Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #39

Captain America vol. 5 #39

Captain America vol. 5 #39

"The Man Who Bought America" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ok, co tutaj się dzieje? Czy to dwaj faceci w kostiumach Captaina?! Tak.
Więcej nie możemy powiedzieć.

Cytat

Sharon Carter do Sin: "Now let me tell you what's going to happen. You are going to tell me where my clothes are and then you are going to walk me right out of this place, BITCH."

Streszczenie

Grand Director, ubrany w klasyczny strój Captaina, ogląda z dachu wiec senatora Wrighta w Chicago. Uważa mówcę za wielkiego męża stanu, który musi wygrać. Kiedy wynajęci przez Faustusa ludzie fingują zamach, wkracza do akcji.

Brooklyn, Nowy Jork. Captain America i Falcon rozgrywają sparing. Od tygodnia czekają, aż agenci S.H.I.E.L.D. znajdą w ruinach laboratorium Zoli jakiś ślad. James chce uratować Sharon. Czuje, że jest jej to winien za to, co zrobiła dla niego. Rozmowę przerywa telefon od Black Widow. Radzi ona bohaterom włączyć telewizor. Na CNN pokazywana jest relacja z Chicago. Człowiek ubrany w kostium Captaina uratował senatora Gordona Wrighta przed zamachem, po czym zwrócił się do zgromadzonych, chwaląc działania kandydata na prezydenta. Bucky i Falcon zastanawiają się nad rolą senatora i drugiego Capa w planie Red Skulla.

Tymczasem w ambulatorium Sharon korzysta z chwili samotności. Wszyscy poszli świętować debiut ich podopiecznego. Zostawili ją przywiązaną do łóżka. W sali obok leży Sin, która dochodzi do siebie po spotkaniu z Captainem. Córka Skulla wyrywa się lekarzowi i odgraża zemstą na Agentce 13.

Trzy dni później na kolejnym wiecu senatora w Minneapolis James szuka swojego dublera. Po ostatnich wydarzeniach sondaże uległy dużym zmianom. Ludzie w większości przyszli licząc, że zobaczą prawdziwego Capa. Po skończonym przemówieniu zarówno Winter Soldier, jak i zebrani na placu odchodzą rozczarowani. Dziś senator nie miał niezapowiedzianego gościa. Mimo, iż Falcon kazał mu czekać, bohater postawia działać. Chce zdobyć dowody łączące Wrighta ze Skullem. W tym celu w nocy włamuje się do apartamentu polityka.

Tymczasem doktor pozwala wstać z łóżka Sin. Proces leczenia przebiegł doskonale i nie wymaga ona dalszej opieki. Dziś kolejna ważna noc dla nowego pacjenta Faustusa i laboratorium opustoszało. Zamieszanie wykorzystuje Agentka 13. Już dawno się uwolniła, czekała tylko na właściwą okazję. Pałka ogłusza lekarza, zaś kopniak powala córkę Red Skulla. Ta wściekle rzuca się na agentkę, ale zostaje pchnięta twarzą w ścianę. Dziewczyna Steve'a Rogersa przystawia Sin skalpel do gardła i żąda, aby ta ją wyprowadziła z kompleksu.

W Minneapolis James skrada się po apartamencie. Nagle dostaje od tyłu cios. Siła jest tak wielka, że bohater przebija ścianę. Naprzeciwko siebie staje dwóch Captainów America.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #39 Captain America vol. 5 #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.