Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #11

Transformers #11

Transformers #11

"Brainstorm!"

Postacie
Cytat

Shockwave: "You no longer have The Creation Matrix, Optimus Prime. Your usefulness has ended! We shall proceed with your execution immidately!"

Streszczenie

Buster Witwicky próbuje dowiedzieć się czegoś o swoich nowych mocach, ale jedyne, czego jest pewien, to że cała sprawa ma związek z połączeniem się umysłami z Optimusem Prime. Chłopak słyszy wezwanie Sparkpluga, który mówi, że mają samochód do odholowania. Buster zastanawia się, jak powiedzieć ojcu, że wcale nie interesuje go bycie mechanikiem i to wszystko dzieje się dzięki jego nowym dziwnym zdolnościom.

W zakładach aerokosmicznych Blackrocka Shockwave jest zadowolony, że wydajność pracy ludzi wzrosła, ale nie podoba mu się, że kolejna próba dania życia Jetfire'owi się nie powiodła. Po sprawdzeniu instalacji wykonuje operację jeszcze raz, znów bez powodzenia. Dochodzi do wniosku, że Optimus nie ma już Matrycy, więc nie jest już potrzebny i wkrótce umrze, co Autobot przyjmuje ze spokojem. Ale Shockwave wiedząc, że Prime mógł jedynie ukryć Matrycę, zaczyna się zastanawiać gdzie i jak to zrobił. Dowódca wzywa do siebie Rumble'a, podłącza się do jego mózgu i zaczyna badać zapisy z okresu, kiedy ten pilnował Arki przekazując obraz na monitor. Zauważa mały ruch, który po retuszach obrazu okazuje się być człowiekiem. Laserbeak natychmiast rozpoznaje Bustera. Optimus zaczyna sobie wyrzucać, że naraził Bustera na niebezpieczeństwo.

Na pokładzie Arki, podsłuchujący rozmowę Ratchet domyśla się, co się stało, więc Prowl wysyła Bumblebee i Bluestreaka jako ochronę dla młodego Witwicky’ego. Shockwave nagrywa na Laserbeaka wiadomość dla otaczającej zakłady armii i przekazuje go w postaci kasety dostawcy pizzy, który z kolei oddaje Decepticona pułkownikowi Hawthorne'owi. Shockwave nakazuje wycofać się armii na odległość 12 mil od zakładów, w przeciwnym razie żołnierze i zakładnicy poniosą śmierć. Hawthorne wie, że nie ma wyjścia. Tymczasem Laserbeak transformuje się i ucieka.

Sparkplug i Buster wracają do warsztatu holując samochód i spotykają Jessie. Dziewczyna proponuje Busterowi przejażdżkę rowerową. Buster ma nadzieję wreszcie porozmawiać z nią, ponieważ od ostatniej kłótni Jessie go unikała, więc jedzie z nią. Niedługo później w warsztacie pojawia się Bumblebee, który szuka Bustera, żeby go chronić. Sparkplug mówi, że sam będzie bronił syna i chce, żeby Autoboty zostawiły ich obu w spokoju. Po wyjściu Bumblebee Sparkplug postanawia znaleźć Bustera. Nie wie, że Bluestreak jedzie za nim.

Buster próbuje namówić Jessie na rozmowę, ale ona nie chce się zatrzymać, więc chłopak używa swoich mocy i rozpina łańcuch w jej rowerze. Korzystając z okazji przeprasza ją za swoje zachowanie, ona robi to samo i para zaczyna się całować. Przerywa im przybycie Sparkpluga i Autobotów. Bluestreak chce się dowiedzieć jak najwięcej o całowaniu, ale Bumblebee go ucisza i mówi, że Buster jest w niebezpieczeństwie. Autoboty nie wiedzą, że śledził ich Laserbeak, który zdążył przekazać Shockwave'owi lokalizację Bustera. Dowódca Decepticonów programuje wciąż nieożywionego Jetfire'a i wysyła go po człowieka.

Sparkplug nie wierzy, kiedy Bumblebee wspomina o mocy Bustera i chce wracać do domu, ale Laserbeak atakuje. Bluestreak szybko zestrzeliwuje Decepticona, ale to nie koniec kłopotów, bo pojawia się Jetfire. Bumblebee rzuca w niego głazem, ale Decepticon robi unik. Zdezorientowany Bluestreak wystrzeliwuje pocisk, ale Jetfire zdąża uszkodzić nogę Bumblebee. Pocisk Bluestreaka sięga Decepticona, ale ten w żaden sposób nie reaguje na uderzenie. Bumblebee domyśla się, że Jetfire nie został jeszcze obdarowany życiem i mówi Busterowi, że za pomocą Matrycy może nim kierować. Decepticon tymczasem trafił Bluestreaka i wysuwa ręce, aby złapać Bustera. W tym momencie chłopak decyduje się działać i ku ogromnemu zdziwieniu Sparkpluga rozkłada Jetfire'a na kawałki. Buster tłumaczy ojcu, że właśnie w ten sposób naprawił wszystkie samochody w garażu. Na prośbę Bumblebee, który wyciągnął mózg Decepticona, składa Jetfire'a w całość. Autobot ma nadzieję, że z pomocą Bustera i Jetfire'a uda się uwolnić Optimusa.

Tymczasem oddział Autobotów pod dowództwem Prowla zmierza w kierunku zakładów aerokosmicznych. Za pomocą połączenia radiowego z Arką tymczasowy dowódca słyszy słowa Shockwave'a, który właśnie podjął decyzję o zabiciu niepotrzebnego mu już Optimusa Prime.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.