Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #56

Ultimate Fantastic Four #56

Postacie
Zapowiedź

Sue Storm dowiaduje się ważnych rzeczy o Siódemce z Salem - szkoda tylko, że jest uwięziona na dnie oceanu i nie może się nimi z nikim podzielić. Tymczasem Agatha Harkness pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Cytat

Josie Hart: "Hi, Reed. What can I do for you that doesn't take more than ten seconds?"

Streszczenie

Budynek Baxtera. Ben zauważa, że Reed jest smutny po rozmowie z Sue. Słysząc, że dziewczyna postanowiła na razie odpocząć od związku, mówi przyjacielowi, że powinien był się postawić i przekonać ją, że będąc z nim, nie traci swojej niezależności.

Gdzieś indziej. Sue budzi się i zauważa, że leży naga w łóżku, a obok stoi Namor. Atlantyda tłumaczy jej, że była ranna, a jego maszyny, którymi ją wyleczył, nie potrafią spełniać swojego zadania przez ubranie, więc pozwolił sobie zdjąć jej kostium. Sue przypomina sobie, co się stało, i stwierdza, że musi szybko ostrzec pozostałych przed Agathą Harkness, ale Namor mówi, że to nie będzie takie proste, ponieważ znajdują się w jednym z podwodnych miast jego ludu, Senstanivorze.

Agatha Harkness wraca do swojego tymczasowego gabinetu w Budynku Baxtera, gdzie czeka na nią doktor Storm z oddziałem żołnierzy. Franklin mówi, iż już wie o tym, że dane kobiety w S.H.I.E.L.D. zostały sfałszowane trzy dni wcześniej i nikt o niej tam nie słyszał. Każe żołnierzom skuć ją i przeszukać, ale ona mówi, że to nic nie da: do tej pory powstrzymać ją mogła jedynie dekapitacja i całkowite zniszczenie jej ciała. Od Harkness zaczyna bić jasne światło. Po chwili Storm zostaje znokautowany uderzeniem pięści. Agatha idzie do pokoju Johnny’ego i mówi mu, że tylko on i jego moc mogą jej pomóc. Całuje go, jednocześnie wbijając w szyję strzykawkę. Johnny próbuje się zapalić, ale nie może skorzystać ze swoich mocy. Po chwili pada nieprzytomny na podłogę, a Harkness mówi, że cały jego ogień będzie jej potrzebny później.

Senstanivor. Namor oprowadza Sue po mieście i mówi jej, że jego lud rządził oceanami przez dziewięć tysięcy lat, aż w końcu pewien pasożyt doprowadził imperium do upadku. Mówi, że teraz ta sama istota zagraża ludziom na powierzchni. Chce pokazać Storm, co odkrył. Ona przez chwilę waha się, czy powinna zaufać kryminaliście, ale on przekonuje ją, że nie ma wyboru i razem wsiadają do pływającego pojazdu. Namor zauważa, że Sue jest nim zainteresowana, chociaż nie chce się do tego przyznać. Docierają do tablicy, na której są spisane ważne wydarzenia w historii Atlantydy. Ostatnie z nich opisuje konfrontację ze stworem, który jest znany pod wieloma nazwami, a najpopularniejsze z nich to Hydra. W przeciwieństwie do mitów potwór nie ma siedmiu głów, lecz może istnieć w jednej lub siedmiu postaciach, co przypomina Sue badany przez nią organizm, którego komórki wciąż się rozpadały i łączyły. Namor uważał, że żywiące się emocjami, zwłaszcza miłością i współczuciem, Hydry już dawno wyginęły, ale przed tygodniem został zaalarmowany o pojawieniu się jednej z nich. Tłumaczy, że pasożyty są niebezpieczne, ponieważ rozmnażają się bezpłciowo, mnożąc swoją liczbę siedmiokrotnie i potrzebują do tego uwolnienia wielkiej ilości energii. Pokazuje Sue krater na dnie oceanu, gdzie jedna z Hydr rozmnożyła się, zabijając przy tym milion Atlantydów.

Szukając Sue, Reed trafia do jej laboratorium. Nie znajduje jej tam, ale zaciekawia go badany wcześniej przez dziewczynę organizm. Reed dzwoni do Josie Hart i pyta się jej, czy jest tam Sue, ale dziewczyna mówi mu, że nie. Richards dowiaduje się o badaniach Storm i prosi Josie, aby dała mu znać, jeżeli Sue się do niego odezwie. Nagle słyszy hałas w hangarze. Reed, Ben i oddział żołnierzy znajdują tam Agathę Harkness próbującą wywieźć nieprzytomnego Johnny’ego. Richards chwyta ją, ale Harkness rozdziela się i zmienia się w Siódemkę z Salem. Rozpoczyna się bitwa.

Ocean. Sue przytula się do Namora, mówiąc, że jest przerażona i potrzebuje pocieszenia. Już wie, że Harkness i Siódemka z Salem to dwie postacie Hydry, która przybyła za nią z Oregonu do Nowego Jorku. Domyśla się też, że skoro stwór próbował ją zabić, to musiał znaleźć to, czego potrzebuje.

Głęboko pod powierzchnią Oregonu. Gus woła Sunitę i Josie, aby pokazać im to, co znalazł razem z Phineasem: bardzo dużo jaj, takich samych jak to, na które trafili wcześniej.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #56 Ultimate Fantastic Four #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.