Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #9

Transformers #9

Transformers #9

"Dis-intigrated Circuits!"

Postacie
Cytat

Ratchet: "Jazz, you're still in car mode. Is your transformation function impaired?"
Jazz: "No. Everything's cool. I just didn't want to interrupt Madonna's song here. It's just not done, y'know?"

Streszczenie

Na swoim torze wyścigowym G.B. Blackrock trenuje, pokonując kolejne okrążenia swoim bolidem. Musi przerwać przed czasem, ponieważ ma ważnego gościa: generała Capshawa, który właśnie dowiedział się z gazety, że Blackrock planuje zademonstrować broń przeciwko Transformerom. Nie uważa tego za dobry pomysł i chce, żeby biznesmen tego zaniechał. Blackrock się sprzeciwia; ponieważ to jego zakłady zostały przejęte i jego pracownicy są w niewoli, więc czuje się w obowiązku podjąć działanie. Dodaje, że ma ważne spotkanie, po czym jedzie do szpitala odwiedzić Josie Beller. Kobieta przyznaje mu rację co do walki z robotami i mówi, że ma zamiar mu pomóc. G.B. przypomina jej, że lekarze nie wiedzą, ile potrwa jej rehabilitacja. Bolesne wspomnienia powodują, że Josie zmienia temat i pokazuje Blackrockowi lewitujące urządzenie, które skonstruowała. Mówi, że to i wiele innych rzeczy udało się jej zrobić dzięki jego pomocy, więc musi się mu odwdzięczyć, pomagając w walce z Transformerami. Blackrock mówi, że musi już iść i niedługo znów ją odwiedzi. Ma nadzieję, że Josie zapomni o zemście, ponieważ nie chce, żeby Transformery jeszcze bardziej ją skrzywdziły.

Niedaleko Góry Św. Hilarego Ratchet przeprowadza testy sprawnościowe reaktywowanych Autobotów. W swoim radio Jazz słyszy wywiad z Blackrockiem, który mówi o nowej broni i odgraża się Transformerom. Autoboty rozumieją, że ludzie nie widzą różnicy pomiędzy nimi, a Decepticonami. Jazz stwierdza, że chętnie wytłumaczy sprawę Blackrockowi. Ratchet mówi, że to musi poczekać, bo najważniejsze w tej chwili jest odzyskanie głowy Optimusa Prime'a. Prowl obawia się, że Autoboty nie mają paliwa, aby przeprowadzić skuteczny atak na Decepticony, a nie ma zamiaru zabierać go ludziom siłą. Jazz twierdzi, że to nie problem: wystarczy zaoferować im ochronę przed Decepticonami w zamian za dostarczenie paliwa. Za zgodą Prowla i w towarzystwie Wheeljacka postanawia zawrzeć umowę z Blackrockiem.

W zakładach aerokosmicznych Starscream mówi Shockwave'owi, że przez nieudolność Megatrona, który sam zniknął, Autoboty się uwolniły. Dowódca Decepticonów nie przejmuje się ani jednym, ani drugim, ponieważ nie uważa ich za zagrożenie. Bardziej się przejmuje słabą wydajnością schwytanych pracowników. Tymczasem pojawia się Frenzy, który też słyszał wywiad z Blackrockiem i jest wściekły, że człowiek ośmiela się grozić Decepticonom. Zaczyna odreagowywać, niszcząc budowane przez ludzi samoloty. Shockwave każe mu przestać, a kiedy to nie skutkuje, każe Buzzsawowi zniszczyć kawał samolotu, który Frenzy trzyma w dłoni, ostrzegając, że następnym razem to on będzie celem. Starscream sugeruje, że zniszczenie tej broni poprawiłoby humor Decepticonom, które od dawna nic nie robiły. W myślach natomiast planuje użycie jej przeciwko Shockwave'owi. Dowódca pozwala jemu i Frenzy'emu zająć się tą sprawą. Sam idzie do Optimusa, przed którym leży sześć modułów mózgowych napełnianych właśnie życiem za pomocą Matrycy Stworzenia. Shockwave mówi, że to tylko początek i snuje plany stworzenia całych oddziałów Decepticonów. Optimus w myślach cieszy się, że te zamiary się nie ziszczą, ponieważ oddał Matrycę człowiekowi.

Tymczasem Buster Witwicky próbuje poradzić sobie prowadzeniem warsztatu samochodowego pod nieobecność ojca. Na swoje nieszczęście, nie ma pojęcia o naprawianiu aut i obawia się, że Sparkplug straci klientów. Nagle znów dopada go ból głowy. Metalowe przedmioty wokół chłopaka znów zaczynają się unosić, a sam Buster nagle zaczyna rozumieć, jak działa silnik samochodowy i składa go za pomocą myśli.

Wieczorem w siedzibie Blackrock Enterprises właściciel firmy jeszcze pracuje, gdy tymczasem postać w kapeluszu i płaszczu za pomocą wyładowań elektrycznych unieszkodliwia kamery i wlatuje do góry szybem windy. Blackrock dostaje telefon ze szpitala: zaniepokojony lekarz mówi mu, że Josie Beller zniknęła ze swojego pokoju, ale, co jest najdziwniejsze, mogła się wydostać tylko oknem, a leżała na piątym piętrze. W tym momencie tajemnicza postać wchodzi do gabinetu Blackrocka i zdejmuje płaszcz. To Josie Beller, pokryta od głowy do stóp pasami obwodów. Mówi, że teraz woli, aby nazywać ją Circuit Breaker i wróciła do pracy, aby pomóc G.B. zniszczyć wszystkie Transformery. Blackrock dziwi się, bo przecież kiedy widział ją rano, była jeszcze sparaliżowana. Josie mówi, że wciąż nie może się ruszać; obwody symulują jej zniszczony układ nerwowy i umożliwiają jej ruch, a także znacznie więcej: jest w stanie kontrolować komputery, latać odpychając się od metali oraz strzelać wyładowaniami elektrycznymi. Pyta się, kiedy zaczną polować na Transformery, ale Blackrock nie chce, żeby dziewczyna się w to angażowała i radzi jej wrócić do szpitala, a on sam obiecuje powstrzymać roboty. Circuit Breaker mówi, że zrobi to, co ona będzie chciała, po czym wychodzi.

Następnego dnia na torze wyścigowym Blackrocka tłumy ludzi zbierają się, aby obejrzeć pokaz najnowszej broni przeciwko Transformerom. G.B. rozstawia straże, które mają wypatrywać Circuit Breaker. Gdy przechodzi przez parking, drzwi jednego z samochodów otwierają się i wpychają go do środka zamykając się, po czym auto szybko opuszcza obiekt. Jazz przedstawia się i wyjaśnia Blackrockowi, że Transformery dzielą się na dwie frakcje, z których jedna chce pomóc ludziom i proponuje umowę: odzyskanie utraconych zakładów i ochrona w zamian za dostarczanie paliwa. Tymczasem zaczyna gonić ich policja, ale Jazz, zamiast zwolnić, przyspiesza i zjeżdża z urwiska, transformuje się i łapie Blackrocka. Człowiek decyduje się zaufać Autobotowi i zgadza się na jego warunki.

Niedługo później, niedaleko toru wyścigowego niecierpliwy Frenzy pogania Starscreama, aby leciał szybciej, a tymczasem Blackrock rozpoczyna demonstrację odsłaniając ogromne działo, którego ma użyć do zniszczenia makiety Transformera. Przy próbie uruchomienia nic się jednak nie dzieje, a zgromadzeni ludzie zaczynają się śmiać. Po chwili pojawia się Circuit Breaker i oznajmia, że zniszczyła działo i teraz Blackrock nie ma innego wyjścia niż zapowiedzieć ją jako nową broń przeciwko Transformerom. Blackrock wie, że ona ma rację, ale jednocześnie nie chce jej mieszać w wojnę z Decepticonami. W tym momencie Starscream i Frenzy atakują. Blackrock daje sygnał Jazzowi, który czeka obok. Transformuje się i chce strzelić do Frenzy'ego, ale Circuit Breaker niszczy jego broń. Wykorzystuje to Starscream, który bombarduje Jazza. Josie chce wykończyć Autobota nie słuchając Blackrocka, który mówi, że ten robot jest po ich stronie. Tymczasem Wheeljack ujawnia swoją obecność i za pomocą pocisku z magnetycznym pyłem unieszkodliwia Frenzy'ego. Starscream atakuje Autobota, ale zanim może cokolwiek zrobić, Circuit Breaker zestrzeliwuje go. Następnie strzela w zupełnie zaskoczonego Wheeljacka, nokautując go. Chce go dobić, ale Blackrock prosi ją, aby przestała. Korzystając z zamieszania Starscream zabiera Frenzy'ego i ucieka. Blackrock natomiast próbuje wytłumaczyć Josie różnicę pomiędzy Autobotami i Decepticonami. Mówi, że nie chce, aby pomagała mu zabijać niewinnych. Circuit Breaker po chwili namysłu niszczy makietę Transformera i odchodząc mówi, że uznaje swój dług wobec G.B. za spłacony i że następnym razem nie będzie nikogo słuchać. Blackrock zauważa, że Josie stała się tak samo bezduszna i nieludzka jak Decepticony, które są jej wrogami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.