Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #96

Ultimate X-Men #96

Ultimate X-Men #96

"Absolute Power" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Po ataku na Alpha Flight Colossus i jego drużyna są poszukiwani przez prawo, a co gorsza, uzależnili się od narkotyku zwanego Banshee. Pozostali X-Men muszą więc ich powstrzymać. Dowiemy się również, co się stało z Jean Grey po walce z Apocalypsem.

Cytat

Firestar: "Man, ever since Cyclops left, Jean's been a real pain in my tuchas. Like pernament PMS."
Storm: "She can hear you, Firestar."
Firestar: "She can read my thoughts, too. And those are much worse, Storm. Much, much worse."

Streszczenie

Dwa miesiące temu. Po pokonaniu Apocalypse’a Jean Grey jako Phoenix wyrusza w podróż przez kosmos. Po kilku tygodniach na jej drodze stają Watcherzy i jeden ze służących im Silver Surferów, którzy każą jej zawrócić. Dziewczyna mówi, że chce znaleźć niebo i obiecuje, że jak tylko jej się uda, to uda się z powrotem na Ziemię.

Szkoła profesora Xaviera, teraz. Marvel Girl prowadzi sesję treningową w Danger Room i jest zirytowana, że Iceman nie bierze tego na poważnie. Bobby stwierdza, że skoro Jean może przywrócić każdego do życia, jak Angela po zwycięstwie nad Apocalypsem, to on wcale nie musi się starać. Zanim dziewczyna zdąża mu odpowiedzieć, słyszy w myślach wołanie Nightcrawlera. Podążając za jego umysłem, przenosi swoją astralną formę na Genoshę, gdzie zbuntowani X-Men pokonują Acolytes. Kurt mówi, że próbują odebrać im transport Banshee, ponieważ się uzależnili i potrzebują pomocy. Cyclops zauważa postać astralną Jean i kiedy ona przypomina mu o zadaniu, odpowiada, że nie ma zamiaru wracać do szkoły i strzela do Marvel Girl, przerywając ich kontakt. Z powrotem w szkole Jean mówi pozostałym, że muszą powstrzymać swoich przyjaciół, zanim ci doprowadzą do swojej śmierci.

Bronx. Spider-Man i Shadowcat walczą z uzależnionymi od Banshee. Z pomocą przychodzi im Wolverine, który po zakończonej walce prosi Petera o zbadanie jego krwi i jej związku z Banshee. Później w domu Parkerów Logan zauważa, że Kitty dziwnie zachowuje się w stosunku do niego. Dziewczyna mówi mu, że przeczytała list, który jej przesłał przez Icemana [Ultimate Spider-Man #118] i była zaskoczona, dowiedziawszy się o jego uczuciach, po czym przytula się do Wolverine’a. Peter odkrywa, że Banshee jest produkowane w oparciu o DNA Logana. Ten, słysząc to, poprzysięga zemstę osobom odpowiedzialnym. Jean powiadamia telepatycznie Wolverine’a, że znalazła Colossusa i jego drużynę.

Ust-Ordyński Kołchoz, Syberia. Cyclops mówi Colossusowi, że nie mają wyjścia i muszą zwrócić się o pomoc do jego dostawców, ponieważ Marvel Girl i reszta X-Men wkrótce ich znajdą. Zwierza się, że na początku współpracował z nią, aby powstrzymać grupę Petera, ale potem zmienił zdanie. Colossusa atakuje Scotta, uważając go za zdrajcę. W tym momencie do budynku wpadają pozostali X-Men i rozpoczyna się walka. Marvel Girl próbuje powstrzymać to wszystko, ale nagle zauważa wizję swojego zmarłego ojca, który jest powodem jej wcześniejszych poszukiwań nieba. Pan Grey przeprasza ją, że ją zaniedbywał za życia, i mówi, że chociaż ma ku temu możliwości, nie powinna go przywracać do życia. Ojciec Jean znika, a ona sama mdleje. Tymczasem Wolverine krzyczy, że cała afera z Banshee to wina Colossusa i zamierza go za to zabić. Trafia go kilka razy pazurami w pierś i po chwili Peter trzyma w dłoniach swoje własne serce.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #96 Ultimate X-Men #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.