Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #6

The Ultimates #6

The Ultimates #6

"Giant Man vs. The Wasp"

Postacie
Cytat

Tony do Capa i Thora: "I've got a brain tumor, boys about the size of a golfball, right here at the back of my head and the doctors seem to think it's inoperable."

Streszczenie

Triskelion. Parter budynku pełen jest poszkodowanych, rannych osób, a także sanitariuszy spieszących im na ratunek. Do jednej z wind wsiadają Nick i Betty. Kierują się na górne piętra. Zaczynają rozmawiać. Panna Ross stwierdza, że czuję się winna temu co się stało, ale Fury mówi, że to przecież nie ona przewracała budynki. Idą do pomieszczenia, z którego mogą obserwować specjalną celę w której przetrzymywany jest Banner. Jest on nieprzytomny od podawanych leków. Dochodzi do zdrowia, próbując wyleczyć wszystkie te złamania, których nabawił się jako Hulk.

Ross, szef od Public Relations stwierdza, że jeśli zatuszują powiązania Bruce'a z Hulkiem to Ultimates pozostaną bohaterami, którzy uratowali Manhattan. Nikt nie musi wiedzieć, że sprzątali bałagan, który sami narobili. Mówi także, patrząc na Bruce'a, że aż drży na myśl, iż ktoś chciał ją tak bardzo, by zrobić ze sobą coś takiego.

Na miejscu niedawno skończonej walki Cap, w rozmowie z reporterem, mówi, że jego obrażenia da się wyleczyć w dzień lub dwa. Stark stwierdza, w swoim wywiadzie, że gdyby nie wypite wcześniej wino, pewnie nie wziąłby udziału w misji. Thor w programie Howarda Sterna informuję, że mimo wspólnych działań z Ultimates nie jest ich członkiem. Janet w telewizyjnym talk show u Oprah uspokaja, że jej mężowi nic nie jest, a jedyne co ucierpiało to jego ego. Jej słowa ilustruje obraz z kamer przedstawiający nieprzytomnego Giant Mana, przy którym pracują strażacy.

Kilka tygodni później. Triskelion. Nick, przez telefon, rozmawia z Jan o prywatnej kolacji, jaką wydaje Tony. Zastanawia się, czy będzie tam Thor. Pani Pym nie widzi powodu, dla którego miałoby go nie być. Po tej historii z Hulkiem on i Stark zaprzyjaźnili się. Nick mówi, że to dziwne. Przez pół roku, wraz z Bannerem, starali się zwerbować Thora do Ultimates, a jedyne o czym nie pomyśleli, to o zaproszeniu go na kolację.

Dom Starka. Gospodarz wita przybyłych gości, którymi są Captain i Thor. Tony z rozrzewnieniem wspomina niedawną walkę z Hulkiem i mówi, że nie dziwi się, że DVD z nagraniem z niej, rozeszło się w piętnastu milionach kopii. Steve pyta się go, jak myśli, ile płyt by sprzedano, gdyby ludzie wiedzieli, że Hulk to Banner.

Gospodarz prowadzi ich do jadalni. Po drodze wyjaśnia, odpowiadając na pytanie Steve'a, że te wszystkie skrzynie i pudła, które piętrzą się w całym domu, to efekt jego wiosennych porządków. Postanowił bowiem pozbyć się wszystkich zbędnych rzeczy, których nie używa - między innymi obrazów Picassa, jajek Faberge, G.I.Joe czy starych numerów Playboya. Docierają do jadalni, gdzie czeka na nich lokaj Starka - Jarvis.

Dom państwa Pym. Jan schodzi z górnego piętra elegancko ubrana i gotowa do wyjścia. Zastaje męża pogrążonego w pracy nad hełmem Ant-Mana. Mówi do niego, że przecież obiecał nie pracować dziś wieczorem, bo gdy tak robi, to później jest półżywy i marudny. Hank odpowiada, że postanowił odpuścić sobie kolację u Starka. Janet domyśla się, że praca nad hełmem jest próbą rehabilitacji za to, co stało się podczas walki z Hulkiem. Mówi do męża, że był tam niesamowity i bardzo, bardzo dzielny. W odpowiedzi Hank, żąda żeby nie traktowała go tak protekcjonalnie, bo to doprowadza go do szału. Jan zmienia temat. Pyta się męża czy ładnie wygląda. Ten głośno zastanawia się, czy wypychany stanik i wysokie obcasy są dla Tony'ego czy Steve'a. Wasp mówi mu, że jest okropny. Hank z kolei wyrzuca żonie, że ośmieszyła go przed wszystkimi, całując się z Captainem. Mówi, że gdyby Steve wiedział kim ona jest naprawdę, to by z nią nie flirtował. Jest przecież mutantką. Pyta, czy Steve dalej miałby na nią ochotę, gdyby widział, jak zjada żuki, chowa się w larwalnym gniazdku, czy jak znosi jaja. Janet, krzycząc, zwraca mu uwagę, że nie narzekał, kiedy jej próbki krwi pozwoliły mu zacząć pracę nad formułą Giant Mana. Hank jest wściekły na te słowa. Pyta się żony, czy sugeruję, że inaczej nie dałby sobie rady z opracowaniem formuły. Wasp mówi mężowi, że jest ekspertem od cybertroniki, ale to mu nie wystarcza. Chce być także autorytetem od supergenetyki, ale i tak nigdy nie dorówna Bannerowi. Po tych słowach Hank uderza żonę w twarz. Od razu zaczyna ją przepraszać. Jednak Jan nie pozostaje dłużna. Uderza go łokciem w nos, następnie chwyta, leżący na biurku oscyloskop i ciska nim w twarz męża.

Dom Starka. Trójka panów siedzi przy kolacji. Gospodarz pyta się Thora, czy faktycznie jest synem Odyna. Ten odpowiada, że tak. Jest bogiem, który stał się człowiekiem. Przybył, by obudzić ludzkość zanim ta odejdzie w zapomnienie. Tony pyta się go, czy dzięki przystąpieniu do Ultimates jego przesłanie nie znalazłoby więcej zwolenników. Thor stwierdza, że nie. Dołączenie do drużyny oznaczałoby poparcie dla wszystkich nagannych działań całej machiny wojskowej. Dodaje jednak, że zawsze mogą zadzwonić, gdy będą potrzebować pomocy, i kiedy zagrażone będzie ludzkie życie. Captain żartuje, że to świetna wiadomość. W ten sposób będą go mieli za darmo.

Dom państwa Pym. w dalszym ciągu trwa zażarta walka. Hank przyciska żonę do biurka. Ta nie mogąc się wyrwać, przyjmuję swoją mniejszą postać. Naga atakuje męża swoimi żądłami. Hank pod ich wpływem upada na podłogę. Łapie leżący w pobliżu pojemnik ze sprayem na owady i psika w żonę. Ta zaczyna się dusić. Ląduję i chowa się pod biurkiem. Hank nie mogąc ruszyć zbyt ciężkiego biurka, zakłada swój hełm Ant-Mana. Wzywa mrówki, które po chwili atakują Jan.

Dom Tony'ego. Thor pyta się gospodarza, dlaczego on postanowił dołączyć do Ultimates. Tony mówi, że to przez nieoperacyjny guz, jaki ma w mózgu. Odkąd dowiedział się, że zostało mu, jak mówią lekarze, od sześciu miesięcy do pięciu lat życia, postanowił sprawić, że świat będzie lepszy. Steve i Thor są wstrząśnięci wyznaniem Starka. aby przerwać milczenie Tony prosi Jarvisa, aby przyniósł prezent jaki ma dla Captaina. Okazuje się nim jego hełm z czasów II Wojny Światowej.

Dom państwa Pym. Hank siedzi na podłodze ze spuszczoną głową. Nie może uwierzyć w to, co zrobił. Na jednej z gazet leży nieruchome, maleńkie ciało Wasp.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.