Avalon » Serie komiksowe » Omega Flight » Omega Flight #3

Omega Flight #3

Omega Flight #3

"Alpha to Omega" - Part 3 of 5

Postacie
Cytat

Piledriver: "But what happens when we destroy everything? What will we have for ourselves?"
Thunderball: "Hey Nietzsche, less thinking, more smashing."
Bulldozer: "Who?"

Streszczenie

W Królewskim Muzeum Ontario tajemniczy czarnoskóry mężczyzna przygląda się głazom, na których znajdują się prehistoryczne malowidła kanadyjskich Indian. Stwierdza, że jego sny i tajemnicza sowa oraz demony, które w nich widział, sprowadziły go do tego miejsca. Nagle przez ścianę do pomieszczenia dostaje się Wrecking Crew. Simon Williams, ludzki avatar Beta Ray Billa, przypomina sobie, że demony z jego snów zaatakowały jego planetę i zdziesiątkowały jej mieszkańców, jednak pokonał ich razem z Thorem [w Thor #337-340 – przyp. S_O]. Gdy Wrecker i jego kompani myślą nad tym, jak otworzyć magiczne wrota, Simon zastanawia się, co potwory mają wspólnego z tym miejscem.

Ottawa. Talisman oskarża Michaela o śmierć jej ojca i zniszczenie Alpha Flight. USAgent i Brown próbują ją uspokoić, jednak kobieta odrzuca Walkera za pomocą magii. Kanadyjski agent próbuje wyjaśnić, że Pointer był jedynie pionkiem Collective’u i że nie odpowiada za czyny, które ten popełnił. Gdy Elizabeth pyta, czemu mężczyzna jest ubrany w strój Guardiana, Brown wyjaśnia, że energia, która pozostała w ciele Michaela po opuszczeniu go przez Colective, znajduje się poza kontrolą mutanta i jedynie ten uniform pozwala nad nią zapanować. Dodaje, że fakt, iż Michael potrzebuje stroju Guardiana, a drużyna potrzebuje kogoś, kto by ten strój nosił, to znak, który rozpoznałby ojciec Liz. Ta podkreśla, że rozpoznałby, gdyby żył, na co Pointer odpiera, że nie miał wpływu na to, co zrobił, ani na to, kim jest. Niespodziewanie, Talisman przykłada mu do twarzy naładowaną energią rękę, jednak gdy Michael prosi ją o śmierć, rezygnuje. Zwraca się do Browna z pytaniem, czy znakiem jest też fakt noszenia uniformu Guardiana przez Amerykanina, na co agent odpiera, że racją bytu w Alpha Flight nie było posiadanie obywatelstwa Kanady, ale służenie jej. Liz stwierdza, że nie dołączy do drużyny, dopóki w jej skład wchodzić będzie Pointer, i zamierza sama odszukać Waltera. W tej chwili Brown dostaje informację o miejscu pobytu Wrecking Crew, a po chwili okazuje się, że jest też z nimi Sasquatch. Arachne żegna się z córką, zabraniając jej oglądania telewizji, a USAgent jednoznacznie stwierdza, że nowy Guardian zostaje w bazie, bo nie chce, żeby jakiś żółtodziób plątał mu się pod nogami. Talisman, wracając do cywilnego ubrania, dodaje, że nie będzie współpracować z zabójcą jej ojca. Razem z nimi wychodzi agent Brown, a Michael, nadal unieruchomiony, zostaje sam w pomieszczeniu.

W Królewskim Muzeum Ontario Wrecker, przy pomocy swojego łomu, otwiera magiczną bramę. Przechodzący przez portal superłotrowie nie zauważają, że podąża za nimi Simon Walters. Po drugiej stronie przejścia znajduje się mroczny świat, pełen gigantycznych totemów – wymiar Wielkich Bestii. Członkowie Wrecking Crew czują otaczającą ich energię, jednak ich dowódca, stając przed jedną z Bestii, uwięzioną i przypominającą Sasquatcha, poprawia ich – to nie energia, lecz moc. Nagle Tanaraq wystrzeliwuje z oczu promienie w kierunku gangu. Nie wyrządzają one im jednak szkody, lecz wręcz przeciwnie – Bestia obdarzyła ich mocą, by zostali heroldami wieszczącymi jego rychłe przybycie i zniszczenie świata. Wzywa też liczne demony, które mają ich wspomóc. To za wiele dla Waltersa, który uderzając w ziemię, zmienia się w Beta Ray Billa i atakuje potwory. Ogłasza, zadając swoim młotem cios Wreckerowi, że monstra te zniszczyły jego rodzinną planetę i zdziesiątkowały jego pobratymców, po czym przysięga na krew Odyna, że nie pozwoli im tego powtórzyć na Ziemi.

Podczas gdy ich dowódca angażuje się w walkę z kosmitą, reszta Wrecking Crew przechodzi z powrotem przez portal z zamiarem wykonania zadania powierzonego im przez Tanaraqa. Budynek muzeum eksploduje, a Bulldozer, Piledriver i Thunderball wkraczają na ulice Toronto. Calusky ma pewne opory przed zniszczeniem wszystkiego, ale daje się przekonać przez pozostałą dwójkę i dołącza się do destrukcji miasta.

Tymczasem, w wymiarze Bestii, Wrecker walczy z Beta Ray Billem. Walka jest wyrównana, do czasu, aż na pomoc Garthwaite’owi przybywają demony i atakują kosmitę. Billowi udaje się zniszczyć atakującą go hordę, jednak wykorzystuje do tego całą swoją energię i opada na ziemię. Wrecker staje nad nieprzytomnym przeciwnikiem i zamierza się na niego łomem. Uderzając stwierdza, że podróbki Thora mają ostatnio krótki żywot.

Autor: S_O

Galeria numeru

Omega Flight #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.