Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #13

Powers #13

Postacie
Cytat

Olympia: "You couldn't possibly understand the needs of people like myself. Our appetites, our desires. You couldn't possibly understand the special relationships someone like myself could have with certain women who do understand just what we're about. Women who just want to show their appreciation to us for our dedication and hard work. And even if you could understand it... what difference would it make? Would it make me a worse person? Would it take back any of the sacrifices I've made?"

Streszczenie

Z najnowszych wiadomości, wieści i ploteczek…

Znana reporterka Collette McDaniel postanowiła przeznaczyć część dochodów ze sprzedaży jej książki „Kto zabił Retro Girl?” na cele charytatywne.

Goście na rozdaniu corocznych nagród mieli nadzieję na długo oczekiwane wspólne pojawienie się FG-3, ale pojawiło się tylko dwoje członków grupy: Boggiegirl i Benmarley. Trzeci z nich, Wazz, pozywa swoich byłych partnerów w celu uzyskania swojej części należnych mu dochodów ze sprzedaży produktów związanych z działalnością FG-3.

Zora, która odebrała nagrodę za działalność przeciwko nielegalnym mutacjom, przyznała, że rzeczywiście adoptowała jedenastomiesięczną dziewczynkę o imieniu Katra. Kontrowersyjna bohaterka powiedziała, że zawsze podziwiała samotne matki, a teraz, kiedy sama jest jedną z nich, jest trochę przestraszona, jak sobie poradzi, ale jednocześnie szczęśliwa.

Queen Noir zamierza wyjść za swojego byłego wroga, Strike’a. Para poznała się podczas kryzysu w Muzeum Narodowym dziesięć lat temu. Strike wypełnił karę więzienia za swoje przestępstwa i od półtora roku przestrzega prawa.

Pomnik Retro Girl w parku Chaykina został zdewastowany, kiedy nieznani sprawcy napisali na nim sprayem „Kaotic Chic”.

Prawnicy zamordowanego gangstera, Johnny’ego Royalle’a, postanowili ostatecznie wycofać pozew przeciwko policji, uważając, że w obecnej sytuacji nie ma on sensu. W oświadczeniu wyrazili nadzieję, że wolna od tego zagrożenia policja będzie mogła skoncentrować swoje wysiłki na znalezieniu zabójcy Royalle’a.

Ostatni wywiad udzielony przez obrońcę miasta znanego jako Olympia.

Zapytany o książkę Julii Garrison, która opisywała wiele romansów w środowisku nadludzi, w tym trzyletni związek autorki z bohaterem przypominającym z opisu jego samego, Olympia mówi, że nie może ustosunkować się do niej, ponieważ jej nie czytał. Nie jest więc w stanie powiedzieć, czy to, co jest tam napisane, to prawda, czy fikcja. Nie zaprzecza, że mógł być związany z jakąś kobietą, może nawet z tą Julią Garrison. Stwierdza, że rozumie cel tej rozmowy, ale uważa, że nie przyniesie ona żadnego efektu, ponieważ ludzi po prostu nie interesuje to, co on robi w swoim czasie wolnym – to media próbują przekonać społeczeństwo, że powinni się tym przejmować. A media próbują dociec do prawdy tylko z tego powodu, że jej nie znają. Olympia mówi, że on po prostu stara się wykorzystać zdolności, jakimi obdarzył go los, w dobry celu. Zapytany o to, w jaki sposób je zdobył, odpowiada, że nie wyjawi tego, ponieważ kiedy jeden z jego przyjaciół to zrobił, pewna osoba wykorzystała tę wiedzę, aby sprawić mu duże cierpienie. Na temat Retro Girl mówi, że nie było go na jej pogrzebie, ponieważ nie wiedział, gdzie on jest. Stwierdza, że spodziewał się pytania na temat związku z nią opisanego w książce Garrison, ale nie ma zamiaru na ten temat mówić. Ogólnie wyraża swoje niezadowolenie, ponieważ dziennikarz próbuje drążyć sprawy, na temat których mieli nie rozmawiać. Twierdzi, że nie unika odpowiedzi – po prostu nie są one satysfakcjonujące dla jego rozmówcy. Wracając do Retro Girl, Olympia mówi, że był bardzo zasmucony tym, co się stało i cała sprawa sprawiła, że przez jakiś czas nie miał ochoty zakładać kostiumu. Ogarnęły go wątpliwości, czy to, co robi, przynosi pożytek, ale doszedł do wniosku, że tak. W tym momencie stwierdza, że wywiad nie ma sensu, ponieważ nie ma możliwości, aby bohaterowie tacy jak on zostali zrozumiani przez zwykłych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z ich potrzeb. To, że wiąże się z kobietami, które chcą pokazać mu wdzięczność za to, co robi, nie czyni go złym człowiekiem, ani nie przekreśla dobra, jakie zrobił dla świata. Mówi reporterowi, że może napisać w gazecie co chce, a sam odlatuje dodając, że ktoś właśnie potrzebuje jego pomocy.

Dom na przedmieściach, w którym wisi zdjęcie Olympii w towarzystwie pewnej kobiety. Ta sama kobieta kończy czytać wywiad z bohaterem. Następnie sięga po pistolet, wkłada go sobie do ust i strzela.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.