Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #55

Ultimate Fantastic Four #55

Postacie
Zapowiedź

Kim jest Siódemka z Salem i czego chce od Johnny'ego Storma, który wraz z całą Fantastyczną Czwórką jest zajęty Agathą Harkness i jej rządami w Budynku Baxtera?

Cytat

Agatha Harkness: "Think of me as an auditor of psychic well-being."
Ben Grimm: "Nah. I'll stick with the word I was already thinking of."

Streszczenie

Manhattan. Przywódca Siódemki z Salem, Alpha Dog, mówi Fantastycznej Czwórce, że jeżeli chcą pomóc ludziom z walącego się budynku, to będą musieli ich najpierw pokonać. Johnny i Ben palą się do walki, ale Reed uznaje, że to nieważne, kto pomoże ludziom, byle ktoś to zrobił, i decyduje się wycofać. Siódemka przystępuje do akcji i korzystając ze swoich zdolności, ewakuuje walący się budynek.

 

Budynek Baxtera. Johnny żałuje, że grupa nie została na miejscu katastrofy i nie obiła przybyszów z Salem po zakończeniu akcji ratunkowej. Czwórka zauważa doktora Storma kłócącego się z Agathą Harkness o konieczności sprawdzenia gotowości do grupy do zadań bojowych. Pani psycholog uważa, że skoro Czwórka już brała udział w walkach przeciwko Kree, Liberatorom i demonom z Asgardu, to powinna sprawdzić jak stres podczas bitew wpływa na ich efektywność. Reed uważa, że to nie jest potrzebne, ale Agatha jest innego zdania i każe zespołowi spotkać się z nią za pół godziny.

 

Sala konferencyjna. Pułkownik Harkness zaczyna od prostego pytania: kto dowodzi Fantastyczną Czwórką? Ben odpowiada, że Reed, ale Johnny stwierdza, że tak nie jest, a Richardsowi tylko się wydaje, że jest przywódcą. On sam uważa, że pytanie jest bez sensu, ponieważ on i Sue są pracownikami naukowymi, a Ben i Johnny nie są wcale zatrudnieni przez S.H.I.E.L.D., więc nie powinni być traktowani jako oddział bojowy. Storm dodaje, że gdyby rzeczywiście byli nim, to wcześniej tego dnia nie wycofaliby się z walki z Siódemką z Salem. Agatha pyta się, czy uważa, że jego wkład w działalność grupy jest w pełni doceniany. Johnny uważa, że nie, ale się tym nie przejmuje za bardzo. Harkness porównuje jego i Bena do zwykłych żołnierzy, którzy wykonują rozkazy, ale Grimm nie zgadza się z tą analogią. Agatha przypomina o tym, co powiedział podczas wcześniejszej rozmowy, że jest od rozwalania różnych rzeczy. Ben stwierdza, że żartował, wobec czego zostaje mu postawione pytanie: czy uważa swoją sytuację za wesołą, skoro przed wypadkiem miał życie i marzenia poza Budynkiem Baxtera, a teraz został tego pozbawiony. Ben przyznaje, że są dni, kiedy jest tym bardzo przygnębiony, ale nie chce o tym rozmawiać. Agatha pyta się Sue, co uważa o zdolnościach przywódczych Reeda i czy rozwiązuje on więcej problemów, niż stwarza. Ona uważa, że psycholog próbuje skłócić Czwórkę ze sobą, ale Harkness stwierdza, że zespół ma już swoje problemy, a ona próbuje je tylko wskazać. Sue mówi, że nie będzie dalej uczestniczyła w badaniach, i idzie do swojego laboratorium. Reed mówi Benowi, że wciąż pracuje nad odwrócenie skutków wypadku. Agatha pyta się Richardsa, czy czuje się winny z powodu deformacji przyjaciela. On mówi, że oczywiście, że tak i dodaje, że ma dosyć tego spotkania. Harkness mówi, że na razie wystarczy tej rozmowy i pozwala im odejść. Zatrzymuje jednak Johnny’ego, chcąc popracować jeszcze nad jego stresem.

 

Obca istota obserwuje wnętrze Budynku Baxtera. Przyznaje, że to miejsce jest pełne energii i mocy, którą może wykorzystać, zarówno w mechanizmach jak i w istotach żywych. Obawia się jednak wykrycia i postanawia wstrzymać się jeszcze z działaniem.

 

W laboratorium Sue dostaje telefon od Josie Hart. Mówi jej, że wciąż nie wie, co się wykluło z wielkiego jaja, ale badając próbki, odkryła, że stworzenie ma niestabilną strukturę cząsteczkową, przez co ciągle się rozpada i składa na nowo w całość. Josie pyta się Sue, co z jej życiem uczuciowym, na co ona stwierdza, że nie się nie polepsza.

 

Reed znajduje Sue na tarasie. Zagaja rozmowę na temat jej badań, po czym przechodzi do sedna i pyta się, czy dziewczyna da mu jeszcze jedną szansę. Storm mówi, że każdy związek zmienia człowieka, który próbuje się dopasować do tej drugiej osoby. Dzieje się to samoistnie i dopiero później się zauważa, jak bardzo jej życie jest inne. Sue stwierdza, że w tej chwili nie ma ochoty na poważny związek i czuje, że powinna podchodzić do życia bardziej luźno, jak jej brat. Reed odchodzi, a po chwili na taras trafia Agatha Harkness. Mówi jej, że rozmawiała z Carol Danvers o niechęci współpracy z Sue i dyrektor S.H.I.E.L.D. i tamta postanowiła pomówić z dziewczyną. Psycholog pokazuje śmigłowiec, który już na nie czeka.

 

Gdzie indziej, Johnny znajduje artykuł w gazecie na temat Siódemki z Salem. Tak jak mu się wydawało, pierwszy raz pojawili się w Oregonie, a teraz, zaraz po tym, jak wróciła stamtąd Sue, pojawili się w Nowym Jorku. Wiedząc, że siostra przywiozła jakieś próbki do badań, postanawia z Benem odwiedzić laboratorium i spróbować się czegoś dowiedzieć.

 

W śmigłowcu. Sue stwierdza, że Carol Danvers raczej nie zmieni jej nastawienia. Agatha mówi, że dziewczyna nie wie jeszcze wszystkiego, na przykład tego, jaki związek ma Siódemka z Salem z jej pobytem w Oregonie. Helikopter ląduje w dokach. Sue dziwi się, że nie doleciały do Triskelionu, ale Harkness mówi, że tam teraz nie jest bezpiecznie. Dodaje, że za chwilę wróci, po czym wchodzi do magazynu. Sue czeka w śmigłowcu, kiedy nagle zaczyna się on trząść, przez co dziewczyna wypada z niego. Podnosi się i zauważa przed sobą Siódemkę z Salem. Alpha Dog mówi, że Sue nie wyjdzie żywa z tego starcia i prosi, aby nie walczyła, to załatwią to szybko. Chce ją uderzyć, ale Storm osłania się polem siłowym. Unika również ciosów pozostałych i trafia w twarz Primal Screamer. Powstrzymuje ją Neuropath, porażając jej system nerwowy. Pole siłowe Sue słabnie, przez co Ghost Ware przenika przez nie i chwyta dziewczynę. Chce ją uderzyć, ale Penultimate ubiega go i strzela do niej z jednej ze swoich broni. Alpha Dog, używając swoich zdolności, zwiększa gęstość ciała Sue, aby być pewnym, że dziewczyna utonie, po czym wrzuca ją do oceanu. Kiedy Sue opada na dno, w jej kierunku zaczyna płynąć znajoma postać. Po chwili dziewczyna znajduje się w ramionach Namora.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #55 Ultimate Fantastic Four #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.