Avalon » Serie komiksowe » Foolkiller vol. 2 » Foolkiller vol. 2 #4

Foolkiller vol. 2 #4

Foolkiller vol. 2 #4

"Foolproof"

Postacie
Cytat

Foolkiller: "Everyone wants their piece of a profit they didn’t earn. Lord, oh Lord, what fools these mortals be".

Streszczenie

Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Potężnie zbudowany facet wyjmuje torbę z luku bagażowego. Denerwuje go siedzący za nim pasażer, nieustannie kaszlący chuderlawy łysy okularnik. Musi trzymać nerwy na wodzy, żeby nie przerobić jego denerwującej facjaty na krwawą miazgę. Samolot ląduje i osiłek ma nadzieję nie spotkać więcej denerwującego kurdupla. Spotykają się jednak w hali odbiorów bagaży. Łysy okularnik wbija mu nóż pod łopatkę i spokojne wsiada do taksówki czekającej przed wyjściem z terminalu. Sickle Moon wykonuje krótki telefon – już dotarł.

Gdzie indziej Daniels i Everston oglądają kolejne zwłoki. Ofiary, będące do tej pory na liście płacowej kasyna on-line, mają w rany powtykane karty tarota. Przybyli jak sępy do padliny dziennikarze próbują wydobyć od policjantów jakieś informacje, jednak dostają tylko mało entuzjastyczne oświadczenie, że Foolkiller zostanie zatrzymany. Kiedy już nie mogą zostać podsłuchani, Daniels i Everston zastanawiają się, czy przydzielić ochronę Janie McBride.

Sprawca całego zamieszania obserwuje z bezpiecznej odległości siedzibę internetowego kasyna. Przesłuchuje zamieszonego do góry nogami kilkanaście pięter nad ulicą mężczyznę, informatyka firmy. Próbuje dowiedzieć się, jak dostać się do szefa. Ten tłumaczy, że prędzej dowie się tego od Slicka Brukowskiego, który niedługo ma jechać z konwojem pieniędzy. Foolkiller ma ostatnie pytanie – czy mężczyzna wiedział o przekrętach w swojej firmie. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej pozostaje mu tylko rzucić monetą i kiedy wypada reszka, jednym cięciem odseparowuje dłonie i stopy ofiary od reszty ciała, która pochwycona grawitacją runęła na spotkanie ze znajdującym się kilkanaście pięter niżej chodnikiem.

Wystrojony w garnitur Foolkiller udaje się na przygotowaną w celu pozyskania inwestorów prezentację kasyna, zostawiając szofera pod opieką swego psiego towarzysza. Szybko obezwładnia ochraniarza. Rozgląda się po pomieszczeniu pełnym chciwych ludzi i sprawdza listę obecności.

Trochę później spotyka się z Natem w szpitalu, gdzie ten nadal waruje pod pokojem córki, nawet pomimo tego, że policja przydzieliła dziewczynie ochronę. Foolkiller radzi McBride’owi, żeby trzymał oczy otwarte, kiedy on będzie zajęty. Znika, zanim Nate ma szansę podziękować.

Brukowski ładuje ostatnią torbę pieniędzy do opancerzonej furgonetki. Wychodzący z cienia Foolkiller załatwia jednego z obstawy. Drugiemu udaje się postrzelić napastnika w ramię, zanim jego czarny jak noc pies nie dobiera się mu do twarzy. Slick jest pewien, że to koniec, ale Foolkiller wrzuca zapaloną zapalniczkę do wnętrza furgonetki, pieniądze zajmują się płomieniem. Kiedy dobija zbira z obstawy, Brukowskiemu udaje się wsiąść za kierownicę i ruszyć. Foolkiller wsiada do auta i rozpoczyna pościg, nietrudno mu zauważyć płonącą furgonetkę. Kilka strzałów później Slick dachuje, a nieprzytomnego napastnik zaciąga do opuszczonego magazynu.

Związany gangster odzyskuje przytomność. Foolkiller żąda informacji o zabezpieczeniach strzegących jego szefa, ale Brukowski tylko szyderczo się śmieje. Właśnie w tej chwili, kiedy oni sobie tak przyjemnie gawędzą, córka McBride’a traci życie.

W tym samym czasie, w szpitalu, Sickle Moon spokojnie przemierza sterylnie czyste korytarze. Cały czas pokasłując, podrzyna gardło pierwszemu policjantowi, który próbuje go zatrzymać. Równie szybko i bezceremonialnie życie lub kończyny traci kolejna czwórka pilnująca Janie. Sicke Moon otwiera drzwi. Firanki łopoczą w przeciągu, a pomimo ataku kaszlu zabójca nie może nie zauważyć, że łóżko jest puste.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Foolkiller vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.