Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #12

Transformers #12

Transformers #12

"Prime Time!"

Postacie
Cytat

Optimus Prime: "You have taught me something of value today, Buster Witwicky, and that is that one human life knowingly endangered by our struggle is one life too many."

Streszczenie

Nad Oregonem leci Jetfire ze swoim zachwyconym pasażerem: Busterem Witwickym. Chłopak cieszy się z przejażdżki tak bardzo, że nie słyszy kolejnym wezwań lotnictwa armii amerykańskiej. Kiedy wreszcie wiadomość do niego dociera i zastanawia się, co zrobić, Jetfire, zgodnie ze swoim programem na taką ewentualność, podejmuje walkę i zestrzeliwuje samoloty. Wykonuje przy tym gwałtowne zwroty i ewolucje, w wyniku których Buster traci przytomność. Pozbawiony jego kontroli Decepticon wraca na oryginalny kurs: zakłady aerokosmiczne Blackrocka. Tam Shockwave obarcza Rumble'a obowiązkiem pilnowania pracowników jako karę za wpuszczenie Bustera do Arki. Ostrzega już i tak przerażonego Decepticona, że jeżeli choć jeden z ludzi ucieknie, to go zabije. Shockwave idzie do pomieszczenia, w którym trzymana jest głowa Optimusa Prime. Tam Soundwave oznajmia mu, że zgodnie z podejrzeniami dowódcy, w budynku był podsłuch. Teraz Decepticon go zakłóca, więc Autoboty nic nie usłyszą. Shockwave każe go reaktywować chcąc zastawić pułapkę na Autoboty, które właśnie są w drodze do zakładów. Prowl słyszy, że Decepticony mają zamiar wrzucić głowę Optimusa do bagna. Hound wyświetla mapę okolicy. Autoboty znajdują na niej swój nowy cel i ruszają w drogę. Tymczasem Jetfire powraca z Busterem do zakładów. Shockwave umieszcza go na stole, aby wydobyć energię Matrycy Stworzenia z człowieka i użyć jej do ożywienia setek nowych Decepticonów.

Autoboty docierają do bagna. Po chwili pojawia się tam również Jetfire. Sideswipe chce go zestrzelić, ale Prowl go powstrzymuje widząc, że Decepticon coś niesie. To głowa Optimusa, którą Jetfire wrzuca do bagna. Autobotom udaje się ją wyciągnąć i umieszczają ją na przywiezionym przez Huffera ciele dowódcy. W tym momencie Prime strzela do Prowla. Następnie trafia Trailbreakera, Windchargera i Cliffjumpera. Gdy ten ostatni podnosi głowę, widzi Frenzy'ego, Buzzsawa, Ravage'a, Laserbeaka i Soundwave'a, który mówi, że Optimus służy teraz Decepticonom.

Buster budzi się w zakładach. Jest przypięty do stołu operacyjnego, a wiertła zbliżają się do jego głowy. Shockwave oznajmia Optimusowi, że Autoboty podłączyły skonstruowaną przez niego fałszywą głowę do ciała swego dowódcy, dzięki czemu może je kontrolować. Optimus i Buster obawiają się, że to już koniec, ale w tym momencie Jetfire wraca. Shockwave każe mu pozbyć się prawdziwego Prime'a, ale Buster koncentruje się i używając Matrycy przejmuje kontrolę nad Jetfirem, który nokautuje Shockwave'a. Dowódca przebija się przez ścianę i wpada do hali montażowej. Robotnicy widzą szansę na ucieczkę, ponieważ na drodze pozostał im tylko przestraszony Rumble. Buster wysyła Jetfire'a z głową Optimusa na pole walki.

Autoboty przegrywają starcie z Decepticonami. Optimus Prime, pozbawiony kontroli Shockwave'a, spokojnie stoi między walczącymi. Nadlatuje Jetfire z prawdziwą głową Optimusa, która rozkazuje ciału zrzucić tę fałszywą i założyć siebie. Soundwave cieszy się ze zwycięstwa, ale Prime nie zgadza się. Decepticon podchodzi do niedawnego niewolnika, który nokautuje go. Wściekły Prime szybko rozbija pozostałe Decepticony.

W zakładach Shockwave odzyskuje przytomność. Nie reaguje na tłumaczenia Rumble'a, który nie upilnował ludzi. Myśli jedynie o tym, że nie potrafił wszystkiego przewidzieć. Zauważa nieobecność Optimusa, ale wiedząc gdzie on jest, transformuje się i odlatuje w kierunku bagien. Tam Prime już czeka na niego. Shockwave strzela, ale Optimus robi unik, łapie Decepticona i rzuca na ziemię. Shockwave transformuje się i przeciwnicy zaczynają się siłować. Optimus jest silniejszy i wrzuca Decepticona do bagna. Mówi, że to już koniec, ale Shockwave przypomina mu, że dzięki Matrycy wydobytej z Bustera lada moment setki Decepticonów zostaną obdarowane życiem. Optimus zaczyna się wahać, Ironhide i Hound mówią mu, żeby zabił Shockwave'a, bo drugi raz taka okazja może się nie zdarzyć. Prime odpowiada, że ma coś ważniejszego do zrobienia i biegnie do zakładów. Shockwave tonie w bagnie, ale Autoboty wiedzą, że to jeszcze nie koniec.

Optimus zastaje stół operacyjny pusty. Znajduje Bustera, który mówi, że uwolnili go robotnicy, ale cały czas wiedział, że Autobot po niego wróci. Prime dziękuje mu za opiekę nad największym skarbem Autobotów, jakim jest Matryca. Uznaje, że już czas, aby ją odebrał, co po chwili czyni. Mówi, że nauczył się dzisiaj, że jeden człowiek świadomie wciągnięty do wojny między Transformerami i narażony na niebezpieczeństwo to o jeden człowiek za dużo. Obiecuje, że Autoboty zawsze będą o tym pamiętały.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.