachodnie wybrzeże zamieniło się w ruinę po przejściu zielono-czerwonego duetu i tylko Thor może powstrzymać ten festiwal szaleńczego miażdżenia. Ale czy da radę czerwonemu ze złości Hulkowi?

Cytat

Red Hulk: "I heard you were dead."
Thor: "I heard you were green."

Streszczenie

San Francisco, most Golden Gate. Thor atakuje Hulka, lecz szybko spostrzega, że jego ciosy nie wyrządzają olbrzymowi żadnej krzywdy. Potężne ciosy Czerwonego zaś szybko osłabiają Władcę Gromów. Podczas tej nierównej walki Red wyprowadza również przeciwnika z błędu, jakoby ten walczył z alter ego Bannera, które w jakiś sposób zmieniło ubarwienie swojego ciała. Dalsze wydarzenia całkowicie wymykają się byłemu Avengerowi spod kontroli. Potwór chwyta Mjolnir z przeciwnej strony niż Thor i wykonując potężny skok ciągnie tak uczepionego przeciwnika w górę. Adwersarze zatrzymują się dopiero w przestrzeni kosmicznej. Tam, korzystając z braku grawitacji, Hulk wyrywa Odinsonowi z rąk młot i zaczyna go nim okładać. Następnie ciska Bogiem Piorunów w kierunku Księżyca. Zostawia go tam pobitego, po czym skacze w kierunku Ziemi. Ląduje z wielkim impetem na pustyni w pobliżu Arizony.

Iron Man składa wizytę w budynku Baxtera. Ma nadzieję, że Reed pomoże mu usunąć zakłócenia z zapisu nagrania z kamery monitorującej celę Bannera. Richards odtwarza plik na swoim komputerze i już po chwili udaje mu się wydobyć z szumów kilka słów więcej, niż dotychczas słyszał Stark. Wyraźnie słychać, że Bruce wypowiada również nazwisko Samsona. W tym momencie w wieżowcu zapadają ciemności. Okazuje się że dane, które przyniósł Tony, były zainfekowane niezwykle skomplikowanym trojanem. Ktokolwiek zadał sobie trud zawirusowania nagrania, musi mieć dostęp do zaawansowanej technologii. Po chwili zasilanie zostaje przywrócone, a Iron Man otrzymuje wiadomość od Marii Hill. Wstrząs wywołany lądowaniem Hulka na Ziemi zagraża całemu San Francisco. Istnieje ryzyko, że miasto osunie się do Pacyfiku.

Most Golden Gate. W głębokich odmętach wody kilka godzin temu zniknął Zielony Hulk. Na ratunek mu rusza nieoczekiwany pomocnik, A-Bomb. Dzięki jego pomocy olbrzym wydostaje się spod gruzów i wypływa na powierzchnię. Niebieski przedstawia się jako przyjaciel Sałaty. Chce mu pomóc walczyć z Czerwonym. Rozmówca jednak nakazuje mu zostać w nękanym wstrząsami San Francisco i spróbować pomóc jakoś ludziom. Sam zamierza ruszyć tropem swojego sobowtóra. Nagle pod most podlatuje odrzutowiec Avengers i ze środka wychodzą She-Hulk, Ares, Human Torch, Sub-Mariner i Thing. Dowodzący nimi Iron Man oferuje pomoc w walce z Red Hulkiem.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso]

Autor: nietendon (formerly known as Don God)

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #5 Hulk vol. 2 #5 Hulk vol. 2 #5 Hulk vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.