Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #16

Mighty Avengers #16

Mighty Avengers #16

Secret Invasion Tie-In

Postacie
Zapowiedź

O tym, że pod Elektrę podszył się Skrull, wiemy od dawna. W tym komiksie dowiemy się, kiedy i w jaki sposób do tego doszło!

Cytat

Electro: "Costume or no costume?"
Elektra: "That is completely up to you."
Electro: "Costume."

Streszczenie

Parę miesięcy temu. Tajemnicza osoba zleca Electro zaatakowanie więzienia dla superprzestępców - Raft. Tłumaczy Dillonowi, że może to zrobić jak chce, ważne, żeby atak był niespodziewany i aby nikt nie miał pojęcia, co się właściwie stało. Moment na atak jest również odpowiedni, bo większość bohaterów jest niedostępna, a Avengers się rozpadli. Electro zakłada kostium, a Elektra, która okazuje się zleceniodawcą, wręcza mu pieniądze [część tego spotkania była przedstawiona w New Avengers #1 - Gamart].

Osaka, Japonia. Medytująca Elektra Nachios zostaje właśnie zaatakowana przez swojego sobowtóra ubranego w czarny kostium. Odrzuca zmierzający w jej stronę sztylet i potężnym ciosem uderza w przeciwniczkę, która zamienia się częściowo w Ghost Ridera i atakuje Elektrę błękitnym promieniem. Bohaterka jednak bez problemu unika ataków i zabija przeciwniczkę, która zamienia się w Skrulla, po czym wrzuca jego ciało do ognia. Po chwili jednak zostaje zaatakowana przez kolejnych Skrullów, którzy podszywają się pod Daredevila i Wolverine'a i korzystają z mocy miedzy innymi Cyclopsa, Mr. Fantastica i Nightcrawlera. Elektra wbija swoje sai w głowę Skrullverine'a, lecz zostaje ogłuszona promieniami Daredeskrulla [tak żeby nie zamieszać za bardzo i nie mylić z normalnymi postaciami :) - Gamart]. Szybko jednak się podnosi i wbijając katanę w brzuch przeciwnika, jednym cięciem wyrzuca jego wnętrzności na wierzch. Elektra zostaje jednak znienacka ogłuszona potężnym ciosem przez jeszcze jednego Skrulla i po kilku kolejnych ciosach pada w kałużę własnej krwi. Skrull przyjmuje jej postać.

Tygodnie później, jeden z nowojorskich magazynów. Veranke wita Skrullektrę, którą nazywa imieniem Pagon, namiętnym pocałunkiem. Królowa tłumaczy, że jej zaangażowanie jest niczym w porównaniu z tym, na co zgodziła się Pagon. Jej śmierć sprowadzi bohaterów na kolana i ożywi to, co jest zapisane.

Tydzień później. Po zawieszeniu Avengers Hydra przejmuje dowodzenie nad Hand. Elektra morduje przywódcę terrorystów i ma wyrzuty do Hand z powodu tego, że najwięksi wojownicy na planecie łączą siły z podrzędnymi szumowinami. Staje do walki z przywódcą ninja i jednym ciosem pozbawia go głowy. Wszyscy zebrani uniżają głowy przed Elektrą.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #16 Mighty Avengers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.