Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #229

Iron Man #229

Iron Man #229

„Stark Wars” Chapter 5: “Red Snow”

Postacie
Streszczenie

Kwatera główna West Coast Avengers. Hawkeye i reszta zebranych Avengerów - Wonder Man, Moon Knight, Mockingbird i Hank Pym - chcą od swojego towarzysza, Iron Mana, wyjaśnień na temat prowadzonej przez niego krucjaty. Tony postanawia opowiedzieć im całą historię – jak to odkrył, że Spymaster skradł jego technologię i wielu ludzi korzystając z niej popełniała przestępstwa. Tony poczuł się odpowiedzialny za wszystkie złe rzeczy, jakie popełniono, korzystając z jego technologii, dlatego też nie zważając na koszty postanowił odzyskać wszystkie zbroje, jakie powstały z ukradzionych mu danych. Dodaje, że po ostatniej walce z Captainem stracił przyjaciela, ma nadzieję, że taka sytuacja się już nie powtórzy.

Hawkeye wysłuchuje opowieści i pyta się Tony'ego, dlaczego nie zwrócił się do nich o pomoc. Stark odpowiada, że nie chciał, aby i oni stali się kryminalistami. Clint mówi, że rozumie go, ale skoro jest Avengerem, jego działania mają wpływ na ich wszystkich, nakazuje Tony'emu zaprzestania działań. Iron Man bez słowa wylatuje z bazy.

Tony wraca do firmy. Po chwili wylatuje z niej helikopterem, z Rhodesem za sterami. Przyjaciel podczas rozmowy mówi, że ma nadzieję, iż jego krucjata, "wojna o zbroje", niedługo się skończy. Tony patrząc na mapę świata mówi, że został już im tylko jeden cel.

Moskwa. Na Placu Czerwonym, siejąc popłoch wśród cywilów, lądują Titanium Man i Crimson Dynamo. Obaj przylecieli na spotkanie z szefostwem KGB. Jeden z oficjeli informuje ich, że Iron Man unieszkodliwia ludzi korzystających z bojowych zbroi. Logicznym więc jest, że będą oni kolejnym celem. Oficjel chce, żeby odparli przewidywany atak Amerykanina. Dynamo zgadza się, potwierdzając tym samym gotowość do walki o ukochany kraj, Titanium Man natomiast nie ma zamiaru współpracować z ludźmi, którzy z chęcią ukradliby mu zbroję.
Odlot Gremlina nie martwi oficerów KGB, którzy przewidzieli taki rozwój sytuacji, ich plan zakłada bowiem, że wykorzystają Titanium Mana jako przynętę.

Rezydencja Starka. Tony w usytuowanym pod ziemią laboratorium pracuje nad nową, niewykrywalną dla radaru zbroją. Ma nietypowy, czarny kolor i jest o wiele lżejsza niż pozostałe modele. Niestety nie obyło się to bez kosztów - model ma słabe wyposażenie w bronie. Stark zainstalował w niej też gadżet, który być może przyda mu się w walce. Jim chce wiedzieć, czy Tony zabezpieczył się przed możliwością, że ktoś znów skorzysta z jego technologii, Stark zlecił zajęcie się temu problemowi Abe'owi Zimmerowi. Przy okazji Tony kolejny raz dziękuje Jimowi za pomoc. Wysyła go także na lotnisko, obiecując się z nim spotkać za godzinę, kiedy czarna zbroja będzie gotowa.

Gdy Rhodes wychodzi, Stark zakłada gotową już zbroję i dodatkowe silniki i wylatuje. Źle się czuje, okłamując przyjaciela, niemniej nie ma zamiaru narażać go na utratę życia.

Lecący helikopterem Jim zauważa Iron Mana wzbijającego się w niebo. Wścieka się na przyjaciela za to, że go okłamał i jednocześnie życzy mu powodzenia.

Tony kieruje się na Syberię. Dodatkowe silniki zaoszczędzają mu energię i czas. Celem jest była baza Titanium Mana, w której, jak Stark liczy, znajdzie wskazówki, gdzie obecnie przebywa Gremlin.

Gremlin przebywa w pomieszczeniach swojej byłej bazy. Jest pewien swojego bezpieczeństwa, o które zadbał, instalując wokół bazy laserowe działa reagujące na ruch, na tyle, że wyszedł ze zbroi. Jednak KGB wie, że mężczyzna tam jest, w tej chwili Rosjanie podsłuchują go.

Nagle do bazy, przebijając sufit, wpada Iron Man. Gremlin jest kompletnie zaskoczony. Stark dzięki swojej zbroi uniknął wykrycia przez jego system obronny. Rosjanin wyciąga broń i strzela do Tony'ego. Ten wie, że jego zbroja może nie zatrzymać pocisków i ucieka przed specjalnymi kulami wroga. Tony nie może także szarżować z systemami ataku, bowiem ma energii jedynie na trzy strzały.

Do bazy zmierza pracujący z KGB Dynamo. Jego zbroja uruchamia jednak systemy obronne Gremlina. W bazie rozlega się alarm, który odwraca uwagę Starka. Gremlin wykorzystuje to i udaje mu się schować do zbroi. Stark marnuje jeden strzał energetyczny próbując go powstrzymać.

Iron Man wie, że jego aktualna zbroja nie może równać się siłą ognia ze zbroją Titanium Mana. Wraca więc na powierzchnię. Gremlin podąża za nim, uprzednio wyłączając systemy obronne. Stark na powierzchni unika ataku Dynamo, sam strzela do niego i gdy ten zasłania się, szybko porywa go w górę i wrzuca w hałdę śniegu. Po chwili podnosi go z niej i umieszcza na zbroi urządzenie niszczące obwody. Crimson Dynamo zostaje wyłączony z walki.

Titanium Man atakuje Iron Mana, Tony ledwo uchyla się przed promieniami wroga i po chwili... znika. Nagle promień lasera trafia Gremlina i ten pada na ziemię. Tuż przed nim pojawia się Iron Man w białej zbroi. To gadżet, jaki zbudował Tony - strój odbija światło, pozwalając stać się niewidzialnym wśród śniegów Syberii. Stark próbuje założyć Titanium Manowi urządzenie niszczące obwody, jednak Gremlin niszczy je i strąca z siebie Starka. Iron Man znów znika, Titanium Man nie ma zamiaru jednak odpuścić i zaczyna strzelać na oślep. W końcu wiązka lasera trafia Starka, który próbował zakraść się od tyłu do przeciwnika. Tony spada na ziemię, wie, że nie ma szans w walce i ma zamiar uciec. Podnosi z ziemi wielki kawał skały i rzuca w przeciwnika, licząc, że to spowolni Gremlina. Jednak Titanium Man jednym strzałem rozbija skałę, a za pomocą promieni unieruchamiających zatrzymuje Starka w powietrzu. Titanium Man szybko podlatuje do przeciwnika i łapie go w niedźwiedzi uścisk. Iron Man próbuje się wyrwać, ale bez powodzenia. Postanawia użyć silników ze swoich butów i kieruje je na zbroję Titanium Mana. Po chwili Gremlin z przestrachem zauważa, co uczynił Stark, cała zbroja staje w płomieniach, bowiem gdy tytan zapala się, to płonie w całości. Płonąca zbroja Gremlina wpada do pobliskiej wody.

Stark chwilę patrzy za znikającym w toni przeciwnikiem i po chwili odlatuje.

Posiadłość Edwina Corda. Cord mówi swojemu rozmówcy, senatorowi Boyntonowi, że "Projekt Firepower" jest niemal gotowy i według jego prognoz w ciągu kilku dni po Iron Manie zostaną jedynie wspomnienia.

Kwatera główna West Coast Avnegers. Zebranie Avengerów ma zdecydować o losie Starka, który przez rząd został uznany za zdrajcę, a Rosjanie żądają jego ekstradycji, chcą go bowiem sądzić za morderstwo. Tony wyjaśnia, że zrobił to, co musiał, a akcję na Syberii zaplanował, żeby ratować życia - to co się stało, to był wypadek. Nie ma zamiaru za to przepraszać. Po chwili Hawkeye przekazuje mu decyzję grupy - Tony został wyrzucony z Avengers.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #229

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.