Avalon » Serie komiksowe » 1985 » 1985 #3

1985 #3

1985 #3

"The Visitors"

Postacie
Zapowiedź

Nadchodzą nieproszeni goście... Najgroźniejsi złoczyńcy Marvela trafiają do świata, w którym nie istnieją superbohaterowie. Na ich drodze stoi 13-letni Toby i jego ojciec, dawny przyjaciel tajemniczego Clyde'a Wynchama.

Cytat

Toby: "Am I making all these things appear because I read too many comics?"

Streszczenie

Rok 1964. Jerry i Clyde przeglądają komiksy siedząc w cieniu domu Wynchama. Rozmowa schodzi na temat pani Gluckman, której Clyde nie może pozbyć się ze swych fantazji. Z ganku obserwuje ich pani Wyncham, głaszcząc czarnego kota.

Rok 1971. Jerry zwierza się swojej dziewczynie, że jego pierwszą miłością była postać z komiksu. Wspomnienie dzieciństwa przywołało kolejne - Clyde'a. Dziewczyna szybko gasi temat. Zgodzili się nigdy więcej nie rozmawiać o tamtej nocy.

Rok 1985. Jerry budzi się. Dziewczyna, z którą spędził noc, zdążyła przebrać się w swój służbowy mundur. Dostała wezwanie do podwójnego zabójstwa. Umawiają się na sobotę.

Na Maple Drive zastęp glin próbuje wywnioskować, co tak właściwie się stało. Chociaż wydaje się to niedorzeczne, najprawdopodobniej mężczyzna najpierw udusił kobietę, a kiedy uciekał z miejsca zdarzenia, uderzył w niego piorun.

Toby z tatą jadą furgonetką, którą Jerry kupił za 100 dolców. Ojciec próbuje przekonać syna do pomysłu przeprowadzki do Anglii, ale ten jest głuchy na argumenty. Rozmowa urywa się, kiedy Jerry jest zmuszony z piskiem opon hamować, by nie przejechać tłumu ludzi idących w poprzek jezdni. Śpiewając kołysankę, wchodzą wprost w zimne odmęty jeziora. Nad wodą unosi się Modok. Toby i Jerry są zszokowani. Cofają się, skąd przyjechali, dopóki jeszcze mają szanse.

Na placu zabaw kobiety jednym okiem pilnują pociech. Rozmawiają o morderstwie pielęgniarki Dolores Franks. Nagle spod ziemi wystrzeliwuje ręka i łapie bawiącą się dziewczynkę za kostkę. Chwilę później małe stworki wciągają wszystkie dzieci pod ziemię. Tam czeka na nie Mole Man.

Emma i Larry rozmawiają przy śniadaniu, że znów nie dostarczono im gazety. Mężczyzna wychodzi w szlafroku na zewnątrz, tam na ulicy zauważa leżących ludzi. Nie żyją. Dołącza do niego żona i razem zaczynają szukać ocalałych. W cieniu zauważają przycupniętą sylwetkę. Podchodzą bliżej, ale to nie człowiek. Za późno orientują się o swej pomyłce. Ultron już ich zauważył.

Na parkingu centrum handlowego policjanci rozmawiają o tym, co się stało. Facet przebrany za nosorożca wpadł i staranował kilkanaście osób. To nie koniec złych wieści. Na brzegu jeziora pojawił się ktoś... a raczej coś, i przedstawiło się imieniem Fin Fang Foom.

W centrum oddziały Gwardii Narodowej starają się zaprowadzić porządek. Ewakuują miasto. Jerry jest jednak zdeterminowany, by upewnić się, że matce Toby'ego nic się nie stało. Chłopiec boi się, że to przez niego pojawili się komiksowi złoczyńcy. Jerry chce go uspokoić, ale nie ma okazji, bo coś ląduje na dachu furgonetki. To Lizard.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

1985 #3 1985 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.