Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #227

Iron Man #227

Iron Man #227

"Stark Wars” - Chapter 3: “The Last Mandroid”

Postacie
Streszczenie

Miami. Beetle wtargnął na aukcję odbywającą się na świeżym powietrzu i próbował ukraść obraz Picassa. Przeszkodził mu w tym Iron Man, który czekał, aż Jenkins znajdzie się na otwartej przestrzeni. Beetle wie, że nie ma szans w walce z Iron Manem, więc ucieka, strzelając wcześniej w skałę, której odłamki lecą w kierunku uczestników aukcji. Abner liczy, że to powstrzyma Starka na tyle, że pozwoli mu uciec. Iron Man jednak szybko rozprawia się z lawiną kamieni i dogania Beetle'a. Wyłącza jego zbroję urządzeniem, które przygotował, a które niszczy jego skradzioną technologię.

Stark wraca do domu. Robi to ukrytym wejściem, nie chce bowiem, żeby ktoś widział Iron Mana w jego posiadłości. Byłoby to dziwne, zważywszy na fakt, że Stark na konferencji prasowej zwolnił go. Dzięki temu ma nadzieję uniknąć nowych pozwów. Rozmawia z Jimem, gdy odzywa się jego komunikator Avengers. Hawkey chce wiedzieć, co się stało - oglądał wiadomości i widział, że Stark zwolnił Iron Mana. Jednak Tony jest skryty i nic nie wyjaśnia Avengerom. Odrzuca także ich propozycję pomocy.

Rhodey zastanawia się, czy po zniszczeniu zbroi skonstruowanych ze skradzionej technologii Starka na komputerach nie pozostaną dane, które umożliwią ich powtórną produkcję. Tony ma zamiar zająć się i tym problemem.

Stark Enterprises. Tony i Jim wchodzą do biura. Rhodes próbuje porozmawiać z Marcy. Tony dowiaduje się od swojej sekretarki, pani Arbogast, że w jego biurze czekają na niego goście. Stark wchodzi do biura, gdzie czeka na niego Fury. Nick chce Iron Mana, Tony jednak mówi, że ten nie jest już pod jego władzą, może za to dać mu człowieka, który kiedyś był Iron Manem. Mówiąc to wyciąga teczkę Randalla Pierce'a. Fury jest pełen rezerwy, widząc jak Stark bez sprzeciwu współpracuje, wydając mu pilota. Uspokaja go, gdy okazuje się, że Tony nie dał mu tej informacji za darmo - po chwytaniu Pierce'a chce odzyskać jego zbroję. Układ zostaje zawarty i Nick wychodzi.

Tony odpowiada na pytania Jima, Randall Pierce nie istnieje, przewidział, że coś takiego może się wydarzyć i poprosił Zimmera, aby stworzył fikcyjną postać. Stark tak naprawdę chce dostać się do mandroidów - bojowych zbroi S.H.I.E.L.D. - i je wyłączyć.

Nowy Jork. Tony i Rhodey przybywają do kwatery S.H.I.E.L.D. Tony uruchamia urządzenie śledzące, które wykrywa Pierce'a w dawnym domu Starka. Milioner chce, żeby Nick wysłał tam swoje mandroidy, Fury zgadza się, ale po chwili zastanowienia postanawia jako wsparcie wysłać też setkę agentów. Stark protestuje, jednak nie na wiele się to zdaje.

Później. Tony mówi do Jima, że nie przewidział, iż Fury wyśle do akcji oprócz mandroidów zwykłych ludzi. Rhodes radzi przyjacielowi, aby zajął się czymś innym niż myśleniem o jutrzejszej akcji.

Stark słucha swojego przyjaciela i idzie na randkę ze swoją przyjaciółką Ling McPherson. Spotkanie z nią poprawia mu humor.

Następny dzień. Świt. Agenci S.H.I.E.L.D. przygotowują się do wkroczenia do byłego domu Starka. Pierwsze wkraczają mandroidy, jeden z nich trafia na minę-pułapkę, która strzela urządzeniami przerywającymi pracę obwodów wynalezionych przez Starka. Dwa mandroidy padają, reszta widząc to uruchamia swoje pola siłowe i niszczy resztę min. Dowódca oddziału prosi Fury'ego o pomoc, ten z kolei prosi o radę Starka. Tony ubierając właśnie zbroję mówi Nickowi, żeby kazał mandroidom zaatakować jednocześnie, będą wtedy miały przewagę siły ognia. Jednocześnie jako Iron Man nadlatuje i trafia jedną ze zbroi promieniami lasera. Drugiego z żołnierzy wyrzuca w powietrze, ten spada do garażu i szybko wstaje. Łapie stojący koło niego samochód i rzuca nim w Iron Mana. Tony unika ciosu, ale drugi z żołnierzy wykorzystuje promienie swojej zbroi i łapie samochód w locie i znów kieruje go w Starka, ten nie spodziewa się tego i zostaje trafiony. Wychodzi jednak cało z kolizji z autem. Dwójka mandroidów od razu atakuje go, strzelając laserami. Tony dzięki wiązce lasera wysysa z jednej ze zbroi całą energię, podlatuje do niej i zakłada swój neutralizator. Mandroid już nie będzie stanowił problemu. Stark podlatuje do drugiego żołnierza, ten całą energię skupia na polu siłowym. Tony okłada go pięściami licząc, że zakłóci pracę pola i faktycznie po chwili ten znika. Iron Man szybko mocuje swój neutralizator. Na placu boju pozostał już tylko jeden mandroid. Niestety, jest w otoczeniu żołnierzy. Tony włącza sygnał dźwiękowy, który ogłusza agentów S.H.I.E.L.D. i podchodzi do przeciwnika. Pilot katapultuje się i Tony, za pomocą neutralizatora, pozbywa się ostatniej zbroi. Fury mrużąc ze złości oko odprowadza wzrokiem odlatującego Iron Mana.

Później. Baza S.H.I.E.L.D.. Fury insynuuje, że Tony ostrzegł Iron Mana, Stark zaprzecza. Siada do komputera, żeby ponownie zlokalizować Iron Mana, jednak radar go nie wykrywa. Nagle z obudowy urządzenia odpada pokrętło, które jak zauważa Stark, jest pluskwą. Mówi Fury'emu, że dzięki temu Pierce wiedział o ich poczynaniach. Udając wściekłość za wcześniejsze oskarżenie, Tony wychodzi.

Kilka dni później. Stark Enterprises. Captain przychodzi do Starka, chce, żeby ten zbudował dla niego nową tarczę. Tony zgadza się, licząc, że z wdzięczności Rogers nie przeszkodzi mu podczas następnego ataku, który planuje na wojskową bazę. Jednak własne myśli wywołują w nim niechęć.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #227

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.