Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #39

The Punisher (MAX) #39

The Punisher (MAX) #39

"Man Of Stone" - part 3

Postacie
Cytat

Yorkie o Franku i O'Brien: "Those two bloody deserve each other."

Streszczenie

Afganistan. Frank ukrywa się w górach z O'Brien. Umilają sobie czas uprawiając seks.

Dzień wcześniej. Castle leci do Afganistanu, ostatnim etapem podróży jest lot Antonovem. Frank rozmawia z pasażerem, pisarzem, który opowiada mu o Zakharovie.

Yorki jedzie samochodem z O'Brien. Kobieta nie może uwierzyć, że ten ochrania Talibów, jednak Yorkie po prostu wykonuje rozkazy. Po chwili rozmowa schodzi na temat Castle'a. Mitchel przypomina O'Brien, że Frank nie jest typem mężczyzny planującego spędzić z kimś starość. W końcu Yorkie zatrzymuje auto i wysiada. Daje Kathryn notes z zapiskami, aby przekazała je Frankowi.

Na lotnisku ludzie Zakharova przygotowują się na starcie z Punisherem, przygotowując do lotu bojowe helikoptery i samoloty transportowe. Generał rozmawia z Rawlinsem. Amerykanin chce, żeby Zakharov dał mu pracę i wykorzystał jego doświadczenie w pracy polowej i liczne talenty. W końcu dwadzieścia lat pracował dla CIA. Jeden z ludzi generała, Dolnovich, obserwuje rozmowę z marsową miną.

Pisarz opowiada Frankowi historię z czasów wojny Rosjan w Afganistanie. W siedmiu wioskach koło Kandaharu żyli muhadżedini, którzy mocno dawali się we znaki Rosjanom. Zakharov poleciał tam ze swoimi ludźmi. Gdy dolecieli na miejsce, jak zwykle, wojowników już nie było na miejscu. Ale generał miał inne plan. Zgromadził w jednym miejscu wszystkie kobiety i dzieci – sto siedem osób. Wiedział, że ich mężowie i ojcowie patrzą na to. Następnie kazał im wszystkim maszerować do końca urwiska i następnie w przepaść. Kto próbował uciec ginął od kuli. Jedna z kobiet prosiła, żeby nie zabijać jej noworodka. Zakharov wziął go na ręce i sam zaniósł na skraj przepaści. I po chwili rzucił. Talibowie otworzyli ogień, ale generał stał bez ruchu i nie stała mu się żadna krzywda. To wtedy dorobił się przydomku "człowiek z kamienia". Odkrywszy swoją kryjówkę Talibowie zginęli od kul wystrzelonych z helikopterów. Zakharov powtórzył tę samą sztuczkę w kolejnych sześciu wioskach. Tego dnia zginęło siedemset sześćdziesiąt niewinnych kobiet, starców i dzieci. Potem miał jakoby powiedzieć, że zrobił to dla Afgańczyków, którzy im szybciej zrozumieją, że ich kraj należy do Rosji, tym szybciej będą mogli wrócić do normalnego życia.

Zakharov odrzuca "podanie o pracę" Rawlinsa. On jest żołnierzem, a Amerykanin nie. Wie także, że w końcu ten by go zdradził. Obiecuje za to Rawlinsowi, że jeśli schwytają Punishera pozwoli mu odejść. Odchodząc Rawlins natyka się na obserwującego go Dolnovicha.

Frank wysiadł na lotnisku, od razu zauważył, że ktoś zaczął go śledzić. Udał się do hotelu, gdzie przy barze siedziała O'Brien.

W bazie SAS Yorkie, po "ucieczce" O'Brien stał się obiektem żartów swoich kolegów.

Frank dzięki kodzie do amerykańskiego arsenału przekazanym w notatkach Mitchela, szybko odpowiednio wyposażył się do czekającej go misji. To samo zrobiła O'Brien.

Castle nie chciał walczyć w Kabulu, wymyślił więc inny plan. Wraz z Kathryn udali się w odpowiednie miejsce kilkadziesiąt kilometrów od stolicy. Frank rozpoczynając dwudziestokilometrowy marsz powiedział, że chce dojść na miejsce przed zachodem słońca i rozbić obóz. O'Brien uśmiecha się na samą myśl o tym.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.