Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Fantastic Four » Secret Invasion: Fantastic Four #3

Secret Invasion: Fantastic Four #3

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy sytuacja w Negative Zone wciąż się pogarsza, Ben i Johnny uświadamiają sobie, że ich jedyna szansa na powrót do domu spoczywa w osobie kryminalnego geniusza... zamkniętego przez Reeda w więzieniu dla niezarejestrowanych bohaterów i przestępców! Oto nowa Fantastyczna Czwórka – The Thing, Human Torch, Franklin i Valeria – podejmujący ostatnią próbę uratowania Baxter Building przed kompletną destrukcją!

Cytat

Tinkerer: "What is it, another civil war?"

The Thing: "Worse. Alien Invasion. Maximum Skrullage."

Streszczenie

Fantastyczna Czwórka w składzie: Thing, Human Torch, Valeria i Franklin, przemierzają N-Zone w swym Fantasticarze, by odnaleźć więzienie dla przestępców utworzone podczas Civil War. Wtem, atakują ich ogromne nietoperze, które porywają Val i Franklina. Na szczęście Torch reaguje szybko i po chwili ratuje Valerię, 'podpiekając' trochę stwora. Chłopaka natomiast ocaliła pojawiająca się nagle Lyja. Gdy ekipa dociera do celu, Ben zaczyna się 'przebijać' przez ściany budynku, a Johnny i jego ex postanawiają poważnie porozmawiać. Dziewczyna tłumaczy, jak to żyła sobie na Ziemi jako normalna kobieta, pracująca w księgarni, lecz przedstawiciele jej rasy odnaleźli ją i w obliczu królowej Skrullów, Veranke, otrzymała nową misję. Ku wielkiemu zdziwieniu Torcha, ów misją było unicestwienie jego, Bena i dzieciaków. To właśnie Lyja przekonała królową, iż tak drastyczne kroki nie są potrzebne i wystarczy 'tylko' uwięzienie ich w Negative Zone.

Tymczasem, Ben wraz z dziatwą przebił się już przez ściany, mechanizmy obronne i roboty do środka więzienia. Po chwili odnajdują w jednej z cel Tinkerera. Ten sędziwy już człowiek domyślał się, iż coś musi być nie tak, gdyż ostatnio widywał coraz mniej i mniej żywych ludzi. Thing opowiada mu o inwazji i ich obecnej sytuacji i prosi o pomoc w naprawieniu teleportera. Phineas Mason, bo tak brzmi prawdziwe imię Tinkerera, nie jest jednak skory do kooperacji. Jak twierdzi, został bardzo skrzywdzony - gdy porzuciwszy już karierę przestępcy, szedł z wnuczkami na lody, został pojmany i wrzucony do więzienia, bo był po prostu niezarejestrowany (w czasie Civil War – przyp. Jim). Staruszek przełamuje się jednak po przejmujących prośbach Valerii i Franklina.

Z powrotem w laboratorium Reeda, Phineas naprawia teleporter, a Lyja, ku zdziwieniu Torcha, żegna się z nim. Twierdzi, iż wiedząc co dzieje się obecnie na Ziemi, woli być bierna i pozostać tutaj, w Negative Zone. Po chwili, część Baxter Building materializuje się, wraz z obecną tam ekipą, z powrotem w Nowym Yorku. Widok tak zdemolowanego miasta oraz świadomość, że Reed i Sue są w rękach najeźdźcy, nie napawa jednak bohaterów optymizmem.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Secret Invasion: Fantastic Four #3 Secret Invasion: Fantastic Four #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.