Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #561

Amazing Spider-Man #561

Amazing Spider-Man #561

"Peter Parker, Paparazzi!" - Part 3: "Photo Finished"

Postacie
Zapowiedź

Podobno jedno zdjęcie jest warte tysiąc słów... Jednak dla Petera Parkera jedno zdjęcie może być warte milion dolarów. To, co zrobi nasz bohater, naprawdę zmieni jego życie. A oprócz tego - ciąg dalszy zmagań z dziwaczną Paper Doll oraz - ponoć bardzo ważny - gościnny występ pewnego rudzielca.

Cytat

Mary Jane: "I'm Mary Jane Watson. I'm one in a million."

Streszczenie

Paper Doll zyskała swe moce, gdy dostała się do eksperymetalnego urządzenia stworzonego przez jej ojca. Leżała później w dwuwymiarowej postaci w swym pokoju, oglądając film z Bobbym Carrem w roli głównej. Zauroczona aktorem, zaczęła przytulać się do telewizora i zaczęło jej się wydawać, że to do niej są skierowane czułe słowa aktora wypowiadane do filmowej partnerki... po czym uciekła z domu. Teraz, gdy dowiedziała się z gazet o tajemniczej dziewczynie Bobby'ego, zjawia się przed rezydencją aktora, powtarzając, że jej konkurentka nie może być "tą jedyną".

Wewnątrz budynku Mary Jane Watson rozmawia z Bobbym. Peter Parker, przebrany w swój kostium, próbuje im zrobić zdjęcia, siedząc na pobliskim drzewie. Nie udaje mu się jednak uchwycić twarzy dziewczyny Carra, przez co wciąż nie wie, kim ona jest. Czekając na okazję do kolejnego ujęcia, przypomina sobie, jak tego ranka Joe Robertson w proteście przeciwko staczaniu się gazety na bruk, odszedł z pracy redakcji "The DB". Teraz Peter pilnuje rezydencji aktora, jednocześnie próbując zrobić warte dwa miliony dolarów zdjęcie dziewczyny Carra. Nagle zauważa Paper Doll i rusza za nią, zostawiając włączony samowyzwalacz w aparacie. Nie zauważa, że właśnie udało mu się sfotografować twarz MJ.

Bobby i Mary Jane leżą na łóżku, gdy nagle atakuje ich Paper Doll. Dziewczyna zaczyna się tulić do wystraszonego aktora, lecz zostaje zaatakowana przez MJ. Chce się rzucić na rudowłosą, ta jednak w porę ucieka do "schronu", do którego drzwi Bobby umieścił w szafie. Paper Doll oplata aktora, lecz w tym momencie do pokoju wpada Spidey i zaczyna z nią walczyć. MJ rozmawia z nim przez mikrofon umieszczony w schronie, nie zdradzając jednak, że to ona. Gdy Spider-Man pyta, czy się znają, Mary Jane stwierdza, że spotkali się w poprzednim życiu.

Paper Doll jednak nie odpuszcza, uparcie atakując Spider-Mana i Carra. W pewnym momencie bohater uświadamia sobie, że skoro jego przeciwniczka jest taka płaska, musi mieć równie płaskie płuca. Wrzuca ją więc do basenu i zmusza do powrotu do normalnej postaci. Dziewczyna po chwili wychodzi z wody i rozczulona uśmiecha się do Carra. Ten jednak nie ma sentymentów i nokautuje ją ciosem w twarz.

Chwilę później Spider-Man rozmawia z Bobbym, stojąc nad spętaną Paper Doll. Pyta aktora, dlaczego nie uciekł wraz ze swą dziewczyną do schronu, a ten wyjaśnia, że rezydencja jest jedynym miejscem, gdzie może zachować prywatność i być sobą, nie mógł więc znieść tego, że ktoś próbuje tam wtargnąć i to zniszczyć. Spidey odpiera, że rozumie go doskonale. Po chwili przez mikrofon odzywa się MJ, ostrzegając bohatera, że policja jest już blisko. Obserwując na monitorze oddalającego się Spider-Mana, kobieta dotyka czule jego twarzy na ekranie.

W redakcji "The DB" Parker oznajmia Bennettowi, że prawdopodobnie zrobił zdjęcie tajemniczej dziewczynie Bobby'ego Carra, po czym łamie kartę pamięci z fotografią. Tłumaczy to tym, że taka ingerencja w życie aktora byłaby zupełnie amoralna. Bennett natychmiast zwalnia Petera, którego uwadze nie uchodzi, że naczelny w końcu nie pomylił jego nazwiska. Dexter stwierdza, że nigdy nie zapomina nazwisk tych, którzy dostali się na jego czarną listę.

Później tego dnia Pete wprowadza się do mieszkania Vina Gonzalesa. Do grupy przyjaciół dołącza Harry Osborn i wyjaśnia z Parkerem nieporozumienia, jakie zaszły między nimi ostatnio [TASM #559-560 - Jaro]. Peter przy okazji oddaje przyjacielowi resztę długu, jaki u niego zaciągnął.

Na lotnisku Mary Jane wpatruje się w zdjęcie Petera w telefonie, zastanawiając się, czy do niego zadzwonić. Niespodziewanie podchodzi do niej kobieta, która przedstawia się jako Sara Ehret i prosi o autograf. [Kim jest Sara Ehret? Odpowiedź znajdziecie w TASM #551 - J.] Prosi, by MJ napisała na kartce tekst z telenoweli, w której grała - "Face it, Tiger. You've hit the jackpot!", po czym pyta, czy rudowłosa wróci jeszcze do Nowego Jorku. Mary Jane odpiera krótko, ale znacząco - "Hell if I know". [Czyżby nawiązanie do Mephista? - J.]

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #561 Amazing Spider-Man #561

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.