Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #10

Transformers #10

Transformers #10

"The Next Best Thing To Being There!"

Postacie
Cytat

Ratchet: "I never seem to run short of patients... just spare parts!"

Streszczenie

W zakładach aerokosmicznych Blackrocka sześć nowych Decepticonów ma właśnie otrzymać życie. Shockwave mówi Optimusowi, że to dopiero początek i wkrótce setki jego wojowników zaczną podbijać Ziemię, a to wszystko dzięki niemu i Matrycy Stworzenia. Po chwili oczom Prime'a ukazuje się sześć Transformerów, których Shockwave nazywa Constructiconami. To Scavenger, Mixmaster, Long Haul, Bonecrusher, Scrapper i Hook. Scavenger mówi, że znają swoją misję, więc po chwili Constructicony wyruszają ją wykonywać.

Tymczasem Prowl oprowadza G.B. Blackrocka po Arce. Autobot zaprosił go tu, ponieważ chciał, żeby biznesmen lepiej poznał swoich nowych sprzymierzeńców. Obaj przechodzą koło pracujących nad napędem Arki Bluestreaka i Brawna, po czym idą do ambulatorium, gdzie Ratchet naprawia ramię Jazza uszkodzone przez Circuit Breaker. Blackrock widzi też ciało Sunstreakera, którego do tej pory Ratchet nie dał rady naprawić. Dalej widzą Huffera, który miał naprawiać system monitoringu, ale zamiast tego zajął się połączeniem z Cybertronem, za którym tęskni. Prowl prowadzi Blackrocka do ciała Optimusa Prime'a i mówi, że w tej chwili najważniejszym zadaniem Autobotów jest odzyskanie głowy dowódcy. Nagle człowiek przypomina sobie, że telefony w zakładach aerokosmicznych działają jak podsłuchy, jeżeli zadzwoni się do jednego z nich i wykręci odpowiedni kod. Prowl stwierdza, że Huffer może zbudować połączenie dla Blackrocka. W tym momencie przychodzi meldunek od Bumblebee, który obserwuje zakłady. Mówi, że Laserbeak zrzuca na ludzi bomby z dymem powodującym rozpuszczanie się metalu, a w zamieszaniu sześć pojazdów wymyka się z zakładów. Prowl każe Bumblebee je śledzić i wysyła mu kilka Autobotów do pomocy.

W zakładach Shockwave z dumą prezentuje Optimusowi swój kolejny projekt, Jetfire'a. Ma to być najlepszy wojownik ze wszystkich latających Decepticonów. Prime jednak cieszy się w duchu, że plany Decepticona się nie ziszczą, ponieważ nie posiada on już Matrycy.

Tymczasem Sparkplug wychodzi ze szpitala i nie może się doczekać powrotu do pracy. Ku jego zdziwieniu, wszystkie samochody zostały naprawione przez Bustera. Ojciec cieszy się z tego i już planuje wspólny rodzinny interes. Chętnie się dowie przy obiedzie, gdzie syn się tego nauczył. Buster sam jednak tego nie wie, zdaje sobie tylko sprawę, że ma to związek z połączeniem się umysłami z Optimusem.

Do zajazdu w południowo-wschodnim Idaho przybywa kierowca ciężarówki zwany Bomber Bill. Po wielu dniach w trasie wreszcie wraca do domu. W pewnym momencie przejeżdżają tamtędy Constructicony i z zamiarem zebrania surowca potrzebnego im do wykonania zadania, porywają ciężarówki sprzed zajazdu, wśród nich tę należącą do Bomber Billa. Ten podąża za nimi, chcąc odzyskać pojazd i wrócić do domu. Wieczorem, po kilku godzinach wędrówki, natyka się na kilka samochodów bez kierowców. To Hound, Bluestreak, Sideswipe, Ironhide i Huffer. człowiek zabiega drogę temu ostatniemu. Okazuje się, że Bomber Bill i Autoboty mają wspólny cel, więc kierowca przyłącza się do Transformerów.

Tymczasem Constructicony znalazły cel misji: radioteleskop o dużym zasięgu. Pod osłoną pola elektronicznego wytworzonego przez Soundwave'a zaczynają pracę. Wkrótce Autoboty i Bomber Bill spotykają Bumblebee i zauważają, że Decepticony zbudowały nadajnik, za pomocą którego Soundwave ma wysłać wiadomość na Cybertron. Autoboty nie chcą do tego dopuścić i transformują się z zamiarem zniszczenia nadajnika. Constructicony zaskakują ich łącząc się i tworząc ogromnego Decepticona - Devastatora. Ironhide każe Hufferowi zniszczyć nadajnik, kiedy reszta będzie odwracać uwagę giganta. Ten ma dylemat, ponieważ urządzenie to możliwość kontaktu z domem, za którym tak tęskni. Widząc Huffera, podłączony do urządzenia Soundwave wzywa Devastatora na pomoc, ale gigant nie potrafi go zrozumieć. Autobot wciąż jest niezdecydowany, gdy tymczasem nadajnik jest już gotowy do pracy. Ironhide jeszcze raz mówi Hufferowi, że trzeba powstrzymać transmisję, ponieważ w przypadku przybycia Decepticonów z Cybertronu, zarówno Autoboty jak i ludzie, których mają chronić, będą w ogromnym niebezpieczeństwie. Huffer wreszcie decyduje się, ale jest za późno: Devastator w końcu zrozumiał polecenie Soundwave'a i jednym uderzeniem odrzuca Autobota od nadajnika. Bomber Bill, który również słyszał słowa Ironhide'a, za pomocą swojej ciężarówki przerywa kable łączące Soundwave'a z nadajnikiem, ale jednocześnie uwalnia Decepticona, który chwyta samochód. Ma zamiar nim rzucić, ale Huffer ratuje Billa. Soundwave mówi, że nagłe odłączenie zniszczyło nadajnik, ale wiadomość została wysłana i zarządza odwrót. Huffer przeprasza za swoje niezdecydowanie spowodowane tęsknotą za Cybertronem. Bomber Bill go rozumie, ponieważ też tęskni za domem. Z tego powodu sam popełnił parę głupot i pod tym względem się nie różnią. Huffer ze smutkiem stwierdza, że człowiek może jednak wrócić do siebie, a on - nie.

Tymczasem Shockwave nie rozumie, dlaczego próby ożywienia Jetfire'a się nie powiodły. Postanawia sprawdzić instalacje, ale podejrzewa, że wina leży po stronie Optimusa, który odmawia wyjaśnień. Decepticon stwierdza, że jeżeli Prime nie ma już Matrycy, to z logicznego punktu widzenia nie jest już potrzebny. Tej rozmowie na pokładzie Arki przysłuchują się Prowl i Blackrock wiedząc, że nic nie mogą zrobić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.