Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #24

The Punisher (MAX) #24

The Punisher (MAX) #24

"Up Is Down And Black Is White" - conclusion

Postacie
Cytat

Nicky Cavella: "You're just gonna shoot me? I thought..."
Punisher: "Low in the stomach. Your guts'll fill up with shit. You'll die of blood poisoning, maybe take a couple of nights to do it. No one'll hear you. Way out here. You made it personal, Cavella. But all that buys you is a little more pain than most."

Streszczenie

Teresa wbija Frankowi kosę w bark, a potężnym ciosem otwartej dłoni trafia O'Brien w twarz. Castle skopuje z siebie przeciwniczkę i usiłuje wyjąć nóż z rany. Zakrwawiona Kathryn natomiast próbuje sięgnąć pistoletu. Tessie kopie ją w twarz i zaczyna dusić. Do sypialni wbiega Roth, ale na widok Teresy rzuca się błyskawicznie do ucieczki. O'Brien wykorzystuje to odwrócenie uwagi i odgryza nos przeciwniczce. Punisherowi w końcu udaje się wyjąć nóż. Zauważywszy to Tessie odpycha Kat, rzuca w niego telewizorem i chwyta go za gardło. Sytuację ratuje O'Brien, która w końcu chwyta za spluwę i strzela kobiecie z bliska w twarz. By ją dobić, potrzebny jest jeszcze jeden strzał z bliska. Po wszystkim Frank i Kathryn siedzą nadzy i zmęczeni w zakrwawionym pokoju.

Cavella spotyka się ze swoimi żołnierzami. Tony i reszta mają dość po ostatniej porażce. Nicky przypomina, że złożyli mu przysięgę. Tony oświadcza, iż mają gdzieś lojalność, omertę i całą resztę. Nie może im nic zrobić. Nie wyśle za nimi ludzi, żeby ich zlikwidować. Bo tylko oni żyją. Resztę włoskiej mafii wykończył Punisher. Wściekły Cavella odwraca się i odchodzi.

Mieszkanie Rotha. Poobijana O'Brien zaszywa ranę Franka. Roth tłumaczy się ze swojej panicznej ucieczki. Myślał, że Teresa to Pittsy w peruce [brat Teresy, obciął Williamowi jądra – Don David]. Castle pyta, czy William skombinował dla niego kamerę. Najwyższa pora, by nagrać zeznania Rawlinsa.

Rawlins wyznał wszystko, co wiedział na temat ataku terrorystycznego na Moskwę, który zorganizował na rozkaz wysoko postawionych generałów. To nagranie powinno nakłonić wojskowych do zaniechania zemsty na Punisherze. O'Brien i Castle wychodzą, by skopiować nagranie i ukryć je w bezpiecznym miejscu. Roth ma dalej przesłuchiwać Rawlinsa i wyciągnąć z niego zeznania, które tym razem mają pomóc Kathryn. Przed wyjściem kobieta radzi Williamowi by uważał, jej były jest nadal groźny.

Punisher i O'Brien wchodzą do windy. Kobieta domyśla się, że od razu po skopiowaniu taśmy Frank ruszy za Cavellą. Gdy winda rusza, Kathryn trochę się otwiera. Jest świadoma tego, że robią okropne rzeczy bez mrugnięcia okiem. Kłamią, zabijają, torturują i szantażują, by osiągnąć swoje cele. Cały ich świat jest wywrócony do góry nogami. Castle zgadza się. Po prostu któregoś dnia człowiek budzi się i dostrzega, iż świat właśnie tak funkcjonuje.

Tymczasem Cavella, który nie wie, iż Teresa nie żyje, czeka w samochodzie przed mieszkaniem Rotha. Wychodząc z budynku Punisher i Kathryn zauważają go. Lecz Nicky po chwili też orientuje się w sytuacji. Frank strzela mu w opony, więc mężczyzna wyskakuje z samochodu i rzuca się do ucieczki na piechotę. Bierze jedno z bawiących się na ulicy dzieci na zakładnika. Castle jest pewien, że nie zrobi mu krzywdy. Wie, iż Cavella jest tchórzem. W kryzysowych sytuacjach zawsze był ktoś, kto ginął za niego. Zabijając teraz dzieciaka, ma pewność, że zginie w męczarniach. Jakaś jego część jednak uważa, iż gdy go puści, ma jeszcze jakąś szansę na przeżycie. Rzeczywiście po chwili przerażony Nicky puszcza dziecko, rzuca broń i zrezygnowany opuszcza głowę.

O'Brien wbiega do mieszkania Rotha. Znajduje Williama martwego na podłodze w kuchni. Rawlins uciekł. Frank podchodzi do niej i radzi, by opuściła miasto i nigdy nie wracała.

Samochód Punishera zjeżdża z górskiej drogi. Głęboko w głębi lasu w końcu się zatrzymuje. Frank otwiera bagażnik i każe Cavelli wyjść. Ten pada na kolan i błaga o życie. Przeprasza za wszystko i obiecuje poprawę. Castle po raz pierwszy od czasu, gdy grób jego rodziny został zbezczeszczony, może myśleć jasno. Strzela Nicky'emu prosto w brzuch. Zostawia go wrzeszczącego i płaczącego z bólu w lesie. Nareszcie wszystko jest tak, jak powinno być. Pora wrócić do domu.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.