Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #499

Uncanny X-Men #499

Uncanny X-Men #499

"X-Men: Divided" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Finał przynoszący kluczowe rozwiązania. Emma i Scott zmierzą się ze starym sprzymierzeńcem. Colossus, Wolverine i Nightcrawler zrobią wszystko, by oszukać śmierć i opuścić niegościnną Rosję. Jednocześnie będziemy świadkami nowego rozkładu sił, który zdefiniuje najbliższe wydarzenia w Uniwersum.

Cytat

Cyclops: "Emma! Watch your flank!"
Emma Frost: "My what?! That had better not mean what I think it does, Scott. Or you won't be seeing any at all when we get out of this."

Streszczenie

San Francisco. Sunflower Moonfly nie pamięta, kim była jeszcze tego ranka, wydaje się jej jednak, że kimś ważnym. Teraz pragnie jedynie robić banki mydlane i oglądać fajerwerki. To, co widzi, to w rzeczywistości nie są sztuczne ognie, lecz promienie wystrzeliwane przez Cyclopsa, który wraz z Emmą Frost walczy ze znajdującymi się pod kontrolą Mastermind Icemanem, Angelem, Warpathem i Hepzibah. Ostrzeżona przez Scotta Emma unika ciosu Proudstara, a sam Summers powala go na ziemię wiązką promieni. Cyclops mówi Frost, żeby znalazła źródło iluzji, a on sam zajmie się ich przyjaciółmi.

 

Rosja, baza Czerwonego Pokoju. Omega Red śmieje się, że pozostali X-Men muszą być zaraz za rogiem, ponieważ nie wierzy, że szarżujący na niego Wolverine chce z nim walczyć sam. Logan mówi, że da sobie radę w pojedynkę, po czym przeskakuje nad przeciwnikiem, unikając jego macek i wbija mu pazury w ramię. Do pokoju wchodzi Colossus. Widząc Rossovicha, kładzie niesionego przez siebie Nightcrawlera na podłodze, podbiega do Omegi Reda i potężnym ciosem posyła go w ścianę. Następnie podbiega do niego i kopie go, ale Arkady wykorzystuje nieuwagę Petera, chwyta go mackami za nogę i zaczyna wysysać jego energię życiową. Wolverine wbija pazury w plecy Omegi Reda, ale ten wzmocniony przez Colossusa odczuwa mniejszy ból niż poprzednio i podnosi Logana. Kanadyjczyk kopie przeciwnika w twarz i uwolniony z uścisku pyta Petera, czy wszystko z nim w porządku. Ten odpowiada, że tak, ale jest bardzo zdenerwowany.

 

San Francisco. Kontrolowani przez Mastermind X-Men otaczają Cyclopsa. Scott niszczy lodową platformę, na której porusza się Iceman, co powoduje, że Bobby wpada na Angela. Wewnątrz budynku, przyglądający się walce Eli sugeruje bogini, że przemoc nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale ona się nie zgadza. Nagle Martinique odczuwa ból głowy, a jej towarzysz zauważa, że iluzja ustępuje, a on i całe otoczenie wracają do normalnego wyglądu. Tymczasem Emma powiadamia Scotta, że poradziła sobie z prawie wszystkimi telepatycznymi osłonami Mastermind. Summers prosi ją, aby się pospieszyła, zanim będzie musiał zrobić krzywdę któremuś z przyjaciół.

 

Rosja. Colossus rzuca się na Omegę Reda, ale ten krzyczy, że X-Men nie są w stanie go zranić i wpija palce w boki Petera. Wolverine mówi, że odrastające organy bolą tak samo, jak wtedy, kiedy są usuwane i kolejno rani Rossovicha pazurami w twarz i brzuch. Omega Red chwyta go mackami, wyciąga jego ostrza ze swojego ciała i wbija je w nogę Logana. Mówi, że za chwilę się nim zajmie, ale najpierw musi się doładować. Chwyta Colossusa mackami, znów wysysa trochę jego energii, po czym rzuca nim w Wolverine’a. Nagle do pokoju wchodzi Nightcrawler, teleportuje się koło Arkady’ego, a następnie kilkoma skokami przenosi się wysoko ponad kompleks Czerwonego Pokoju, a chwilę później wraca na dół, pozostawiając Omegę Reda w powietrzu. Rosjanin szybka spada, przebija się przez kolejne piętra i ląduje nieprzytomny przed trzema X-Men. Kurt mówi, że powinni mieć wystarczająco dużo czasu, aby się wszystkim zająć.

 

San Francisco. Emma dostaje się do umysłu Martinique, a Cyclops niszczy dach budynku, w którym kobieta się ukrywa. Pozostali X-Men dochodzą do siebie, a Scott każe im zapanować nad chaosem, jaki powstał w wyniku przemiany miasta do swojej normalnej postaci. Przed Sunflower Moonfly pojawia się ciężarówka, ale na szczęście Angel w samą porę ratuje kobietę, zabierając ją z drogi pojazdu. Scott i Emma pytają się Eli'a gdzie jest Mastermind, ale on nie wie – kiedy wygrzebał się spod zniszczonego dachu, Martinique już nie było. Mężczyzna mówi, że bogini nie pamiętała, kim jest. Frost stwierdza, że to żałosne, iż on wykorzystał ją, aby przywrócić dni swojej chwały, po czym razem z Cyclopsem wychodzi. Na zewnątrz. Warren ląduje z uratowaną przez siebie kobietą. Ona mówi, że Angel opowiedział jej o planowanej przeprowadzce X-Men, a ponieważ jest burmistrzem San Francisco, jest pewna, że może im w tym pomóc, i cieszy się, że spotkała mutantów.

 

Rosja. Trzech X-Men przygląda się, jak S.H.I.E.L.D. zabiera pokonanego Omegę Reda. Wolverine odbiera telefon od Cyclopsa i po krótkiej rozmowie oznajmia pozostałym, że Scott znalazł już nowy dom dla mutantów i mogą wracać. Dodaje, że Summers brzmiał, jakby był bardzo szczęśliwy, i powiedział, że X-Men wreszcie mogą stawić czoła przyszłości i temu, co ona przeniesie.

 

Następnego dnia. Mastermind idzie ulicą, kiedy nagle zatrzymuje ją tajemnicza kobieta. Mówi jej, że specjalnie ją uratowała i wpływając na jej podświadomość, kazała jej przyjść do siebie. Mówi jej, że ponieważ burmistrz San Francisco zaprosiła X-Men do miasta, Siostrzeństwo Mutantek musi być gotowe na ich przybycie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #499 Uncanny X-Men #499

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.