Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #20

The Punisher: War Journal vol. 2 #20

Postacie
Zapowiedź

G.W. Bridge i jego nowy zespół w składzie Domino, Silver Sable i Contessa Valentina Allegra di Fontaine zaczynają polowanie na Punishera. Dzieciak Punisher znów zaczyna szaleć. Wokół Franka zacieśnia się sieć Jigsawa, szczególnie gdy funduje on 100 milionów dolarów za głowę "Pogromcy". Każdy łowca głów z uniwersum Marvela będzie starał się zdobyć te pieniądze, a jedynym miejscem, do którego będzie mógł uciec Frank, będzie... podziemie.

Cytat

Chico: "We ratted out the Punisher to S.H.I.E.L.D.! On a scale of one to dead to ditch somewhere, how stupid is that?"
Punisher (wchodząc od tyłu): "About as stupid as not protecting the back entrance to this dump."

Streszczenie

Rzeźnia Jigsawa. Gospodarz właśnie proponuje grupie The Hand przewodzonej przez Lady Gorgon 50 milionów euro za zabicie Franka Castle'a. Dowódczyni oddziału nie jest zbyt ufna i każe pokazać wspomnianą kwotę. Dwaj pomocnicy prezentują jej dwie walizki pełne pieniędzy. Kobieta ostrzega, że jeszcze nikt, kto oszukał Hand, nie uszedł z życiem. Pyta też, jakie są warunki umowy. Jest tylko jeden - głowa Punishera przyniesiona Billy'emu. Na odchodne Lady Gorgon stawia warunek swemu zleceniodawcy - Hand mają być jedynymi "zatrudnionymi" w tej sprawie. Kiedy ninja wychodzą, Jigsaw każe podejść Ianowi. Pyta go, co sądzi o gościach. Ten odpowiada, że ninja wyglądali normalnie, ale ta kobieta zdaje się dokładnie wiedzieć, do czego zmierza. Ian otrzymuje polecenie wypuszczenia w miasto informacji o nagrodzie za głowę Castle'a. Russo nic nie obchodzi zdanie Hand - to otwarty przetarg. Teraz jeszcze muszą poczekać na ruch "dobrych chłopców".

Baza S.H.I.E.L.D. G.W. Bridge każe swoim nowym współpracowniczkom - Domino, Silver Sable i Contessie Valentininie Allegrze di Fontaine - złożyć raport o Punisherze. Kobiety opowiadają mu o ostatnich wyczynach Franka. Bridge pyta ich, czy są one w stylu Punishera. Domino stwierdza, że nie ma żadnych podstaw do uznania Castle'a za terrorystę. Mordowanie cywilów też nie jest jego znakiem rozpoznawczym. Uważa zatem, że to nie on. Jej dowódca zgadza się z tą oceną. Wiadomość rzekomo wysłana przez Punishera utwierdziła go w tym przekonaniu - uważa, że słowa o częściach i puzzlach wskazują na Jigsawa. To on wrabia swojego starego wroga.

W kiosku dwóch facetów, u których Frank zaopatrywał się w prasę militarną, boi się o swoje życie. Wydali Castle'a S.H.I.E.L.D. Myśleli, że pomyśleli o wszystkim, ale zapomnieli zamknąć tylne wejście, co skwapliwie wykorzystał ich niedawny klient. Teraz domaga się od nich odpowiedzi, czego chciał od nich Bridge. Jeden z facetów - Chico - mówi, że opowiedział tylko o jego wizytach w sklepie. Chwilę później dodaje jednak, że oskarżył Franka o kradzież z kiosku. Mówi też o trzech nowych pomocnicach Bridge'a. To zbytnio nie martwi Franka, który pyta teraz o Jigsawa. Drugi mężczyzna - Merv - odpowiada, że po mieście chodzi pogłoska o 50 milionach euro za głowę Punishera.

Do mieszkania Clarke'a wchodzi Punisher i zaczyna rozdawać broń. Mają 30 sekund na zniknięcie. Muszą też szybko nauczyć się obsługi tej broni, bo wkrótce ktoś może ich dopaść. Frank ma uczucie, że ktoś go śledzi, i jeśli to ci, o których myśli, to są już martwi. Wtedy do mieszkania wpadają ninja z Hand. Punisher wie, że są to doskonale wyszkoleni wojownicy - jego jedyną szansą jest ich zaskoczyć. Frank radzi sobie z dwoma przeciwnikami, ale zostaje przeszyty włócznią. Clarke wykańcza resztę wyrzutnią noży. Punisher każe mu zabrać Di i uciekać do punktu zbiorczego. Jeśli on sam nie pojawi się tam w przeciągu godziny, mają poddać się S.H.I.E.L.D. i poszukać schronienia u Bridge'a. Sam rzuca się na kolejną grupę ninja, odciągając ich tym samym od swoich przyjaciół. Wypada z Hand na ulicę i z tkwiącym w jego ciele ostrzem rzuca ich pod nadjeżdżające samochody. Okolica jest jednak otoczona przez wojowników. Frank osłania się ciałem jednego z nich przed strzałami łuczników. Myśl o Jigsawie i ich niekończącej się wojnie dodaje mu sił. Stawia czoło nadchodzącym zewsząd przeciwnikom. Kiedy w końcu ma chwilę spokoju, podejmuje wysiłek wyjęcia z siebie włóczni. Za nim pojawia się jednak jakiś dziwny dym. Punisher wsiada do opuszczonej taksówki i rozjeżdża kolejnych ninja. Ma przeczucie, że zbliża się coś znacznie gorszego. Wchodzi w ciemną alejkę i stara się zatamować krwawienie molekularną gazą opatrunkową, którą dostał od Clarke'a. Tuż za jego plecami pojawia się Lady Gorgon i dwie członkinie Hand. Mówią mu, żeby nie rozpaczał. Oferują mu śmierć i zmartwychwstanie.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #20 The Punisher: War Journal vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.