Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #40

Captain America vol. 5 #40

Captain America vol. 5 #40

"The Man Who Bought America" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Kapitan kontra Kapitan - kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku i czy Red Skull zatriumfuje? Bucky odkrywa tajemnicę człowieka podszywającego się pod drugiego Kapitana...

Cytat

Sin do Sharon Carter: "Whoa… Got some real lungs on you, girl. Let's see them up close."

Streszczenie

Captain America po silnym ciosie wypada przez okno i spada na dach poniżej. Za nim skacze Grand Director z obłędem w oczach. On naprawdę wierzy, że jest Stevem Rogersem, a osoba, która się za niego podaje i zabiła Bucky'ego, zasługuje na śmierć. Jamesa zdumiewa jego siła i szybkość. Przekłada się to na pojedynek - Winter Soldier dostaje solidne baty. Przed śmiertelnym ciosem tarczą ratuje się, podcinając przeciwnika. Próbuje uciekać, aby złapać oddech i przemyśleć strategię.

W kryjówce Red Skulla Sharon, przykładając skalpel do gardła Sin, próbuje uciec. Agentka nie daje się zastraszyć. Dobrze przemyślała swój plan. Trójka super-złoczyńców zajęta jest oglądaniem swojego bohatera w akcji i nikt nie pamięta o niej. W Minneapolis Bucky wyprowadza swój najlepszy cios, ale to tylko lekko zachwiało przeciwnikiem. W rewanżu dostaje potężnym sierpowym, który rzuca nim o ceglany komin. Tymczasem Sin próbuje zagadać Sharon. Wykorzystuje osłabienie koncentracji agentki i ciosem głową uwalnia się. Włącza się alarm, na co zbiegają się strażnicy. Córka Red Skulla powstrzymuje ich. Nie potrzebuje pomocy, chce mieć tylko publiczność, która będzie oglądać jej zwycięstwo.

James rzuca tarczą. Przeciwnik musi się uchylić, co daje naszemu bohaterowi czas na wyprowadzenie dwóch ciosów, które na chwilę ogłuszają drugiego Captaina. Mając nadzieję rozwiązać tajemnicę tożsamości oponenta, zdejmuje mu maskę. Osłupiały patrzy na twarz Steve'a Rogersa. Przeciwnik budzi się i rzuca do dalszej walki. Jedno nie daje spokoju bohaterowi – skoro to Steve, to dlaczego nie rozpoznał on swojego byłego partnera, Bucky'ego? W drugim pojedynku siły są bardziej wyrównane. Aby wygrać, Sin sięga po nóż, jednak szybko zostaje jej wybity. Szamocąc się, obie rzucają się po ostrze.

Tymczasem Grand Director zarzuca przeciwnikowi, że nie jest godny noszenia kolorów amerykańskiej flagi. James zdejmuje swoją maskę. To za dużo dla jego przeciwnika. Wszystko mu się miesza. Jak może stać przed nim Bucky, skoro on nie żyje? Dr Faustus wysyła sygnał do mózgu swojego pacjenta, co wzmaga ponownie jego wściekłość. Potężny cios zrzuca Captaina z dachu. Przed niechybną śmiercią ratuje bohatera Falcon. Lądowanie nie jest jednak miękkie i przez okno wpadają do budynku. James chce wracać do walki, jednak Sam go powstrzymuje. Niech Grand Director ucieka i wskaże im kryjówkę Skulla. Ptaki będą go śledzić. Latający bohater od samego początku domyślał się, kto kryje się pod maską drugiego Capa. Wiedział też, że Bucky nie będzie umiał siedzieć bezczynnie, więc pozwolił mu wywabić przeciwnika.

W swojej bazie trójka złoczyńców kłóci się o przyczyny porażki. Całą scenę przerywa posłaniec. Przyniósł ważne informacje o córce Red Skulla. Wszyscy udają się za nim. Zastają scenę, której się nie spodziewali. Sharon leży na ziemi z nożem wbitym w brzuch, zaś Sin stoi nad nią i się tłumaczy. Agentkę zabierają do laboratorium Zoli, zaś Skull policzkuje córkę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #40 Captain America vol. 5 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.