Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #1

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #1

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie najeżdżają Ziemię, a Runaways i Young Avengers mają po jednym w swoich zespołach. Przypadek? Myślimy, że nie.

Cytat

Molly (na widok spadających z nieba Skrullów): "It’s raining Xavins!"

Streszczenie

[Uwaga: Ten komiks ma miejsce po wydarzeniach z Runaways 2 #30 - Demogorgon]

Jedna z planet Imperium Skrullów, wiele miesięcy temu. Dwóch instruktorów, Chrell i Fremn, ocenia szanse jednego z uczniów na zostanie Super-Skrullem. Chrell prowadzi przyjaciela na spotkanie z nieoczekiwanym gościem. Ku przerażeniu tego drugiego okazuje się nim być cesarzowa, a nim zdąży zareagować, Chrell strzela mu w głowę. Wyjaśnia swojej pani, że Fremn był niewierzący. Cesarzowa powierza mu zadanie wytrenowania armii. Jak również zlikwidowania księcia, gdy nadejdzie czas. Chrell z pokorą obiecuje spełnić swą misję.

Ziemia, teraźniejszość. Runaways oprowadzają swoją nową towarzyszkę, Klarę, po New Yorku. Xavin wścieka się, bo uważa to, jak i całe ich ukrywanie się, za pozbawione sensu. Mówi, że powinni rządzić światem i za późno zdaje sobie sprawę, jak to zabrzmiało, więc tłumaczy, że to była metafora - w pewnym sensie Avengers i inni superbohaterowie rządzą światem. Nagle niebo przesłania cień. Spoglądając w górę, Runaways widzą kilkanaście statków kosmicznych, z których na ziemię zlatują setki Skrullów. Karolina razem z Nico, pyta swoją dziewczynę czy wie, o co tu chodzi. Ale zamiast odpowiedzieć, Xavin powala przyjaciół swoim polem siłowym.

Niedaleko Young Avengers rzucają się do walki ze Skrullami, przy okazji zastanawiając się, czy kosmici znów przylecieli po Hulklinga i nie rozumiejąc, czemu nagle wszyscy mają supermoce. Nieświadomy niczego Teddy zostaje namierzony przez szpiegowską kamerę Skrullów.

Nico dochodzi do siebie, ale Victor szeptem zakazuje jej wstawać. Szepcząc zastanawiają się, co robić. Nico dostrzega, jak Xavin, w swojej prawdziwej postaci, kłóci się z dwoma Skrullami, które najwyraźniej dają za wygraną i odchodzą. Wówczas Xavin otacza nieprzytomnych Runaways polami siłowymi i powoli z nimi odlatuje. Do chwili, aż Nico zaklęciem nie rozbija pól, sprawiając, że wszyscy zaczynają spadać. Xavin osłania przed upadkiem nieprzytomną resztę grupy, ale przez to odsłania się na ataki Victora. Tłumaczy przyjaciołom, że próbuje tylko ocalić im życie. Zna tych Skrullów - to fanatycy religijni, którzy nie zawahają się zabić wszystkich nadludzi, nawet dzieci, a jeżeli dokonali zmasowanego ataku, to znaczy, że już praktycznie wygrali. Jedyną szansą Runaways na przeżycie jest ucieczka i ukrycie się. Nico każe Victorowi zabrać resztę.

Hulkling próbuje przemówić do Skrullów, ale jedynie ściąga na siebie atak kilku z nich. Obserwujący to na statku komandor Chrell cieszy się, że nie rozpoznano w nim Dorreka Ósmego - obecność księcia po stronie wroga mogłaby zasiać zwątpienie wśród jego wojowników. Zostaje poinformowany, że członkowie Inicjatywy właśnie włączyli się do walki, ale niezbyt się tym przejmuje. Zwycięstwo i tak należy do nich.

Po umieszczeniu kompanów w żabim pojeździe, Nico i Victor zaczynają ewakuację z miasta, choć czują, że powinni zostać i walczyć. I chyba zanosi się na to, że zostaną, gdy naprzeciw ich pojazdu pojawiają się dwaj Super-Skrullowie.

Young Avengers i Inicjatywa przegrywają bitwę ze Skrullami [Patrz Secret Invasion #3 - Demo]. Xavin obserwuje to wszystko, ukrywając się za pomocą niewidzialności. Chce jakoś ocalić bohaterów, gdy nagle zauważa Skrulla, którego zna i który przyjmuje rozkaz zabicia Hulklinga. Postanawia ratować Dorreka - wywołuje wielką eksplozję i zabiera go do kanałów. Uciekając próbuje go rozbudzić, ale nim zdąży, powala ich wybuch za plecami. Trzech Super-Skrullów staje nad obojgiem, gotowych do zabicia "grzeszników".

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #1 Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.