Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #22

The Punisher (MAX) #22

The Punisher (MAX) #22

"Up Is Down And Black Is White" - part 4

Postacie
Cytat

O'Brien: "Just like old times, isn't it?"
Roth: "It is, except for the fact that I don't have my balls anymore."

Streszczenie

Noc. Dwóch zbirów usiłuje włamać się do jubilera. Jeden z nich jest totalnie spanikowany. Obawia się, iż lada moment może się pojawić Punisher. To jego brutalniejsza niż zwykle kampania przeciwko przestępczości sprawiła, że ulice opustoszały. W końcu drugi zbir ulega namowom i obaj rzucają się do ucieczki.

Castle siedzi na wraku samochodu policyjnego pośród setek ciał zabitych policjantów i niewinnych przechodniów. Nagle słyszy głos, który go nawołuje. To jego żona i dzieci. Przypominają mu, że są nadal martwi. Frank budzi się z snu w swoim samochodzie. Ten koszmar ciągle go gnębi. Nigdy nie czuł takiej wściekłości, jak teraz. Na dodatek dokucza mu rana postrzałowa ramienia, której przez to wszystko nawet specjalnie nie opatrzył.

Rawlins chce dołączyć się do przedsięwzięcia Cavelli. Polują w końcu na tę samą zwierzynę. Nicky nie zgadza się. Sprawa jest poważna, to nie marne lewe interesy, które prowadzili w Bostonie, gdy sprzedawał narkotyki ludziom z agencji. To najważniejsza rzecz w jego życiu, ma zamiar zabić Punishera. Rawlins wybucha śmiechem. Doskonale wie, że Cavella nie posiada cyngla, który byłby w stanie wykończyć Castle'a. Tu właśnie on sam mógłby wkroczyć do akcji. Kiedyś w końcu byli taką dobrą drużyną. Mówiąc to, Rawlins zaczyna dobierać się do mężczyzny.

Przez lornetkę z zaparkowanego samochodu scenie przy oknie przyglądają się O'Brien i Roth. Kobieta jest oburzona zachowaniem swojego byłego męża, pomimo, iż sama wie najlepiej, że można spodziewać się po nim najgorszego. W końcu to podczas miesiąca miodowego wypchnął ją z helikoptera, by uchronić transportowaną kokainę. Było to niedaleko Kabulu i wpadła wtedy w łapy Mudżahedinów. Za to właśnie chce zabić Rawlinsa. Kathryn przygląda się następnie siedzącej na dole obstawie Cavelli. Jej szczególną uwagę zwraca Teresa.

Narada, w której uczestniczą burmistrz, komisarz policji i inni oficjale Nowego Jorku. Burmistrz jest wściekły. Przeklinając oznajmia, że muszą powstrzymać Punishera za wszelką cenę. Komisarz może wysłać swoich ludzi, lecz niemożliwym jest, by złapać albo zabić Castle'a bez wielkich strat wśród cywili. Nawet gdy uda im się go zamknąć w więzieniu, to będzie tam dalej kontynuował swoje dzieło. Jeden z urzędników rzuca, że może pozostało im tylko czekać, aż Punisher sam się uspokoi. Zapada wymowna cisza. Burmistrz pyta, czy ktoś ma jakieś dobre nowiny. Na wieść, iż spadła przestępczość, wpada tylko w większy szał. Kolejny z urzędników radzi, by najlepiej spełnić żądania Castle'a. Ruszy on wtedy za Cavellą i jakikolwiek byłby wynik ich potyczki, sytuacja chociaż trochę się uspokoi. Burmistrz po chwili namysłu zgadza się i rozkazuje zwołać migiem konferencję prasową.

Gdy Cavella zapina koszulę, Rawlins pyta, kim jest paskudna baba towarzysząca Nicky'emu. Ten wyjaśnia, że Teresa to siostra gościa, który był jego najlepszym żołnierzem. Pomagając mu, wypełnia rodzinną tradycję. Rawlins zaczyna się śmiać i stwierdza, że baba jest po prostu na niego napalona. Cavella oburza się i przy okazji radzi mu, że jeśli ich układ ma wypalić, ma go traktować z odpowiednim szacunkiem. Na pewno nie może nic wspominać na temat tego, co przed chwilą robili. Rawlins zaczyna z niego kpić, więc Nicky przyskakuje do niego i brutalnie chwyta go za kołnierz. Mężczyzna jednak wyrywa się i jeszcze brutalniej wykręca Cavelli rękę. Dobitnie ostrzega go, by nie próbował go wyrolować. Następnie popycha go na ziemię i odchodzi.

Rzecznik prasowy burmistrza oznajmia, że szczątki rodziny Punishera zostaną ponownie pochowane. Jego wystąpienie w telewizji oglądają Cavella, Rawlins i Teresa. Wiedzą, iż niedługo Castle na nich ruszy.

Frank siedzący w aucie słucha wiadomości. Nareszcie może wkroczyć do gry. Domyśla się, iż Cavella prawdopodobnie ukrywa się w restauracji Tony'ego Pizzo. To pułapka, Włosi są na niego przygotowani. Jednak zimna furia, którą czuje, nakazuje mu, by uderzył teraz z miejsca, pomimo braku odpowiedniego przygotowania.

Na zewnątrz restauracji Pizzo. Rawlins jest pewien, że Punisher uważa potyczkę z Nickym za sprawę osobistą. Będzie chciał mu spojrzeć w oczy, zanim go zabije. Według jego planu Cavella ma siedzieć sam przy stoliku przed restauracją. On natomiast wejdzie na dach i będzie czekał na pierwszą okazję do strzału. Cavella nie jest zadowolony z roli przynęty. Rawlins każe mu zachować spokój, to wszystko się uda.

Z samochodu O'Brien i Roth obserwują, jak Rawlins oddala się z karabinem snajperskim na pobliski dach.

Nicky każe Teresie wejść do środka i pilnować reszty żołnierzy. Nie chce, by któryś z nich coś schrzanił. Kobieta obiecuje, że zrobi dla niego wszystko, co będzie chciał. Cavella jest zdegustowany.

Niedługo później. Punisher podjeżdża pod restaurację i zauważa samotnie siedzącego Nicky'ego. Doskonale wie, że wchodzi prosto w pułapkę. Robi to, co każe mu gniew. Wysiada i powoli zbliża się do zdenerwowanego i spoconego Włocha. Rawlins na dachu czeka na czysty strzał. Gdy już ma Franka na celowniku, jego uwagę odwraca głos O'Brien. Castle patrzy spanikowanemu Cavelli prosto w oczy. Nagle jego przeciwnika trafia strzał ze snajperki. Na ten odgłos Włosi wysypują się z wnętrza restauracji. Od razu trafiają pod ostrzał strzelającej z dachu O'Brien. Kobieta stojąca obok nieprzytomnego Rawlinsa krzyczy do Castle'a, by rzucił się do ucieczki.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.