Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #32

The Punisher (MAX) #32

The Punisher (MAX) #32

"Barracuda" - part 2

Postacie
Cytat

Barracuda: "Nigga, shut the fuck up. Git yo' little monkey ass in that trunk."
Horace: "Whatever you say! You the man, you the fuckin' man!"
Barracuda: "You beg like a bitch-- I'm'a do you like a bitch."
Horace: "What?"

Streszczenie

Łódź Barracudy. Barracuda i jego kochanka wdychają z fajki narkotyki. Kobieta zaciąga się za bardzo i zbiera ją na wymioty. Wybiega na przystań, a tam gryzie ją wąż. Słysząc krzyki, Barracuda szybko wychodzi na zewnątrz. Chwyta gada i rozbija mu głowę o pal przystani. Jad węża zdążył jednak zabić kobietę. Barracuda skopuje jej ciało do wody, wsiada na łódź i odpływa.

Obskurna jadłodajnia gdzieś w Nowym Jorku. Frank chce, by Stephens w końcu skończył marudzić i przedstawił mu swoją historię. Mężczyzna w końcu niechętnie zaczyna opowiadać. Pracuje dla odnoszącej sukcesy firmy Dynaco. Firma początkowo była wyjątkowo nierentowną spółką energetyczną. Wszystko zmieniło pojawienie się w zarządzie Harry'ego Ebbinga. Wyznawał dwie złote zasady. Pracownicy mieli trzymać się razem i pracować jak zespół, a w razie jakichkolwiek problemów mieli zgłaszać się bezpośrednio do niego. W ciągu sześciu miesięcy akcje firmy stały się jednymi z najbardziej wartościowych na Wall Street. Udało się to dzięki legalnemu kruczkowi prawnemu, na który wpadł Harry. Wartość firmy można oprzeć nie na aktualnym zysku, lecz na przyszłym, przewidywalnym. Castle zastanawia się dlaczego, jeśli wszystko jest legalne, Ebbing chce zabić Stephensa. Powodem jest to, że Si dowiedział się, iż następne przedsięwzięcie Dynaco bynajmniej nie będzie zgodne z prawem.

Kurort narciarski. Ebbing zabrał swoich pracowników na narty w nagrodę za sukcesy firmy. Dermot w pewnym momencie jeszcze raz zaczyna przepraszać szefa za swoją ostatnią akcję. Harry nie jest zadowolony, to nieodpowiednie miejsce, by rozmawiać o takich rzeczach. Poza tym, wynajął już kogoś do sprawy Stephensa. Gdy Ebbing zjeżdża w dół stoku, do Leary'ego podjeżdża żona Harry'ego, Alice. Pyta go, czy już kiedyś wcześniej miał okazję, by uprawiać seks z żoną szefa. Następnie również rusza na nartach w dół stoku.

Si przypomina zaciemnienia i braki energii na Florydzie, które wystąpiły po ostatnich huraganach. Dzięki nim akcje Dynaco zaopatrującej stan w energię znacznie wzrosły. Wtedy właśnie ulubiony protegowany Harry'ego, Dermot, wpadł na diabelski pomysł. Sami wywołają w losowych miejscach kolejne zaciemnienia. Pomysł przeraził Stephensa, który spanikował i zażądał, by porzucili to szaleństwo albo skontaktuje się z FBI. Następnego dnia porwali go ludzie Enrique, których później wykończył Punisher. Si wspomina jeszcze inne brudne sprawki Harry'ego. Pozbył się zwłok prostytutki, która przedawkowała na jednej z imprez firmowych. Wyciągnął z więzienia jednego z pracowników, którego przymknęli za kokainę. Z tego powodu Stephens wiedział, że nie jest bezpieczny pod okiem policji. Ebbing ma rozległe kontrakty i zrobi wszystko, by jego firma przynosiła zysk.

Dermot zapina spodnie i pyta siedzącą na blacie Alice, czy nie powie nic swojemu mężowi o tym, co robili. Kobieta igra z nim, nabijając się z jego relacji z Harrym. Bawi ją respekt, który Leary odczuwa wobec jej męża. Pyta się, czy to właśnie dlatego był taki szybki, bo wyobrażał sobie stojącego za nim Ebbinga, który mówi mu, co ma robić. Wściekły mężczyzna przeklinając brutalnie chwyta ją za szyję. Alice jest wreszcie zadowolona.

Kilku czarnoskórych gangsterów jedzie autem, głośno słuchając rapu. Drogę zajeżdża im czerwony cadillac. W środku siedzi Barracuda z wielkim karabinem maszynowym. Zaczyna siać ołowiem i zabija wszystkich gangsterów oprócz jednego. Następnie domaga się od niego pieniędzy za zaległe zlecenie. Przerażony bandzior o imieniu Horace obiecuje, iż odda wszystko co do centa i rozpaczliwie błaga o życie. Barracuda po namyśle każe mu włazić do bagażnika. Gadał jak dziwka, więc potraktuje go jak dziwkę. Po tym wszystkim w końcu zapoluje na godną siebie zwierzynę.

Punisher po tym, jak Stephens skończył swoją opowieść, zostawił go samego sobie. To był jego pierwszy błąd. Postanowił pojechać do Miami, gdzie mieć miało miejsce spotkanie udziałowców Dynaco. Zaplanował, że zmusi Ebbinga do zeznań, które nagra na taśmę i wyśle mediom. Myślał, że do tego typu misji nie będzie mu potrzebna żadna cięższa artyleria. To był jego drugi błąd. Przekonał się o tym wszystkim później, gdy wylądował, mocno krwawiąc, w oceanie pełnym rekinów. Teraz jednak nieświadomy niebezpieczeństwa Castle wsiada do samolotu lecącego do Miami.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.