Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #14

Powers #14

Postacie
Cytat

Deena: "I got fucking brain on me!! I'm going home!"

Streszczenie

Po kilku dniach w domu na przedmieściu zostaje odnaleziona kobieta, która popełniła samobójstwo. Pilgrim i Walker zostają wezwani przez policjanta, który przyjął telefon. Mówi im, że spodziewał się, że detektywów to zainteresuje, ponieważ zauważył, że kobieta zastrzeliła się czytając wywiad z Olympią i uznał, że to nie może być zbieg okoliczności. Niestety, zajęty analizą psychologiczną samobójczyni policjant zapomniał o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca przestępstwa i kiedy Deena wchodzi do pokoju, ślizga się na resztkach mózgu kobiety i przewraca się na podłogę. Wściekła i umazana krwią bluzga żółtodzioba, a następnie stwierdza, że musi iść do domu się przebrać. Walker tymczasem przygląda się zdjęciu kobiety i Olympii, a następnie schodzi do piwnicy domu. Po chwili dołącza do niego Pilgrim, która mówi, że przypomniała sobie, że w samochodzie miała trochę ubrań, więc się przebrała. Pyta się Christiana, co robi tu na dole, na co ten odpowiada, że jest przekonany, że są w domu Olympii. Walker odnajduje mechanizm otwierający ukryte drzwi i detektywi wchodzą do tunelu. Pilgrim mówi, że przypomina jej to program o Douglasie Fairbanksie, który w swojej posiadłości zrobił podobne przejście, aby jego kochanka niepostrzeżenie mogła odwiedzać. Policjanci w końcu docierają do wielkiej sali wypełnionej kostiumami, sprzętem i innymi rzeczami Olympii. Deena dziwi się, że zachował nagrody, które dostawał, ponieważ sądziła, że bohaterowie wyrzucają takie rzeczy. Christian mówi, że sam zostawił trochę rzeczy z okresu, kiedy był Diamondem. Pilgrim zaczyna zastanawiać się, gdzie je trzyma i czy też ma jakąś tajną kwaterę, ale Walker nie ma dzisiaj ochoty na takie rozmowy. Po chwili zauważa na stole czarny notes, a w nim znajduje adresy i numery telefonów wielu kobiet. Mówi, że wreszcie mają listę podejrzanych.

Deena i Christian docierają do kolejnych kobiet z notesu Olympii. Ich reakcje są zróżnicowane, od smutku i żalu, przez obojętność, a niektóre nawet cieszą się, że on nie żyje. Wreszcie detektywi udają się do Angeli Poe, wiceprezes dużej firmy, która każe przekazać sekretarce, że zaraz przyjmie gości, ale przerażona ucieka. Dobiega do windy, przywołuje ją, ale kiedy ona się otwiera, wewnątrz czeka już Pilgrim. Policjantka każe kobiecie położyć się na podłodze z rękoma na głowie. Angela waha się przez chwilę, więc Deena chwyta ją za włosy i przewraca.

Pokój przesłuchań na posterunku. Poe mówi, że nie zabiła Olympii. Uciekała przed policjantami, ponieważ spanikowała wiedząc, że jest podejrzana. Przyznaje, że sypiała z bohaterem i była z nim tej nocy, której zmarł, ale nic mu nie zrobiła. Deena każe jej opowiedzieć wszystko od początku. Angela mówi, że poznała Olympię ponad rok temu na imprezie charytatywnej i oboje się sobie spodobali. Słyszała od przyjaciółek, jak to jest z super-ludźmi, więc postanowiła również spróbować i nie zawiodła się. Musiała być jednak ostrożna, ponieważ ma męża i córkę, a każdy skandal byłby amunicją dla ludzi czyhających na jej posadę. Kiedy więc zobaczyła, że w telewizji mówią o zabójstwie Olympii, wiedziała, że w końcu wszystko się posypie. Wyjaśnia, że on wcale nie został zamordowany – po prostu umarł. Mówi, że tamtego wieczoru wpadła do niego po drodze z pracy na szybki numerek. Chwilę po tym, jak oboje szczytowali, czemu jak zwykle towarzyszył błysk światła i wstrząs, Angela zobaczyła, ze jej partner się nie rusza. Przestraszona uciekła, ponieważ stwierdziła, że cała sprawa nie jest warta rozpadu jej małżeństwa i utraty posady. Zaczyna narzekać, że jej życie to teraz jeden wielki skandal.

Jakiś czas później, Deena wścieka się oglądając w telewizji rzewne wyznanie Angeli Poe, która przyznaje się, że jest w ciąży ze zmarłym Olympią. Policjantka jest zirytowana, że kobieta nie wspomniała o tym podczas przesłuchania, lecz sprzedała swoją historię telewizji za niemałą sumę. Walker każe jej przestać się tym przejmować. Pilgrim odbiera telefon i po chwili rozmowy stwierdza, że to będzie coś poważnego, a jednocześnie w telewizja przerywa program, aby nadać ważną wiadomość.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.