Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Origins » Ultimate Origins #2

Ultimate Origins #2

Postacie
Zapowiedź

Po raz pierwszy od siedemdziesięciu lat dziwny przedmiot należący do Projektu Pegasus budzi się i jedna po drugiej tajemnice zostają odkryte. Dowiemy się również, że największym wrogiem młodego Steve'a Rogersa nie byli naziści, lecz starożytna istota z innego świata.

Cytat

Gail Richards: "When are you coming back?"
Steve Rogers: "When I'm done."

Streszczenie

Baza projektu Pegasus w Wyoming. Dyrektor ośrodka, Wendell Vaughn, wita dyrektor S.H.I.E.L.D., Carol Danvers, oraz towarzyszącą ją Fantastyczną Czwórkę. Oboje są trochę zaskoczeni: Danvers, ponieważ o istnieniu projektu Pegasus dowiedziała się godzinę temu, kiedy została poproszona o interwencję, a Vaughn, ponieważ spodziewał się przybycia Nicka Fury’ego. Przez chwilę nie jest pewien, czy powinien nawet wpuszczać gości do środka, ale ostatecznie decyduje się to zrobić. Wewnątrz wyjaśnia, że projekt Pegasus zajmuje się przechowywaniem i badaniem przedmiotów nieznanego pochodzenia i przeznaczenia, które od lat są zbierane przez rząd Stanów Zjednoczonych i S.H.I.E.L.D. Następnie pokazuje przyczynę alarmu, którą jest słup z umieszczonymi na niego czterema oczyma. Vaughn mówi, że od kilkudziesięciu lat przedmiot był nieczynny, a właśnie dzisiaj rano się włączył.

Nowy Jork, rok 1942. Steve Rogers ogląda w kinie film o aktualnej sytuacji na frontach drugiej wojny światowej. Na salę wchodzi jego koleżanka ze szkoły, Gail Richards, w towarzystwie żołnierza, Patricka Loiki. Dziewczyna w krótkiej rozmowie mówi, że Loika wstąpił do armii i wkrótce zostanie wysłany na wojnę, oraz proponuje Steve’owi, aby się kiedyś spotkali. Rogers jeszcze przez parę minut ogląda film, po czym wychodzi z kina i idzie do centrum rekrutacyjnego, gdzie dostaje tą samą odpowiedź, co poprzednim razem: nie zaliczył testu sprawnościowego, więc nie może zostać przyjęty do czynnej służby. Steve mówi, że mógłby nawet pracować w administracji, ale chce być w armii i zrobi wszystko, co mu każą, aby dostąpić tego zaszczytu. Żołnierz dostaje telefon i po chwili rozmowy każe Rogersowi pójść do pokoju po prawej stronie. Tam chłopak spotyka sierżanta Dugana, który mówi mu, że od dawna szukał kogoś z taką pasją i zaczął się nim interesować po jego trzeciej wizycie w centrum rekrutacyjnym. Prowadząc go do podziemi, opowiada, że Steve jest idealnym kandydatem do pewnego przedsięwzięcia. Dugan i Rogers trafiają do laboratorium, gdzie czeka na niego grupa naukowców z projektu Odrodzenie. Doktor Erskine od razu prosi Steve’a o próbkę krwi i moczu do badań.

W ciągu następnych dni Rogers jest przygotowywany do wstrzyknięcia mu serum super-żołnierza oraz, korzystając z akt dostarczonych przez Dugana, poszerza swoją wiedzę na temat wrogów, z którymi wkrótce będzie się mierzył, zarówno tych, którzy urodzili się na Ziemi, jak i tych, którzy pochodzą skąd indziej. W końcu Erskine decyduje się na ostatnią fazę projektu i wstrzykuje Steve’owi serum. Rogers nie czuje się dobrze, a po chwili z jego ciała zaczyna emanować energia i dochodzi do małej eksplozji. Strażnicy są przygotowani do walki, widząc, że dzieje się to samo, co miało miejsce przy eksperymencie z Nickiem Furym, ale Erskine każe im zaczekać. Rogers, już nie chuderlawy, lecz znakomicie zbudowany, uspokaja się. Nagle jeden z żołnierzy krzyczy "Heil Hitler!" i strzela do Rogersa, raniąc go w ramię. Kolejne strzały przyjmuje na siebie Erskine, który osłania Steve’a własnym ciałem. Rogers rzuca w Niemca blatem od stołu, a następnie długim susem zbliża się do niego i nokautuje go. Nagle żołnierze zauważają na środku laboratorium nieznany obiekt, na którym umieszczone jest oko. Podejrzewając, że to może być bomba, szybko wyprowadzając Rogersa na zewnątrz.

Później. Steve spotyka się z prezydentem Rooseveltem, który mówi mu, że po śmierci doktora Erskine’a, Rogers jest jedynym super-żołnierzem, jakiego mają Stany Zjednoczone. Chce, aby pomógł mu wygrać wojnę, zanim zostanie zmuszony użyć drastycznych środków, aby ją zakończyć. Steve obiecuje, że to zrobi.

Steve spotyka się z Gail i mówi jej, że decyzja zapadła i zostaje wysłany na front. Oboje wyznają sobie miłość i całują się na pożegnanie. Rogers chce opowiedzieć jej o wspólnych planach po jego powrocie, ale dziewczyna mówi, że woli o nich usłyszeć właśnie wtedy, kiedy Steve wróci. Gail pyta się, kiedy właściwie to nastąpi, na co żołnierz stwierdza, że po tym, jak wygra wojnę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Origins #2 Ultimate Origins #2 Ultimate Origins #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.