Avalon » Serie komiksowe » Angel: Revelations » Angel: Revelations #2

Angel: Revelations #2

Postacie
  • * Angel
  • * Andrew Palmer, Amanda Cobb, Brendon Hardy

    *ojciec Reynolds, profesor Walsh

Zapowiedź

Bajka skończona. Jeden nieznaczny i głęboko ukryty gen naznaczył jego życie na zawsze. Nic już nie będzie takie samo, co nie znaczy, że zmiany muszą przynieść kres marzeniom. Od bagatego chłopca i ulubieńca rówieśników do wyklętego przez wszystkich mutanta. Jaki będzie kolejny element tej układanki i czy same chęci wystarczą, by osiągnąć sukces?

Cytat

Warren Worthington III: "Keep. Your. Voice. Down. Do you want to get caught?"

Amanda Cobb: "With a boy in my room? No, I don't want to get caught... I want to get hot!"

Streszczenie

Żeński akademik. Zamknięty pokój. Amanda pokrzykuje z rozkoszy. Warren uspokaja ją. Nikt nie powinien wiedzieć, że tu przebywa. Dziewczyna prowokująco oznajmia, że nie ma nic przeciw temu i prosi go o zdjęcie koszulki. Po chwili krzyk wyrywa się z jej ust. Plecy chłopaka pokrywają dziwne rany. Cały nastrój pryska. Należy niezwłocznie udać się do szkolnej pielęgniarki w celu identyfikacji choroby. Warren uspokaja ją, zrzucając winę na wypadek na bieżni. Jego partnerka nie jest zadowolona z tej odpowiedzi. Wiąż naciska na wizytę u specjalisty. Chłopak ma już jej dość. Nie widzi dalszej przyszłości dla ich związku. Jest nią zmęczony. Mówiąc to, trzaska za sobą drzwiami. To tłumi okrzyki dochodzące z wewnątrz. Przez chwilę przystaje na korytarzu i zastanawia się, co przed chwilą uczynił. Nawet Amanda nie zasłużyła na tego typu traktowanie. Jednak utrzymanie wszystkiego w tajemnicy jest sprawą priorytetową.

 

Szkolna kaplica. Andrew zamiata podłogę. Zaskakuje go wielebny Reynolds, przypominając o obowiązku spowiedzi. Chłopak nie ma jednak na nią ochoty. Mężczyzna podwija rękawy i obejmuje chłopaka. Postanawia wybaczyć mu niestosowne zachowanie. Nie ma w jego sercu miejsca na złość. Wypełnione jest ono współczuciem i wybaczeniem. W zamian oczekuje stosownego wynagrodzenia. Jego głowa delikatnie spoczywa na ramieniu rozmówcy.

 

Siłownia szkolna. Brendon Hardy ćwiczy zapamiętale, wciąż dorzucając sobie kolejne ciężary. Wysiłek fizyczny przerywa mu Amanda, prosząc o natychmiastową audiencję. Po tym, co wydarzyło się rankiem, Warren Worthington III musi pożałować podczas zbliżającej się Piekielnej Nocy, że w ogóle się urodził. Chłopak początkowo nie zgadza się na jej plan. Ich cel już seniorem, nie mogą go ruszyć. Dziewczyna przytakuje mu, ale ma na myśli zupełnie kogoś innego. Ma zamiar uderzyć w najbliższą osobę z otoczenia swego byłego chłopaka. Brendon przystaje na ten pomysł, jednocześnie żądając zapłaty. Dziewczyna zmysłowo szepcze mu do ucha, że do tej pory zawsze był w szkole za Warrenem, który wyprzedzał go nawet w sporcie. Dotychczas miał też najfajniejszą dziewczynę. Teraz to się zmieniło, a nagrodą będzie czysta satysfakcja.

 

Parking szkolny. Warren dogania profesora Walsha i pokazuje mu pióro znalezione w swej sypialni. Biolog nie jest specjalistą w tej dziedzinie, można jednak śmiało wywnioskować, sugerując się wielkością, że należy ono do dużego ptaka. Jednakże kolor i kształt się nie zgadzają. Bardziej wskazują na gołębia. Ciekawy temat do zbadania na później. Na odchodnym Warren prosi nauczyciela o bibliografię na temat pierzenia.

 

Piekielna Noc. Jedna z najgorszych tradycji w szkole. Zapoczątkowana w 1924 roku spędza sen z powiek pierwszakom. Andrew, jako jeden z nich, modli się, by go nie wybrano. Między nim a starszymi oprawcami są tylko jedne drzwi, które w tę wyjątkową noc nie mogą być zamknięte. Niestety dźwięk otwieranego zamka rozwiewa jego nadzieje na spokojną noc.

 

Szkolna łazienka. Brendon wraz z kolegami podtrzymują swoją ofiarę pod strumieniem wrzącej wody. Prośby Andrewa na nic się nie zdają. Po chwili w pomieszczeniu pojawia się Warren i domaga się uwolnienia przyjaciela. Oprawcy nie chcą się na to zgodzić, jednak chłopak nie ustępuje. Ostra dyskusja przeradza się w bójkę w wyniku której Brendon otrzymuje silny cios w twarz.

 

Pokój Hardy’ego. Amanda nie może uwierzyć w to, co się stało. Warren podniósł rękę na syna wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Leżący na łóżku chłopak planuje straszliwą zemstę.

 

Pokój Worthingtona. Warren stara się ulżyć koledze w cierpieniu. Andrew oświadcza, że teraz plecy ich obydwu są w podobnym stanie. Chłopak przyznaje się do sklejenia i przeczytania porwanego listu. Dokładnie wie, co dzieje się z jego przyjacielem.

Autor: White King

Galeria numeru

Angel: Revelations #2 Angel: Revelations #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.