Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #2

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #2

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy problemów Young Avengers i Runaways. Co stanie się ze Skrullami należącymi do tych grup?

Cytat

Molly: "Princess Powerfull powers…activate!"

Streszczenie

Jedna z planet Skrullów, dawno temu. Chrell wyciąga Xavina na trening z środka wykładu o proroctwie zapowiadającym zbawcę ich rasy. Nie wierzy w nie, ale uważa, że Xavin musi nauczyć się, jak przeżyć, żeby zobaczyć, która z wielu przepowiedni się spełni.

Dzisiaj. Xavin obrywa od trzech Super-Skrullów, gdy z pomocą przychodzą mu Wiccan i Speed. Pokonawszy wrogów Xavin mówi im, że muszą zabrać Dorreka w bezpieczne miejsce. Ci się zgadzają, choć chcą wiedzieć, gdzie reszta Runaways.

Dwaj Skrullowie atakują pojazd Runaways i strącają go na ziemię. Pokonują Nico i Victora, ale sami zostają pokonani przez Chase’a, Molly i Old Lace. Nico chce wracać do planu ucieczki, ale Karolina najpierw chce wiedzieć, gdzie jest Xavin.

Wysłuchawszy raportu o ucieczce Dorreka, Chrell wysyła jedna ze swoich agentek, aby zabiła go, jego towarzyszy i każdego Skrulla, który go widział.

Tunele metra. Teddy budzi się i zaraz chce wracać po przyjaciół, ale Xavin naskakuje na niego. Krzyczy, że Ziemię zaatakowała najbardziej fanatyczna frakcja Skrullów i gdyby Hulkling zaakceptował swe dziedzictwo i zjednoczył ich rasę, nie doszłoby do tego. A teraz najgroźniejszy Skrull imperium ma zamiar go zabić, bo dalej jako zbawca jest zagrożeniem dla ich sprawy. Uważa, że Teddy znowu musi spróbować przemówić do najeźdźców, choćby przyszło im zginąć za Ziemię. Nagle Speed ostrzega ich przed zagrożeniem. Osłona z niewidzialności na nic się nie zdaje - zostają wykryci i zaatakowani przez Skrullicę z zdolnościami Elektry i Cloaka. Uciekają, a zabójczyni melduje Chrellowi, że wśród towarzyszy Dorreka rozpoznała księcia Xavina. Zdziwiony Chrell każe przeskanować miasto w poszukiwaniu członków pewnej kosmicznej rasy.

Karolina nie chce słyszeć o ucieczce bez Xavina i na nic nie zdają się żadne argumenty. Nagle Runaways zauważają w telewizorze walkę Young Avengers z Skrullami [Secret Invasion #3 - Demo]. Widok rozrywanej głowy Visiona przeraża ich - gdyby nie Xavin, to byliby oni. Nagle za plecami grupy pojawia się Chrell z oddziałem Super-Skrullów i mówi, że też zginą. Jak tylko pomogą mu zabić dwójkę książąt.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #2 Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.