Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #13

Transformers #13

Transformers #13

"Shooting Star!"

Postacie
  • * Megatron
  • * Joey Slick
    * Jake Lomax i jego ludzie
    * pan Kim i chłopcy z ulicy Joey'a
    * ludzie Joey'a
Cytat

Megatron: "Megatron gives no thanks, he only takes. And now I take your life."

Streszczenie

Joey Slick ucieka przed ludźmi Jake'a Lomaxa, któremu jest winny sporą sumę pieniędzy. Mężczyzna potyka się i upada. Gdy Whitey i Marko mają go zastrzelić, Joey znajduje w kałuży pistolet. Celuje w napastników i naciska spust, ale nic się nie dzieje. Ci zaczynają się śmiać i "namawiają" pistolet, aby uratował Joey'a i strzelił. Ku ogromnemu zaskoczeniu wszystkich, broń emituje silny promień, który nokautuje napastników. Zdziwiony Slick ucieka. Znajduje opuszczoną stodołę, w której się ukrywa. Zaczyna się zastanawiać, czym tak naprawdę jest znaleziony pistolet. W tym momencie broń wyskakuje Joey'owi z dłoni i transformuje się w Megatrona. Decepticon na prośbę Slicka opowiada o sobie i o Transformerach. Wspomina upadek w przepaść spowodowany przez Ratcheta, w wyniku którego obwody w mózgu Megatrona zostały rozłączone i teraz nie potrafi on myśleć samodzielnie - może tylko wykonywać polecenia innych.

W swojej rezydencji Jake Lomax jest wściekły z powodu niepowodzenia swoich ludzi i każe im znaleźć Slicka jeszcze raz i tym razem niczego nie zepsuć.

Joey wraca autostopem do dzielnicy Portland, w której mieszka. Wchodzi do swojego mieszkania i zaczyna się zastanawiać, co zrobić ze znalezionym pistoletem. Przez okno zauważa podejrzanie wyglądający samochód i postanawia uciekać na dach. Ludzie Lomaxa wpadają do mieszkania, a następnie podążają za Joey'em. Ten każe Megatronowi ich załatwić, więc Decepticon strzela i strąca wieżę wodną na napastników. Slick znów ucieka.

Wieczorem Joey chce zatrzymać się w motelu, ale brakuje mu dwóch dolarów, żeby zapłacić za pokój. Używa więc Megatrona do obrabowania pobliskiego sklepu. Właściciel wzywa policję, ale Joey z pomocą Decepticona udaremnia ich pościg. Widząc, że zbrodnia popłaca, w ciągu następnych tygodni dokonuje wielu napadów w Portland i okolicy. Jako, że ma Megatrona, nikt nie jest w stanie go powstrzymać, nawet Gwardia Narodowa. Joey szybko staje się bogaty, sławny i lubiany. Lomax bardzo się denerwuje, czytając w gazetach o kolejnych sukcesach Slicka.

Tymczasem Joey'owi szybko się nudzi takie życie. Postanawia odwiedzić swoją dawną dzielnicę. Zauważa, że dawni przyjaciele się teraz go boją, a dzieci z sąsiedztwa, które wcześniej uważały go za idola, bo potrafił dobrze rzucić piłką futbolową, teraz podziwiają go za napady z bronią w ręku. Slickowi nie podoba się taki obrót spraw. Postanawia zakończyć to wszystko i jedzie do Lomaxa, żeby spłacić swój dawny dług. Gangster wpuszcza go do posiadłości, ale wysyła swoich ludzi, żeby zajęli się Joey'em. Ten szybko sobie z nimi radzi z pomocą Megatrona. Znajduje Lomaxa, który zaczyna błagać Slicka o życie. Joey mówi, że niepotrzebny mu jest pistolet, żeby sobie z nim poradzić, więc wyrzuca Decepticona. Jednym uderzeniem nokautuje Jake’a i zostawia obok pieniądze, które był mu winien. Nagle zauważa padający na niego cień: to Megatron, który transformował się do postaci robota. Decepticon mówi, że kiedy Joey go wyrzucił, uderzenie o ziemię spowodowało, że rozłączone obwody na powrót się połączyły i Megatron znów jest panem własnego losu. Teraz chce zabić Slicka, ponieważ nie ma zamiaru puścić człowiekowi płazem tego, że wydawał mu rozkazy. Ten jednak nie przejmuje się i mówi, że wcześniej się bał Lomaxa, ale pomimo to pokonał go, a tego nikt mu nie odbierze. Megatron, zaskoczony odwagą człowieka, daruje mu życie. Ostrzega go, by nie próbował mu więcej rozkazywać i odchodzi. Wkrótce pojawia się policja i aresztuje Slicka, który nie stawia oporu. Na pytanie o malejącego w oddali Megatrona, Joey mówi, że to coś, co kiedyś było jego, ale potem zrozumiał, że to nie w jego stylu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.