Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #228

Iron Man #228

Iron Man #228

Stark Wars” Chapter 4: “Who Guards the Guardsmen?”

Postacie
Streszczenie

W jednej z firm Starka Rogers sprawdza, jak sprawuje się jego nowa tarcza, którą wyprodukował dla niego Tony. Steve jest zadowolony z efektu. Stark rozmyśla, że zbudowanie Captainowi tarczy pozwoliło mu oderwać się od ciągłego rozmyślania o tym, jak Spymaster skradł jego technologię i sprzedał ją Justinowi Hammerowi.

Wcześniej, poranek. Rogers przychodzi do biura Tony’ego. Potwierdza plotki, jakie słyszał Stark, że zmuszono go, aby zrezygnował z bycia Kapitanem Ameryką. Nie ma zamiaru jednak przestać bronić niewinnych. Teraz działa jako Captain. Stark słucha przyjaciela jednym uchem, rozmyśla bowiem o kolejnym celu, w jaki zamiar ma uderzyć – bazę wojskową. Ma nadzieję, że to, co robi dla Steve’a sprawi, że ten poczuje się wobec niego zobowiązany i nie będzie mu przeszkadzał. Z drugiej strony takie myślenie wywołuje niego niepokój.

Teraz. Tony daje Captainowi tarczę, nie chce pieniędzy mówiąc, że reklama, jaką jest fakt, że nosi on wyrób jego fabryki, wystarczy. Panowie rozstają się w przyjacielskim nastawieniu.

Tony jedzie na lotnisko. Po drodze odbiera telefon. Jego adwokat informuje go, że sprawa Stilt-Man kontra Iron Man została oddalona z wokandy. Mężczyzna wykrzywia się słysząc, ile to kosztowało. Tony dojeżdża na lotnisko, zabiera stamtąd Rhodesa i jedzie do restauracji. Panowie rozmawiają o kolejnym celu ich działań zmierzających do odzyskania technologii Starka. Tony chce uderzyć na więzienie ”Vault” i zająć się Guardsmanami. Stane przejął jedną z jego firm i zaczął produkować zbroje Guardsmanów w dużych ilościach. Stark wie, że strażnicy nie są źli, niemniej same zbroje mogą wpaść w niepowołane ręce. Panowie opracowują plan – chcą dostać się do więzienia pod pretekstem darmowej analizy systemu zabezpieczeń. Po chwili rozmowa schodzi na miłosne podboje Tony’ego. Nagle Stark zauważa w restauracji Rogersa. Podchodzi do jego stolika. Captain wie, co Tony zamierza, domyślił się, że chce zaatakować „Vault”. Tony prosi przyjaciela, aby ten nie interweniował, jednak Steve ma zamiar bronić więzienia i sam prosi Starka, żeby porzucił swój zamysł. Ten jednak nic nie odpowiada i wychodzi, zabierając ze sobą Rhodesa.

Później. Stark Enterprises. Stark rozmyśla o tym, że włamanie do instalacji rządowej to przekroczenie pewnej granicy. Ma nadzieję, że Steve pomyślał sobie, że sprawa nie będzie kontynuowana, bo starcie z nim byłoby czymś, czego Tony nie chce. Oglądając plany Stark wpada na pomysł. Pyta się Rhodesa, czy słyszał o koniu trojańskim.

Trzy dni później. Electro rozrabia w mieście. Po chwili przybywają Guardsmani i po krótkiej walce chwytają przestępcę i zabierają go do „Vault”. Zamykają go w specjalnej celi, która przystosowana jest do jego metabolizmu. Gdy strażnik odchodzi, James zdejmuje strój Electro i zmywa z siebie farbę.

Na zewnątrz bazy Tony czeka, aż systemy obronne zostaną wyłączone. W środku kompleksu Rhodes, bez problemu wyszedłszy z celi, znajduje pokój kontrolny i wyłącza alarm. Tony szybko wchodzi przez szyb wentylacyjny. Nie widzi, że jego śladem podąża Captain.

Tony znajduje Jamesa. Uruchamia urządzenie, które napełnia bazę gazem i przypomina koledze, aby nie zgubił noszonej maski z tlenem.

Steve widząc padający personel szybko próbuje zdobyć maskę z tlenem.

Rhodes udaje się do szatni, gdzie unieszkodliwia kolejne zbroje Guardsmanów. Natrafia jednak na problem, bowiem w jednej nich jest człowiek.

Tony latając po bazie natyka się na czwórkę strażników. Szybko wyłącza zbroję jednego z nich, a pozostałą trójkę pozbawia przytomności jednym strzałem z rękawicy.

Rhodes strzela w generator będący w pomieszczeniu i ucieka. Mija po drodze cele z więźniami. Obserwują go Titania i Mr. Hyde. Czekają, licząc, że zamieszanie jakoś pozwoli im uciec.

Iron Man natyka się na kolejny oddział Guardsmen. Walczy z nimi, nie jest jednak z tego powodu szczęśliwy.

Rhodes ucieka przed goniącym go strażnikiem w zbroi. Wie, że po trzydziestu minutach jego przeciwnikowi wyczerpie się zapas tlenu w zbroi i obezwładni go gaz, ale póki co musi przed nim uciekać. Kieruje się do windy. Guardsman wpada za nim do szybu. James wychodzi na dach windy, łapie się drabiny i strzela w kabel. Uwolniona winda spada wprost na strażnika. Nie robi mu większej krzywdy, ale wystarcza, żeby wyłączyć go z walki.

Tony obezwładnia dwójkę strażników za pomocą promieni magnetycznych – „skleja” ich ze sobą, wyłączając ich tym samym z walki. Kolejnego przeciwnika pokonuje, rzucając nim o ścianę, udaje mu się to dzięki wbudowanym w zbroję promieniom ściągającym. Czwarty strażnik pada pokonany, gdy Iron Man podgrzewa jego paliwo w odrzutowych butach. Te eksplodują i mężczyzna ląduje na ziemi. Na placu boju pozostał jeden strażnik. Wie, że przegra, nie ma zamiaru jednak poddać się bez walki. Tony powoli podchodzi do Guardsmana, gdy nagle tuż koło niego w ścianę wbija się tarcza Captaina. Po chwili pokazuje się Steve. Mówi Iron Manowi, że Guardsman i jego zbroja jest pod jego opieką, ponieważ jest ważna ze względów bezpieczeństwa. Stark stwierdza, że nie może pozwolić na jej dalsze istnienie, bo ktoś może ją skopiować.

Nagle Guardsman osuwa się na kolana. Kończy mu się tlen w zbroi. Captain każe zdjąć mu hełm i obiecuje, że go ochroni. Mężczyzna odmawia, nie chce zejść z posterunku mimo, iż oznacza to jego śmierć – bez tlenu udusi się w zbroi.

Captain nie może patrzeć na poświęcenie tego człowieka, podchodzi i sam zdejmuje mu hełm. Stark staje za nim i kładzie Steve’owi rękę na ramieniu. Mówi, że sam by tak postąpił, bo czasem należy zrobić to, co słuszne. W tym momencie lekki ładunek elektryczny obezwładnia Captaina. Nie pozbawia go jednak przytomności. Stark instaluje ostatnie urządzenie niszczące na zbroi patrząc przy tym w wpatrzonego w niego Rogersa. Bez słów obaj zdają sobie sprawę, że ich przyjaźń nigdy nie będzie już taka sama. Po skończonym zadaniu Iron Man i Rhodes odchodzą.

Epilog. „Vault”, kilka godzin później. Naprawiający zniszczenia w sieci elektrycznej po zniszczeniu generatora przez Jima technicy odkrywają, że cele, w których przebywali Titania i Mr. Hyde, są puste.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #228

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.