Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #14

Transformers #14

Transformers #14

"Rock And Roll-Out!"

Postacie
Cytat

Skids (słysząc, że muzyka na koncercie jest coraz cichsza): "Something is wrong with the music!"
Tracks: "So, you finally agree with me!"

Streszczenie

Arka. Jetfire zostaje przyjęty do Autobotów podczas Obrzędu Autoznaku. Jest wdzięczny Optimusowi za danie mu życia za pomocą Matrycy Stworzenia. Optimus przekazuje mu też mieszaninę paliwa pozostałych Autobotów, co oznacza akceptację z ich strony nowego członka wspólnoty. Optimus i Jetfire odwiedzają Ratcheta w ambulatorium, gdzie ten narzeka na brak części zamiennych i inne trudności w naprawie dezaktywowanych Autobotów. Następnie idą do Wheeljacka, który przygotował zapisane kopie umysłów pięciu Autobotów i jest gotowy do umieszczenia ich w przygotowanych przez siebie ciałach. W ten sposób do Autobotów dołączają: Grapple, Hoist, Smokescreen, Skids i Tracks. Optimus opowiada im, co się stało po starcie Arki cztery miliony lat temu i mówi o przygodach na Ziemi. Następnie zabiera Grapple'a, dla którego ma zadanie, a pozostała czwórka pod przewodnictwem Bumblebee rusza poznawać planetę i aklimatyzować się.

U wybrzeży Oregonu na pokładzie wojskowego lotniskowca stoją G.B. Blackrock i (incognito) pracownik agencji rządowej, Walter Barnett, którzy oglądają, jak przebiega odzyskiwanie porwanej przez Decepticony platformy wiertniczej biznesmena. Na samej platformie Starscream, zniecierpliwiony nieobecnością Shockwave'a, mianuje się dowódcą, co jest zupełnie obojętne Skywarpowi i Thundercrackerowi. Tymczasem Shockwave, niosący ze sobą pewne urządzenie, omija okręty i ląduje na platformie. Starscream domaga się wyjaśnień, ale zostaje zignorowany przez dowódcę. Shockwave kieruje paliwo zebrane przez trójkę Decepticonów do urządzenia, które w rzeczywistości jest syfonem energii i które przekształca ją w kostki energonu, których istotną zaletą jest to, że są przenośne. Shockwave mówi, że następnego dnia w okolicy odbędzie się emisja dużej ilości energii dźwiękowej, co stanowi idealną okazję dla Decepticonów, aby zdobyć zapasy. Dzięki podsłuchowi, na lotniskowcu słyszą to Blackrock i Barnett. Dowiadują się również, że Decepticony zaraz startują, więc ludzie przygotowują się do walki. Na nic to się jednak zdaje, ponieważ Skywarp rzuca jedną z kostek energonu, a Shockwave strzela w nią. Wybuch oślepia wszystkich ludzi w pobliżu, dzięki czemu Decepticony bez problemów uciekają.

Następnego dnia Bumblebee i jego podopieczni dojeżdżają do miasta w północno-zachodnim Oregonie. Aktywują elementy kamuflażu (manekiny na przednich siedzeniach i metalowe płytki zasłaniające symbole Autobotów), które zaprojektował Wheeljack i włączają się do ruchu. Dojeżdżają do stacji benzynowej Blackrocka, gdzie Bumblebee demonstruje im, jak "zdobyć" paliwo na Ziemi. Skids zainteresowany jest muzyką, która leci w radio. Pracownik stacji mówi mu, że to Brick Springstern, którego koncert odbędzie dzisiaj na stadionie. Tymczasem Optimus ma wiadomość od Blackrocka o planie Decepticonów. Skids podsuwa pomysł, że celem Decepticonów może być koncert Springsterna. Prime każe Autobotom sprawdzić to, ale nie podejmować walki, dopóki on się nie zjawi z posiłkami.

w Waszyngtonie Barnett spotyka się ze swoim szefem, Forrestem Forsythem, który jest dyrektorem I.I.I. (Intelligence and Informarmation Institute) i zajmuje się obecnie sprawą Transformerów. Ponieważ aktywność Decepticonów zwiększa się, Biały Dom w obawie przed powszechną paniką polecił I.I.I. stworzenie bajeczki dla mediów, która miałaby wytłumaczyć obecność robotów. Forsythe każe zając się tym Barnettowi.

Bumblebee ze swoją grupą docierają na stadion. Wjeżdżają na parking i zaczynają obserwować wydarzenia. Koncert się zaczyna. Skids i Tracks dyskutują na temat rocka, kiedy Autoboty zauważają, że muzyka jest coraz cichsza. Potwierdza to reakcja niezadowolonej publiczności. Autoboty zauważają przewód, którego wcześniej nie było i postanawiają to sprawdzić. Widząc, że prowadzi on pod ziemię, Hoist przerywa go. Jakość dźwięku wraca do początkowego stanu. Nagle spod ziemi wylatują Starscream, Skywarp i Thundercracker i atakują Autoboty. Bumblebee, mimo rozkazów Optimusa, każe podjąć walkę, ale wpada do dołu zrobionego przez Decepticony. Jeden z pocisków Starscreama uszkadza rusztowanie sceny, ale Hoist ratuje muzyków. Radzi Brickowi kontynuować koncert, żeby uniknąć paniki, więc Springstern przedstawia Autobota jako część scenografii i gra dalej. Tymczasem pod ziemią Bumblebee znajduje syfon energii i natyka się na Shockwave'a. Decepticon mówi, że urządzenie zostało zniszczone, gdy Hoist przerwał kabel i teraz w akcie zemsty zabije wszystkich ludzi obecnych na koncercie. Wzbija się w powietrze, transformuje się w pistolet i ma zamiar strzelać, ale Bumblebee rzuca do jego lufy jedną z kostek energonu. Siła wybuchu odrzuca Shockwave'a na dużą odległość, a pozostałe Decepticony odlatują za nim. Autoboty transformują się i też opuszczają miejsce zdarzeń.

Po jakimś czasie grupa Bumblebee spotyka Optimusa Prime'a i inne Autoboty. Zdaje dowódcy relację ze starcia z Decepticonami. Optimus jest zdenerwowany, że Bumblebee sprzeciwił się jego rozkazom, ale jednocześnie jest zadowolony ze zwycięstwa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.