Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #33

X-Factor vol. 3 #33

X-Factor vol. 3 #33

"He Loves You" - part 1: "The Darwin Awards"

Postacie
Zapowiedź

Przedsmak Secret Invasion. Crossover z She-Hulk. Gościnny występy Darvina i Longshota. A odnośnie samych X-Factor - mnóstwo niespodzianek.

Cytat

Longshot o Darwinie: "Check under his throat, he may have developed gills."

Bully: "Gills? What are you talking ab-- What the hell?!"

Longshot: "Try to drawn him in estrogen. I bet he'll grow breasts."

Darwin: "You're not helping, Longshot!"

Longshot: "True, but in my defense, I wasn't trying to."

Streszczenie

Gdzieś na przedmieściach Detroit, w dzielnicy o nienajlepszej reputacji, ni stąd, ni zowądpojawiają się dwaj mężczyźni, z których jeden głośno rzuca niewybredne komentarze pod adresem tego miejsca i jego mieszkańców. W ten sposób Longshot testuje swoje szczęście, bo, jak próbuje wyjaśnić Darwinowi, ostatnio jego zdolności trochę zawodzą. Plan sprawdza się aż za dobrze, bo już po chwili otacza ich grupa wściekłych autochtonów, ale oczywiście nie obrywa się winnemu, tylko jego towarzyszowi. Jakiś wielki facet chwyta Darwina i próbuje podtopić go w strumieniu wody z hydrantu, ale Longshot zwraca mu uwagę, że to bezcelowe, bo Darwin i tak wytworzy sobie skrzela. Tak też się dzieje, a gdy napastnik dostrzega to, sięga po nóź, jako pewniejszy środek.

 

W siedzibie agencji XF Investigations pojawia się niejaki pan Munoz, który twierdzi, że chce odnaleźć zaginionego syna. W rozmowie z Madroxem i Siryn wyjaśnia, że zwrócił się właśnie do nich, bo słyszał, że zajmują się sprawami mutantów. Wymawia to słowo bardzo ostrożnie, więc Terry zapewnia go, że nie musi szeptać, bo nie są podsłuchiwani. Myli się jednak, bo w stojącej nieopodal furgonetce rozmowie tej przysłuchuje się Val Cooper i towarzyszący jej agent O*N*E. Od razu sprawdzają znajomo brzmiące nazwisko i znajdują akta personalne Armando Munoza szerzej znanego jako Darwin. Ten sam fakt ujawnia Monet przed resztą grupy, wyjaśniając przy okazji, że po M-Day postawiła sobie za cel zebranie informacji o wszystkich pozostałych mutantach. Pan Munoz wyjawia szczegóły swojego rozstania z rodziną, nie pomijając nawet niewygodnych faktów związanych ze swoim alkoholizmem, które równocześnie wyciąga z federalnej bazy danych Val. Monolog swój kończy stwierdzeniem, że zmienił swoje życie i chce naprawić wyrządzone krzywdy. Dlatego poszukuje Armando.

 

Gdy ostrze noża dotyka szyi Darwina, ta staje się miękka jak guma, cofając się, ku zdumieniu zebranych. Longshot zachęca jeszcze napastnika, krzycząc, że ma do czynienia z mutantem, więc Armando traci cierpliwość, uderza przeciwnika z główki i rzuca się do ucieczki, na poczekaniu rozwijając w sobie nadludzką szybkość. Ponieważ jeden cel im umknął, napastnicy rzucają się na drugi, czyli Longshota - on jednak też znika nagle. Obserwująca całe zdarzenie kobieta zauważa, że ktoś odłącza się od tłumu i ucieka do bocznej uliczki, więc udaje się za nim. Tam udający Longshota Skrull wraca do swojej prawdziwej postaci i przeklina ludzką rasę, a gdy słyszy podejrzany dźwięk, znów się kamufluje. Nie zauważa jednak nikogo, a tym bardziej małej myszki ze słuchawką w uchu.

 

Kiedy Monet znajduje zdjęcie Darwina, pojawiają się komentarze, że nie wygląda na Latynosa, a sugestie, że ewolucyjnie przystosował kolor skóry do otaczających go ludzi przeradzają się w dyskusję o problemach społecznych. Madrox przerywa ją jednak, rozdzielając zadania i wysyłając grupę na poszukiwania. Munoz zauważa, że jest ich trochę mało, więc Jamie powiela się i rozsyła po całym mieście swoje duplikaty. Sam natomiast w towarzystwie Guido w ścisłej tajemnicy udaje się na spotkanie z Val Cooper. Szybko okazuje się, że O*N*E wie już o wszystkim, a Val każe im zostawić sprawę Darwina, bo ma coś ważniejszego, i przypomina o ich tajnym porozumieniu. Chociaż Madrox przystał wcześniej na jej warunki, nie pozwala całkowicie sobą manipulować i nie zważając na groźby, negocjuje czas na rozwiązanie obecnej sprawy. W końcu, z wielką łaską, Val daje im jeden dzień, ale Jamie nie czuje się zwycięzcą w tym sporze.

 

Fałszywy Longshot odnajduje ukrywającego się na przedmieściach Darwina. Ten jest wściekły za ostatnie zajście i przypomina, że przystał na jego towarzystwo tylko dlatego, że Longshot obiecał doprowadzić go do Xaviera, po którym ślad zaginął. Tamten twierdzi, że jego szczęście doprowadzi ich do celu, ale potrzebują więcej czasu. Nagle, Darwin zauważa kobietę, która wcześniej im się przyglądała i zastanawia się, czy to możliwe, żeby ich śledziła. Kiedy Longshot odwraca się i rozpoznaje ją, rzuca po angielsku przekleństwo Skrullów i zrywa się do ucieczki. Jazinda rusza za nim, zawiadamiając swoją partnerkę, ale Darwin staje jej na drodze i atakuje, nie wiedząc, z kim ma do czynienia.

 

Theresa, która została w bazie, zawiadamia Jamiego, że jeden z jego duplikatów doniósł o awanturze w sąsiedztwie, a relacja wskazuje, że wywołali ją Darwin i Longshot. Madrox obiecuje, że zaraz tam będzie i skieruje na miejsce wszystkie swoje duplikaty. Towarzyszący mu Guido jest zaskoczony, że potrafi takie rzeczy.

 

Jazinda wymyka się Darwinowi i dogania Longshota, ale ten zaczyna strzelać do niej z miotacza. Zanim zdąży odpowiedzieć, atakuje ją także Darwin, a gdy próbuje go ogłuszyć, z nieba spada wprost na nią Monet. Armando rozpoznaje ją (chociaż zna ją nie z grupy, ale z gazety), a gdy Jazinda próbuje cokolwiek wyjaśnić, M obezwładnia ją, twierdząc, że woli uniknąć kłopotów. Na to jednak szanse są marne, bo właśnie przybyła jej partnerka, She-Hulk, i nie jest zadowolona.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #33 X-Factor vol. 3 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.