Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #124

Ultimate Spider-Man #124

Ultimate Spider-Man #124

"War Of The Symbiotes" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Beetle wykrada z korporacji Roxxona próbkę czarnego symbiontu. Spider-Man musi ją odzyskać, zanim działania złoczyńcy doprowadzą do katastrofy. Ale nie tylko on ściga Beetle'a - Nick Fury i S.H.I.E.L.D. również są zainteresowani jego zdobyczą.

Cytat

Agent (o Spider-Manie): "General, do you think he'll behave?"
Fury: "Nope."
Agent: "So you want him to stick his nose in this and told him not to because you knew he would?"
Fury: "Yep."

Streszczenie

Kilka tygodni temu. Z Muzeum Sztuki przy Uniwersytecie Empire State wypadają walczący Spider-Man i Venom. Brock ma zamiar pożreć Parkera, kiedy zostaje postrzelony przez Silver Sable i jej Wild Pack.

Brooklyn. Kilka miesięcy temu. Spider-Man pokonuje Rhino i pozostawia go oddziałowi wojska. Przelatuje na sieci na pobliski budynek i nagle odczuwa wielki ból. Nie zdaje sobie sprawy, że jego powodem jest bliskość Eddiego Brocka i jego symbiontu.

Midtown High, dzień później. Mary Jane oddaje Peterowi zacerowany kostium i mówi mu, że w Internecie krąży film, na którym widać jego goły tyłek przez dziurę w stroju, która powstała podczas walki z Rhino. Peter jest przygnębiony z tego powodu. Słysząc o jego dziwnym wrażeniu, które odczuł wczoraj, Mary Jane radzi mu również, aby zasięgnął informacji o swoim stanie u kogoś, kto się na tym zna, ponieważ tak do końca nie wiadomo, jakie zmiany spowodowało ukąszenie zmodyfikowanego pająka w organizmie Petera.

Wieczorem. Peter opuszcza redakcję Daily Bugle i zmierza na sieciach do domu, kiedy nagle zauważa szybko lecącą postać. Dogania mężczyznę w stroju owada i próbuje do niego zagadać, ale ten natychmiast przyspiesza i próbuje zgubić Spider-Mana. Kiedy orientuje się, że nie jest to takie łatwe, strzela w jego kierunku dwoma samonaprowadzającymi się pociskami. Peterowi udaje się przed nimi uciec i przykleić je siecią do budynku, po czym dogania przeciwnika i wskakuje mu na plecy, po czym mówi, że chciał się przywitać, ale to został przez niego zaatakowany. Nieznajomy strzela do Parkera promieniem laserowym i zmusza go do zeskoczenia z siebie, ale Spider-Man przykleja się do niego siecią. Wtedy mężczyzna w stroju owada wysuwa ostrze z rękawicy, odcina pajęczynę i przyspiesza. Sądząc, że tym razem zgubił natręta, zmierza do swojego pierwotnego celu – jednego z laboratorium Roxxona. Spider-Man, który postanowił zachować dystans i obserwować, widzi jak nieznajomy przenika przez ścianę budynku. Wewnątrz dostaje się do sejfu i zabiera probówkę z czarną substancją. Nagle pojawia się strażnik, więc złodziej powala go strzałem na ziemię. W tym momencie Spider-Man rozbija szybę i rusza na pomoc. Unikając strzałów przeciwnika, mówi, że z podziwu dla jego umiejętności sam nada mu pseudonim i ostatecznie wybiera Beetle. Jeden z ładunków sieci wytrąca nieznajomemu z ręki próbówkę, która rozbija się. Wtedy Beetle rzuca się na Spider-Mana i otacza go polem energii, co daje mu czas na ucieczkę. Peter dochodzi do po chwili siebie i zauważa czarną substancję rozlaną na podłodze. Zanim jednak może się jej przyjrzeć, pojawia się więcej strażników i zmusza go do ucieczki.

Redakcja Daily Bugle, dzień później. Peter rozmawia z Mary Jane o wydarzeniach z poprzedniego wieczoru i mówi jej, że wszytko, co znajduje w Internecie na temat korporacji Roxxon, powiązane jest z Latverią. Ktoś mówi mu, że ma rozmowę na innej linii. Okazuje się, że to Nick Fury, który każe mu spotkać się z nim na dachu. Tam Parker wyraża swoje niezadowolenie z tej wizyty, ale dyrektor S.H.I.E.L.D. się tym nie przejmuje. Pyta się, czy Beetle mówił coś podczas ich wczorajszej walki. Peter stwierdza, że nie, i chce wiedzieć, jakie informacje ma na jego temat Fury. Ten nie chce nic powiedzieć Parkerowi i dodaje, że musi zostawić całą sprawę, ponieważ zamieszane są w nią inne państwa. Niezadowolony Peter wychodzi, a Nick przyznaje się towarzyszącemu mu agentowi, że doskonale wie, iż Spider-Man nie zostawi tej sprawy i dokładnie o to mu chodziło.

Kilka tygodni temu, Muzeum Sztuki przy Uniwersytecie Empire State. Strzał Silver Sable powoduje przemianę Venoma w Brocka. Wild Pack ładuje go do ich samochodu. Chen pyta się, czy powinni zabrać też Spider-Mana, który na pewno jest coś wart, ale Silver każe go zostawić. Pobity Peter nie jest w stanie powstrzymać odjeżdżających z Eddiem najemników.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #124 Ultimate Spider-Man #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.