Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #95

Ultimate X-Men #95

Ultimate X-Men #95

"Absolute Power" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men, jakich jeszcze nie widzieliście, spotykają Alpha Flight. Czego ta drużyna chce od Northstara i do czego zdolny jest Colossus, aby go odzyskać?

Cytat

Marvel Girl (po tym, jak Wolverine dowiedział się, że w jego krwi są ślady Banshee): "No need to take it out on the very expensive inanimate objects."
Wolverine: "Better than someone with all those squishy, important parts."

Streszczenie

Ust-Ordynski Kołchoz na Syberii. Colossus, Cyclops, Dazzler, Angel, Rogue i Nightcrawler czekają na dostawców Banshee, z którymi skontaktował się Peter. Scott przypomina sobie, jak sześć lat temu został pobity w szkole i po powrocie do domu po raz pierwszy zamanifestowała się jego moc, w wyniku czego przypadkiem zabił swoich przybranych rodziców. Na zewnątrz teleportują się dwie osoby, do których wychodzi Colossus, mając zgodnie z życzeniem handlarzy na oczach opaskę, i wymienia pieniądze na dwanaście dawek Banshee. W środku Rogue mówi Cyclopsowi, że łączy ich to, iż ich moce nie dają się kontrolować, ale po zażyciu narkotyku to się zmieni. Dziewczyna całuje Summersa, a zapytana, dlaczego, odpowiada, że po prostu mogła. Colossus wraca z walizką pełną Banshee i rozdaje narkotyk przyjaciołom. Scott udaje, że go zażywa, po czym myślami woła Marvel Girl, która wraz z profesorem Xavierem bada krew kolejnych X-Men. Cyclops mówi Jean, iż Colossus wciąż nie podejrzewa, że jest szpiegiem, ale jeszcze nie dowiedział się, kto dostarcza mu Banshee. Marvel Girl mówi mu, aby uważał na pozostałych podczas misji, na którą właśnie wyruszają. Nagle dziewczyna znajduje ślady Banshee w krwi Wolverine’a, o czym niezwłocznie go zawiadamia. Ten mówi, że w życiu zrobił wiele rzeczy, ale na pewno nie zażywał tego narkotyku. Marvel Girl sugeruje, że może tak się stało, ale to zdarzenie została wymazane z pamięci Logana. Wolverine postanawia wyruszyć na własne poszukiwanie handlarzy Banshee.

Siedziba Departamentu H, pięćdziesiąt mil na północ od Montrealu, Kanada. Jubilee słyszy krzyki Northstara i zastanawia się, czy postępują właściwie i czy nie uzależniają się od Banshee. Zauważa, że Sunfire i Sasquatch od kilku tygodni nie wyłączyli swoich mocy. Włochaty mutant mówi, że wszystko jest z nimi w porządku i aby potwierdzić swoje słowa, zmienia się na powrót w Rahne Sinclair. Jubilee chce również ściągnąć maskę Vindicatorowi, ale ten łamie jej palec. Nagle jedna ze ścian znika, a przez wyrwę do budynku wpada grupa Colossusa. Peter szybko nokautuje Shamana, Dazzler unieszkodliwia Aurorę, a Angel wynosi Snowbird wysoko w powietrze. Nightcrawler próbuje teleportować Sasquatch z dala od walki, ale nie panując do końca nad nowymi zdolnościami, urywa jej rękę. Vindicator strzela do niego, ale po chwili zostaje dotknięty przez Rogue, która przejmuje jego wspomnienia i jest bardzo zaskoczona, kiedy dowiaduje się, kim jest jej przeciwnik. Vindicator powala ją strzałem i mówi, że musi ją zabić, ponieważ dziewczyna poznała jego sekret. Cyclops próbuje jej pomóc, ale nie może dać sobie sam rady i woła Colossusa. Ten jednak jest zajęty wyciąganiem z Sunfire’a informacji o Northstarze. Dowiedziawszy się, gdzie jest trzymany jego chłopak, udaje się tam, pozostawiając swoich towarzyszy samych. Peter znajduje Jean-Paula, ale okazuje się, że chłopakowi wstrzyknięto za dużo Banshee i nie może przestać się trząść, wytwarzając coraz silniejsze wibracje.

Tymczasem członkowie Alpha Flight pokonują kolejnych X-Men, co zmusza Cyclopsa do zażycia Banshee. Scott przypomina sobie, jak po zabójstwie przybranych rodziców przez wiele dni siedział sam w zniszczonym domu, aż odnaleźli go Charles Xavier i Jean Grey, którzy dali mu okulary z czerwonego kwarcu i powiedzieli, że będzie je nosił, dopóki nie nauczy się kontrolować swoich zdolności. Teraz, po zażyciu narkotyku, wreszcie to się stało: Cyclops niszczy swój wizjer i bez problemu pokonuje Shamana i Vindicatora. Nagle budynek zaczyna się trząść. Scott wie, że powodowane jest to przez Northstara i rusza w jego kierunku. Znajduje go zakrwawionego w ramionach Petera, który w kółko powtarza, że jego chłopak nie mógł się zatrzymać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #95 Ultimate X-Men #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.