Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #16

Transformers #16

Transformers #16

"Plight Of The Bumblebee!"

Postacie
Cytat

Waldo (naprawiając Bumblebee): "The doohickey is connected to the framistat, which is plugged into the thingamabob, which goes to the whatchamacallit!"

Streszczenie

W swojej bazie Decepticony studiują szczegóły techniczne Bumblebee. Shockwave planuje pochwycenie małego Autobota, przejęcie nad nim kontroli za pomocą elektro-kalcynatora i wykorzystanie go przeciwko jego towarzyszom.

Na pokładzie Arki Optimus Prime ogląda reportaż z wczorajszej walki z Decepticonami i stwierdza, że nadawanie rozgłosu wojnie Transformerów nie jest korzystne dla Autobotów. Pyta się o Bumblebee, ponieważ nie chce, żeby mały przyjaciel oddalał się od Arki, bo może zostać schwytany przez Decepticony lub ludzi będących przeciwnikami Transformerów. Tymczasem Bumblebee jest na zewnątrz i przypatruje się rozmowie Autobotów przez okno. Nie słyszy ich słów, ale domyśla się, że mówią o nim. Martwi się, że jest słaby i niepotrzebny pozostałym, zawadzając tylko podczas walki. Postanawia odejść na jakiś czas i odjeżdża. Zatrzymuje się przed miasteczkiem, gdzie zostaje zauważony przez Laserbeaka. Decepticon przekazuje, że Bumblebee jest sam i jest to okazja na rozpoczęcie realizacji planu. Shockwave, Starscream, Thundercracker i Buzzsaw wyruszają do akcji. Wkrótce dołączają do Laserbeaka i ostrzeliwują zaskoczonego Bumblebee. Ten, pomimo uszkodzeń, jest zdolny transformować się i zaczyna uciekać w stronę miasta. Wjeżdża na parking sklepu samochodowego i wyłącza się, mając nadzieję, że Decepticony go nie zauważą. Shockwave nakazuje obserwować miasto, wiedząc, że Bumblebee nie może ukrywać się w nieskończoność.

W nocy dwójka młodych chłopaków, Ernie i Waldo, wchodzi na parking z zamiarem przejechania się jednym z samochodów. Wybierają Bumblebee, który za późno orientuje się, co się dzieje, a poza tym i tak nie może się transformować, mówić ani wezwać Autoboty na pomoc. Laserbeak wykrywa Bumblebee i Decepticony wracają do pościgu.

Tymczasem w Arce, Optimus Prime widzi w telewizji reportaż z wcześniejszej pogoni za Bumblebee i razem z innymi Autobotami wyrusza na pomoc.

Waldo i Ernie dobrze się bawią strasząc przechodniów i ścigając się z mężczyzną, który nie może uwierzyć, że jego świetny samochód został wyprzedzony przez Volkswagena. To Bumblebee postanowił pomóc nowym "przyjaciołom" i daje z siebie wszystko, zapominając o uszkodzeniach. Niestety, po chwili psuje się i zatrzymuje. Waldo, który chwali się, że potrafi naprawić wszystko, doprowadza Bumblebee do stanu używalności, choć przyznaje, że takiego silnika jeszcze nie widział. Bumblebee zaczyna się to podobać i zastanawia się, czy nie zostać na zawsze z ludźmi, ale nagle Decepticony zaczynają ich ścigać. Autobot przejmuje nad sobą kontrolę i zaczyna uciekać, co jeszcze bardziej zwiększa strach chłopaków.

Tymczasem wojsko wykrywa Decepticony i wysyła swoje samoloty, żeby sprawdzić, co się dzieje. Optimus, który podsłuchuje rozmowę pilotów, kieruje Autoboty na miejsce zdarzeń. Żołnierze są zdziwieni widząc, że jednym z niezidentyfikowanych obiektów jest latający pistolet. Decepticony szybko zestrzeliwują wojskowe samoloty i kontynuują pościg. Bumblebee stwierdza, że nie ma już dokąd uciekać, postanawia zginąć w walce i transformuje się do postaci robota. Decepticony mają otworzyć ogień, ale jeden z latających napastników zostaje zestrzelony przez Jetfire'a, który nadleciał w samą porę. Autobot sam jednak zostaje trafiony przez Thundercrackera i przymusowo ląduje na ziemi, a za nim Decepticony, aby go wykończyć. Bumblebee chce pomóc towarzyszowi, ale zauważa, że most, pod którym zostawił Waldo i Erniego, został uszkodzony podczas strzelaniny i zaczyna się walić, więc najpierw ratuje ludzi. W tym momencie nadjeżdżają inne Autoboty i żołnierze. Shockwave porównuje siły obu stron i przewiduje, że Decepticony przegrałyby tę walkę, więc każe się wycofać. Bumblebee stwierdza, że jest Transformerem i jego miejsce jest wśród Autobotów, więc wraca na Arkę ze swoimi przyjaciółmi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.