Avalon » Serie komiksowe » newuniversal: shockfront » newuniversal: shockfront #2

newuniversal: shockfront #2

Postacie
Zapowiedź

Mecz futbolu kończy się tragicznie - quarterback Jack Magniconte przypadkowo zabija inne zawodnika. Starbrand i Nightmask muszą dotrzeć do Jacka przed siłami rządowymi, które go ścigają.

Cytat

Agentka 1 : "So who's in Ms. Marvel?"

Agentka 2: "Tall and blonde girl from 'Law and Order'. Sort of superior-looking girl. Don't like her much."

Agentka 1: "So why watch it?"

Agentka 2: "She beats men all the time."

Streszczenie

Fort Meade, Maryland. Jenny Swann wraca do domu i zapewnia Voighta przez telefon, że choć dokonała postępów, to nie uda jej się tak szybko odpalić pancerza HEX. W domu głosem wydaje polecenia elektronice i schodzi do piwnicy, zapchanej najróżniejszą możliwą aparaturą. Zbudowała tam urządzenie, za pomocą którego namierzy Kena Connela - wyszuka sygnatury energetyczne podobne do jej własnej. Jest zdziwiona, gdy komputer wyświetla na mapie USA nie jeden, a trzy takie obiekty - jeden w New Yorku i dwa w San Francisco. Do tego znajduje jeszcze po jednym o zbliżonej sygnaturze w obu miastach, z których ten w San Francisco nagle znika. Gdy zaczyna go szukać, komputer znajduje sześć podobnych wzorów energii w Stanach - w Seattle, Las Vegas, Dallas, St. Paul, Dayton i Richmond, a do tego jeden w Vancouver. Uznaje, że musi się napić.

Siedziba NSA. Dwie agentki pilnują przepływu informacji z mediów - ich praca polega na oglądaniu na raz wszystkich kanałów telewizyjnych. Rzecz jasna wolałyby jak normalni ludzie oglądać teraz seriale, jak na przykład Ms. Marvel czy Baxter Building. Nagle wszystkie stacje zaczynają nadawać wiadomość z ostatniej chwili - w czasie meczu rugby Jack Magniconte jednym ciosem rozerwał człowieka na pół. Agentki natychmiast dzwonią do Voighta.

San Francisco. Siedząc w restauracji, Ken jest zły, słysząc, że jego towarzyszka czytała mu w myślach. Izanami tłumaczy, że oglądała tylko jego sny, by sprawdzić, czy dochodzi do siebie. Stąd wie, jak zginęła jego dziewczyna i o spotkaniu siebie z przyszłości. Obiecuje, że więcej tego nie zrobi i pyta, co z wybuchowym teleporterem, który rozwalił jej sklep. Ken zapewnia, że nie muszą się facetem martwić, a potem zauważa w telewizji relację z wydarzeń w New Yorku. Widząc, jak Magniconte masakruje człowieka, Izanami natychmiast teleportuje siebie i Kena.

Dyrektor Rockall twierdzi, że Voight nie powinien sam ryzykować życia. Philip upiera się, że nie może pokazać swoim ludziom, że wysyła ich przeciw czemuś, na co sam nie jest przygotowany. Tak postępował jego szef z lat pięćdziesiątych i przez niego cierpi na bezsenność. Rockall zgadza się niechętnie, ale każe mu się wycofać, kiedy tylko zrobi się niebezpiecznie. Voight zapewnia, że pozabija cele, zanim staną się groźne.

New York, siedziba policji. Oficer Flint wścieka się, bo stracił pieniądze z powodu przerwanego meczu, ale jego kompanów mało interesuje, że jakiś zawodnik wziął tyle sterydów, że kogoś zabił. Bardziej absorbują ich zdjęcia Tensena - wynika z nich, że poszukiwany zabija świecącymi nożami, które tworzy z powietrza i kontroluje siłą woli. Dla Flinta ma to sens, biorąc pod uwagę raport z Oklahomy opisujący nastolatka, który w nieznany sposób zniszczył posterunek policji i odleciał [Chodzi o działania Kena z newuniversal #2 - Demo]. Chłopak może wysadzić radiowóz gestem, Tensen zabić myślą - a obaj zaczęli to robić po White Event. Choć koledzy patrzą na niego jak na świra, dla Flinta wniosek jest jeden - jeżeli będą ścigać Tensena, zginą.

Las Vegas. Charlotte Beck siedzi w pustym pokoju, na którym wszystkie ściany zamalowała kreskówkowymi rysunkami, mającymi pomóc zrozumieć jej historię świata. Powtarza sobie pewien fragment. Nixon został prezydentem w 1960 i z miejsca wywołał Kryzys Kubański, który ustał dopiero, gdy radzieckie bomby nuklearne eksplodowały w silosach, napromieniowując całą Kubę i wywołując radioaktywny osad na Florydzie. ZSRR rozpadł się, gdy armia zdała sobie sprawę, że ich potęga nuklearna to kolos na glinianych nogach, krwawa rewolucja wyzwoliła kraje Europy Wschodniej, a w czasie zamieszek obalono Mur Berliński. John F. Kennedy został prezydentem w 1964 i zakończył wojnę w Wietnamie, wracając do polityki izolacjonizmu. Podobnie zrobiły Rosja i Chiny. Kariera jego brata, Roberta Kennedy’ego, zakończyła się dwa lata później, gdy po samobójstwie Marilyn Monroe wyszły na jaw pikantne szczegóły ich znajomości. Obecnie jest tematem tabu, jak nieudany program lotów kosmicznych. Chińczycy wysłali człowieka na Księżyc w 1982 roku. Dziewczyna zastanawia się, kiedy ta historia odłączyła się od tej prawdziwej. Bo od dwóch tygodni wie, że nie żyje w prawdziwym świecie.

New York. Trener i szefowa zespołu Jacka kłócą się pod drzwiami pokoju, gdzie siedzi zamknięty futbolista. Nagle pojawia się Voight, przedstawiając się jako Philip Chamberlain - prawnik NFL - i obiecuje zająć się tą sprawą. Przepytuje załamanego Jacka, który zapewnia, że nie bierze sterydów. Dowiaduje się, że gracz spał w czasie White Event i od tygodnia zaobserwował zwiększoną szybkość u siebie. Nagle stwierdza, że zostawił komórkę w samochodzie i idzie po nią, zapewniając Jacka, że wyciągnie go z tego. Zostawia teczkę na biurku. Schodzi do samochodu, wsiada i każe kierowcy jak najszybciej odjechać. Gdy już go nie ma, budynek rozsadza potężna eksplozja.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

newuniversal: shockfront #2 newuniversal: shockfront #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.