Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #10

Amazing Spider-Girl #10

Postacie
Cytat

Kaine: “Wish I’d thought of that.”
Darkdevil: “Explains why you never made it as bigtime costumed vigilante.”
Kaine: “I thought it was because I don’t wear mask.”
Darkdevil: “Don’t confuse discrimination with good taste. With face like yours, mask would be only improvement.”

Streszczenie

Noc. Ponieważ zbliża się mecz między drużynami z Central i Midtown High, grupka uczniów ze szkoły centralnej dokonuje właśnie na boisku rywalki "egzekucji" kukły z jej logo. Zabawę przerywa im Carnage, który postanowił zastąpić manekina prawdziwym człowiekiem. Choć niedoszłe ofiary rzucają się do ucieczki, udaje mu się zatrzymać jedną z dziewczyn. Jednak gdy chce ją zabić, nagle buntuje się jego nosiciel. Przerażony tym, jakim potworem się stał, postanawia zwrócić się o pomoc do jedynej osoby, która może coś tu poradzić.

 

W kanałach trwa poszukiwanie Specimen 297. Agentka de Fontaine zbywa wszelkie pytania Spider-Girl i daje jej do zrozumienia, że to przez nią broń uciekła. Dziewczyna przypomina, że myślała, iż ma do czynienia z kradzieżą. Agentka odpowiada, że nie wszystko jest tym, na co wygląda i radzi jej trzymać się jak najdalej od tej sprawy. Gdy znika w odnodze korytarza, do May dzwoni komórka. Davida Kirby prosi ją, by przyszła do Cafe Indigo, gdyż Courtney widziała swojego chłopaka z inną dziewczyną i teraz ma doła. May obiecuje pojawić się tam tak szybko, jak to możliwe. Tymczasem wraca do poszukiwań tajemniczej zguby.

 

Na powierzchni policja bada miejsce ataku. Podczas gdy Parker dostrzega niepokojąco dużo tajnych agentów, kapitan Ruiz rozmawia z Marią Hill, która odsyła ją z kwitkiem. Arthur Weadon nie rozumie, czemu kobieta nie chce pomocy policji, co ona sama uznaje za jeden z powodów jego kiepskiej kariery. Dodaje też, że oberwie mu się za zawalenie akcji, pytając przy okazji o jego ludzi. Artur odpowiada, że wciąż przeszukują kanały. Tymczasem cały jego oddział prowadzi poszukiwania, dyskutując miedzy sobą i dochodząc do wniosku, że złodzieje wiedzieli, z kim mają do czynienia i byli dobrze przygotowani. Darkdevil znajduje znajomy ślad - fragment sieci Spider-Girl.

 

Tymczasem sama bohaterka, po nieudanych poszukiwaniach obiektu oraz agentów de Fontaine, udaje się na spotkanie z przyjaciółkami. Próbuje wytłumaczyć Davidzie, że nie ma dowodów, aby od razu potępiać Moose'a, ale przez to tylko wdaje się z nią w sprzeczkę. W końcu Courtney przerywa im i tłumaczy, że ufa swojemu chłopakowi i nie martwi się, że widziała swojego chłopaka z inną dziewczyną. Ale zobaczyła też wtedy jego ojca, praktycznie umierającego. Jest zła na siebie, że podejrzewała Moose'a o nie wiadomo co, podczas gdy on miał na głowie takie problemy.

 

Tymczasem Carnage dociera do kawiarni i wpada przez szybę wystawową prosto na May i jej przyjaciółki, oddzielając bohaterkę od plecaka z kostiumem. W ogólnej panice rzuca się na niego dwóch chłopaków, biorąc go za świra, wysłanego przez dzieciaki z Central. Żartując sobie i wyjawiając, że ich zna, Carnage szykuje się do zabicia obydwu, lecz wówczas May oblewa go gorącą kawą. Potwór rzuca się na nią, ale dziewczynie udaje się, robiąc unik, posłać go na ścianę. Mimo to Carnage śmieje się tylko, że nie bawił się tak dobrze od czasu uwięzienia. Przypomina sobie, że naukowcy podzielili go na około trzysta części, które bardzo chciałby uwolnić. Gdy kieruje się w stronę Courtney, nosiciel nagle się buntuje i zmusza go do ucieczki, złoszcząc się na siebie, że nie panuje nad sobą na tyle, by nawet prosić o pomoc. Symbiont radzi mu, by kogoś zabił dla uspokojenia. May chce ścigać potwora, ale Davida ją zatrzymuje. Akurat w tej chwili dzwoni jej telefon.

 

Weadon nie może uwierzyć, że Spider-Girl była zamieszana w kradzież Specimen 297. Mający z nią na pieńku przestępcy proponują ją schwytać, jedynie Kaine przypomina, że jej rola jest nieznana. Mimo to Weadon każe dostarczyć bohaterkę na przesłuchanie. Kaine ostrzega, że zlokalizowanie jej będzie niezwykle trudne. Chwilę później rozmawia na stronie z Darkdevilem, który zdążył zadzwonić do Spider-Girl i zaaranżować spotkanie.

 

Dwadzieścia minut później Spider-Girl spotyka się z Kaine'em i Darkdevilem. Po tym, jak opowiada im swoją wersję historii, uzyskuje od nich pewne informacje. Specimen 297 to Carnage - młodsza, bardziej szalona i o niebo groźniejsza wersja Venoma. Na szczęście ten to tylko jeden z wielu fragmentów oryginału - chociaż wciąż groźny. Oficjalnie S.H.I.E.L.D. chciało użyć go w badaniach nad lekiem na raka, ale Kaine podejrzewa, że to wszystko ma jakieś drugie dno. Spider-Girl podejrzewa, że ktoś wysoko postawiony musiał maczać w tym palce.

 

Waszyngton. Czarnoskóry, siwowłosy prezydent USA rozmawia przez wideofon z tajemniczą osobą. Wścieka się, że jeżeli to się wyda, opozycja i ONZ będą miały powody przypuszczać, że rząd używa symbiontów jako broni biologicznej, wypuszczając je na tereny wroga. Jego rozmówca zapewnia, że wyznaczył najlepszych ludzi do odzyskania Carnage’a, zanim ten kogoś zabije. Tymczasem Weadon i jego ludzie zostają wysłani do sprawdzenia zajścia w Cafe Indigo.

 

Następnego dnia, szykując się do szkoły, May zastanawia się, czy Carnage mógł być kimś z jej znajomych. Tuż przed wyjściem ma jeszcze okazję wysłuchać, jak jej ojciec narzeka na federalnych, którzy odebrali policji śledztwa nad napadem na konwój i zajściem w Cafe Indigo. Zanim May zdecyduje się wtajemniczyć go we wczorajsze wydarzenia, jej mama przypomina, że wybiera się na rozmowę ze Slatterym i pyta, czy podwieźć córkę do szkoły.

Szkoła. May, widząc, jak Slattery wita się z jej mamą i cieszy się, że kobieta postanowiła rozważyć jego ofertę, zaczyna zastanawiać się, czy może być jeszcze gorzej.

 

Pod domem Parkerów pojawia się nieznana osoba, która nagle przemienia się w Carnage’a. Wyczuwa on zapach dziecka, a akurat nabrał ochoty na niewinną krew. Peter wyczuwa niebezpieczeństwo i biegnie z synkiem na górę, zamierzając wyślizgnąć się przez dach. Carnage wpada jednak przez okno i zagradza mu drogę, żądając wydania dziecka.

 

Wracając do domu, May i Mary Jane zastają przerażający widok - drzwi do domu są wyłamane, jakby ktoś rozwalił je, wychodząc. W środku zamiast Petera i Bena znajdują tylko słowa "pomóżcie mi" napisane krwią na ścianie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #10 Amazing Spider-Girl #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.